Skocz do zawartości
Gość Tom123456

Jaki fotelik dla dziecka??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tom123456

Witam po przerwie spowodowaná wymianá kompa .Moje pytanko dotyczy fotelika dla dziecka a dokladniej od jakiego wieku dziecko moze siedziec na przednim fotelu .Przetrzásnelem cale google i znalazem sprzeczne informacje.Znalalem ze dziecko do 12 roku zycia i 135cm wzostu musi miec fotelik z przodu i trzeba wylaczyc poduszke powietrzna .A co mam zrobic z synem który ma 10 lat 158cm wzrostu i 52 kg wagi PRZECIEZ nie ma takich fotelików.Szykuje mi sié droga do polski 1350 km i muszé posadzic syna na przodzie bo z tylu miejsca zajmá zona , córka i noworodek w foteliku.co mam zrobic by bylo wszystko ok czy wystarczy ze wylacze poduszke powietrznai zapne go normalnym pasem bezpieczenstwa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go posadzisz z przodu bez fotelika to nie wyłączaj poduszki, to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanko dotyczy fotelika dla dziecka a dokladniej od jakiego wieku dziecko moze siedziec na przednim fotelu .Przetrzásnelem cale google i znalazem sprzeczne informacje.

Słabo szukałeś jest tego sporo ale ułatwię tobie sprawę;)

 

Kiedy fotelik?

 

W foteliku musi znajdować się dziecko, które nie ukończyło 12 lat lub jego wzrost nie przekroczył 150 cm. Wzrost gra tutaj istotną rolę, ponieważ musi być „dopasowany” do położenia pasów bezpieczeństwa. Należy także pamiętać, aby dziecko nie zajmowało siedzenia wyposażonego w poduszkę powietrzną. Nagłe uderzenie „wybuchającej” poduszki może spowodować ogromne obrażenia u dziecka! W niektórych samochodach można dezaktywować poduszkę powietrzną na przednim siedzeniu pasażera za pomocą specjalnego kluczyka.

 

Foteliki można podzielić na kilka grup, które stosuje się w zależności od wieku dziecka.

 

1) Nosidełko dla niemowląt (0 – 9 miesięcy). Jest urządzeniem wygodnym i praktycznym. Nosidełko musi być odpowiedniej wielkości. W miarę jak dziecko rośnie, może zaistnieć potrzeba wymiany na większy. Nosidełko należy umieścić tyłem do kierunku jazdy na przednim lub tylnym siedzeniu.

 

Kilka zasad stosowania nosidełka:

 

· Nosidełko powinno być wyposażone we własne pasy bezpieczeństwa, którymi należy przypiąć dziecko.

 

· Pasy samochodowe muszą całkowicie unieruchomić nosidełko. Trzeba wyeliminować wszelkie „luzy”.

 

2) Fotelik dziecięcy (ok. 7 miesięcy – 4 lat) Nosidełko należy wymienić w momencie, gdy dziecko potrafi już stabilnie siedzieć. Odwrócony tyłem do jazdy fotelik montuje się za pomocą specjalnych pasów montażowych. Za jego stabilność odpowiada pas samochodowy. Trzeba zwrócić uwagę, czy fotelik nie jest po jakimś czasie za mały dla dziecka. Wtedy należy wymienić na większy lub zastosować specjalne siedzenie przeznaczone dla starszych dzieci.

 

Zasady stosowania fotelika:

 

· Fotelik należy montować za pomocą specjalnych pasów mocujących.

 

· Dziecko musi być zabezpieczone pasami fotelika. Należy sprawdzić ich naciąg!

 

· Montując fotelik należy go obciążyć i naciągnąć pasy w celu sprawdzenia stabilności.

 

3) Siedzenie dziecięce (od 4 – 12 lat). Dopóki szkielet dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, lekarze zalecają używanie specjalnych siedzeń mających na celu podwyższenie pozycji dziecka w samochodzie. Wtedy pasy bezpieczeństwa nie będą stanowiły zagrożenia uszkodzenia kręgosłupa. Należy odpowiednio przypiąć dziecko pasami – górny blisko szyi nad mostkiem, a dolny jak najbliżej ud. Im bardziej pas przylega do ciała tym stanowi lepsze zabezpieczenie.

 

Niektórzy zamiast siedzenia wolą używać zwykłych poduszek. Radzimy jednak nie oszczędzać kilkudziesięciu złotych na siedzeniu, gdyż stanowi ono dużo lepsze zabezpieczenie i większy komfort jazdy.

 

Zasady używania siedzenia:

 

· Pas musi zabezpieczać zarówno dziecko jak i siedzenie. Sprawdź stabilność siedzenia i napięcie pasa.

 

· Pas musi przechodzić blisko szyi, po ramieniu, nigdy pod pachą!

 

· Sprawdź czy dolna część pasa nie przechodzi za wysoko. Musi przylegać jak najbliżej ud, a nie brzucha.

 

Wynalazek wart milion dolarów

 

Rewolucyjnym wynalazkiem okazał się być fotelik samochodowy dla dzieci w kształcie kuli, który podczas wypadku zamyka się. Tak skonstruowany ma zapewnić lepszą ochronę w każdego typu zderzeniach. Jego zastosowanie na masową skalę pozwoliłoby uratować w samych tylko Stanach rocznie setki, jeśli nie tysiące dzieci przed śmiercią.

 

Wynalazcą takiego fotelika jest polak! Janusz Liberkowski, mieszkający w kalifornijskim San Jose inżynier mechanik pochodzi z Nowej Soli. Ma 52 lata. Wraz z żoną wychowują półroczne bliźniaki. Nad fotelikiem pracował by uczcić śmierć tragicznie zmarłej córki Anety.

 

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

 

- Obowiązek przewozu dzieci w fotelikach obowiązuje do 12 roku życia lub przekroczenia 150 cm wzrostu. Za brak fotelika grozi mandat w wysokości 150 zł i 3 punkty karne.

 

- Najbezpieczniej umieścić dziecko na tylnym miejscu. Należy jednak pamiętać, że nie powinno siedzieć samo. W takim wypadku można dziecko w foteliku umiejscowić z przdu, pamiętając o wyłączeniu poduszki powietrznej!

 

- Najlepiej, gdy dziecko w nosidełku lub foteliku podróżuje tyłem do kierunku jazdy. Fotelik usytuowany z tyłu powinien przylegać do oparcia przedniego fotela.

 

- Za każdym razem powinniśmy sprawdzić „mocowanie” siedziska dla dziecka. Fotelik nie może przesuwać się na zakrętach, ani w czasie hamowania.

 

- Fotelik nie może być za mały! Głowa i nogi nie powinny wystawać poza jego ramy.

 

- Należy także pamiętać, aby dziecko nie zajmowało siedzenia wyposażonego w poduszkę powietrzną. Nagłe uderzenie „wybuchającej” poduszki może spowodować ogromne obrażenia u dziecka!

Ps wystarczy przeczytać kodeks drogowy odpowiedni dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.A co mam zrobic z synem który ma 10 lat 158cm wzrostu i 52 kg wagi PRZECIEZ nie ma takich fotelików.

 

Foteliki muszą być dopasowane do "rozmiarów" dziecka i grupy wiekowe tu nic nie powiedzą, bo czasem dzieciątko może mieć np 2 lata a nie będzie sie mieścił w swojej grupie wiekowej (z racji swoich rozmiarów).

Dlatego trzeba dobrać tak fotelik by dziecku było wygodnie

 

Z tego co piszesz to dla Twojego syna powinna być tylko podkładka (samo siedzisko) - a to po to, by pas nie przechodził po twarzy tylko po obojczyku.

Jeżeli posadzisz syna i nie bedzie problemów z ustaleniem pozycji pasa to nie powinieneś stosować żadnych podstawek ani fotelików

 

W foteliku musi znajdować się dziecko, które nie ukończyło 12 lat lub jego wzrost nie przekroczył 150 cm. Wzrost gra tutaj istotną rolę, ponieważ musi być „dopasowany” do położenia pasów bezpieczeństwa.

 

Jeżeli będzie siedział przodem do kierunku jazdy - a przecież tak bedzie jechał to nie powinienes wyłączać poduchy.

Poduche się wyłącza jezeli na przednim siedzeniu jedzie dzieciątko w najmniejszej grupie wiekowej w foteliku tyłem do kierunku jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu podstawkę pod pupę i sadzaj z przodu,jak możesz to zdezaktywuj poduchę kompem i masz z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj mu podstawkę pod pupę i sadzaj z przodu,jak możesz to zdezaktywuj poduchę kompem i masz z głowy

 

po co deaktywować skoro siedzi przodem do kierunku jazdy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co deaktywować skoro siedzi przodem do kierunku jazdy!!!!!

to przeczytaj ostatni punkt co podał kolega Martyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom, teraz jestes z zagranicy, to jedz do sklepu z takimi rzeczami to na pewno Ci powiedza co i jak, chociaz Martyn chyba wycterpal temat. Pamietaj tylko, zeby nie szczedzic na takim foteliku, tzn nie kupowac tanich gowien, bo lepiej kupic uzywany fotelik na ebayu za 500pln niz denna nowke za 400pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to przeczytaj ostatni punkt co podał kolega Martyn

 

Zauważ że ja pisze wczesniej o użyciu w przypadku Tom123456 nie fotelika tylko podkładki lub nie używanie niczego, bo jego syn ma ponad 150 cm wzrostu - waga i wiek nie ma tu żadnego znaczenia dla bezpieczeństwa (oprócz przepisów). Jeżeli zamontował by cały fotelik to pewnie trzeba by deaktywowac poduche bo dziecko jest bliżej deski. Natomiast kiedy uzywana jest tylko podkładka poduchy nie powinno się jej deaktywować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zapomnij że to jest dziecko i w razie wypadku może mieć większe obrażenia niż dorosły,ogólnie jeśli nie ma jak to niech nie wyłącza poduchy,bo w/g przepisów nie jest to konieczne,piszę z mego punktu widzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom123456

:)Serdeczne dzięki wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytanie.Dzisiaj posadziłem syna na przednim siedzeniu podniosłem fotel na maxa do góry i zapiełem pas wszystko wygląda normalnie pas przechodzi jak u mnie w tych samych miejscach .Raz jeszcze wielkie dzięki za odpowiedz.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja nie mam takie opcji aby wyłączyć poduchę. Wiem ze można jakoś dezaktywować Vagiem, ale mam pytanko czy można dorobić taki wyłącznik jaki jest montowany w młodszych samochodach????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Ja nie mam takie opcji aby wyłączyć poduchę. Wiem ze można jakoś dezaktywować Vagiem, ale mam pytanko czy można dorobić taki wyłącznik jaki jest montowany w młodszych samochodach????

 

Po co chcesz wyłączać poduszkę?

Poduszkę obowiązkowo należy wyłączyć jeśli na przednim siedzeniu przewozi się dziecko tyłem do kierunku jazdy (nosidło).

Jeżeli dziecko jedzie w normalnym foteliku, przodem do kierunku jazdy, poduszka chroni je przed urazami z deski kokpitu tak jak innego pasażera na tym miejscu.

Zainteresowanych odsyłam do instrukcji dołączanej do fotelika.

Czy można dorobić wyłącznik? - pewnie tak, ale podejrzewam, że będzie skutkował błędami na kompie.

Dziecko w nosidle będzie jeździć troszkę ponad pół roku, myślę że przez ten czas może spokojnie jeździć z tyłu.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym iz planuje tuning mojego passia musze wybrac jakies porzadne siedzisko i zastanawiam sie nad TYM firmy recaro i tu kieruje pytanie do ojcow i matek ktorzy moze mieli do czynienia z tym lub innym fotelikiem tej firmy czy jest wart tych pieniedzy i jak sie spisuje. Jezeli nie to jakie sa wasze doswiadczenia z innymi fotelikami i prosze nie pisac ze spytaj sie sprzedawcy w sklepie to Ci pomoze :D tzn jak chceta to piszta ale i tak nie zapytam go wiecej bo bylo juz kilku i niestety strasznie nie doinformowani bo w jakiej wadze one chodza to sam sobie wyczytam;)

Z gory dziekuje za odpowiedzi - podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze taki fotelik posluzy maks 1rok, chociaz z doswiadczenia (nie wlasnego - ja swoje dziecko dopiero gdzies tak za tydz dwa bede mial :-) to w "leżacym" foteliku to gdzies tak do ok 6-9 miesiecy, dopuki samo nie siedzi)

No chyba ze baza potem jeszcze sie przyda.

Teraz policz ile razy bedziesz wiozl dziecko - powiedzmy ze raz na 2 tyg.

czyli mniej wiecej w roku jest 54 tyg /2 = 27

teraz 1000 / 27 = 50 zl za jedno przewiezienie dziecka

 

Tez nie jestem zwolennikiem oszczedzania na bezpieczenstwie ale fotelki za az taka kase bym sobie odpuscil, a pieniazki odlozyl na za ok pol roku jak juz dziecko bedzie jezdzic w wiekszym foteliku, nie lezacym i najwyzej wtedy kupil wypasiony model, sa takie fajne dla grupy 1/2/3 czyli od 9 do 36 kg - jak by nie patrzyc taki juz posluzy conajmniej kilka lat, no ale jak masz nadmiar gotowki to kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

ale teraz weź pod uwagę że jest to mieszkaniec Anglii, podziel to sobie przez kurs waluty i wyjdzie wcale nie tak drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że nie warto inwestować aż tyle w fotelik 0-13kg,mój mi posłużył 7 miesięcy, po prostu mała szybko z niego wyrosła i wymiana na większy. Lepiej kupić wypasiony fotelik 9-36kg też Recaro

http://www.allegro.pl/item551740767_fotelik_9_36_recaro_young_sport_w_wa_dhl0zl.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że nie warto inwestować aż tyle w fotelik 0-13kg,mój mi posłużył 7 miesięcy, po prostu mała szybko z niego wyrosła i wymiana na większy. Lepiej kupić wypasiony fotelik 9-36kg też Recaro
Mam podobne zdanie.Kupiłem fotelik do 18kg ,a młody ma 1,5 roku i ledwo się mieści.I trzeba się rozejrzeć za większym.Lepiej kupić z większymi możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A_A ma rację - w kołysce dzieciaka się wozi do max 9 - 10 miesięcy. Potem dzieciak się denerwuje, że siedzi tyłem do kierunku jazdy albo że siedzi za fotelem kierowcy. A kupować fotelika dla samej nazwy Recaro nie ma sensu. Jeśli już chcesz, to kup później - większy fotelik, który jest przodem do kier. jazdy i który dzieci używają do 25 kg bodajże. Osobiście na start polecam Ci foteliki Chicco. Są naprawdę ładne i wyglądają super. I ceny nie odstraszają. Lub jak chcesz dla dziecka naprawdę wypas - Maxi-Cosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje nie bralem pod uwage tego ze to starczy na tak krotko wiec kupie recaro ale juz ten wiekszy, do tego wczoraj rozmawialem z kumplem i mowi ze mam kupic fotelik pod wozek tej samej firmy zebym mogl wyciagnac z auta i wczepic w wozek jak juz zasnie zeby dziecka zbednie nie budzic, tylko po to zeby przelozyc do wozka wiec wybor padnie na cosatto bo taki wozek wczoraj kupilismy. W kazdym razie dziekuje wszystkim za podpowiedzi.

Zeby nie zakladac nowego tematu od razu zapytam jakies inne gadzety oczywiscie samochodowe, ktore wam przychodza do glowy, a moga byc przydatne do "obslugi" dziecka? Stelaz na dach juz kupilem bo autka na kombi nie bede zmienial, sedan mi sie bardzo podoba i nie chce tego zmieniac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności