Skocz do zawartości
Gość Tom123456

Jaki fotelik dla dziecka??

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko podróżuje w fotelikuhttp://allegro.pl/fotelik-samochodowy-recaro-young-sport-9-36-album-i4413650509.html bardzo fajny polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, odgrzeje trochę temat bo przez te 2 lata, które mineły od ostatniego postu, technologia poszła na pewno do przodu. Jestem na etapie poszukiwań bezpiecznego i porządnego fotelika 9-36kg. Na chwile obecną rozpatruje te dwie propozycje ;

http://allegro.pl/fotelik-pallas-2-fix-cybex-9-36-isofix-folia-wys0-i4431757612.html

http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-recaro-monza-nova-is-9-36kg-i4416879195.html

może ktoś z was użytkował któryś z tych fotelików i podzieli się swoją opinią, albo poleci inny godny zaufania .

 

robert - poszukaj sobie testów fotelików a zdziwisz się , gdyż te bardziej znane czyli "markowe" często są nic nie warte.

w żadnym wypadku nie kieruj się ceną.

 

ja mam poniższy i jak na razie się sprawdza

 

http://opensklep.pl/p/109/351/easygo-fotelik-maxima-sps-9-36-kg-kolor-graphite-easy-go-foteliki-samochodowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robert - poszukaj sobie testów fotelików a zdziwisz się , gdyż te bardziej znane czyli "markowe" często są nic nie warte.

w żadnym wypadku nie kieruj się ceną.

 

ja mam poniższy i jak na razie się sprawdza

 

http://opensklep.pl/p/109/351/easygo-fotelik-maxima-sps-9-36-kg-kolor-graphite-easy-go-foteliki-samochodowe.html

 

Akurat Cybex i Recaro to czołówka z testów ADAC. Na Easygo w testach się nie natknąłem.

Recaro mogę polecić, mój mały jeździ ale w starszym modelu Recaro Young Sport bez Isofix. W użyciu jest już około 3,5 roku i świetnie się trzyma - nie zniszczył się i wszystko działa jak powinno - regulacje, pasy, zapięcia itd. Jedynie czarny materiał wyblakł na boczku od strony szyby ale auto nie ma garażu a fotel praktycznie nie opuszcza samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robert - poszukaj sobie testów fotelików a zdziwisz się , gdyż te bardziej znane czyli "markowe" często są nic nie warte.

w żadnym wypadku nie kieruj się ceną.

 

ja mam poniższy i jak na razie się sprawdza

 

http://opensklep.pl/p/109/351/easygo-fotelik-maxima-sps-9-36-kg-kolor-graphite-easy-go-foteliki-samochodowe.html

 

Dokładnie! Wywalanie blisko 1 tys. zł na fotelik to bezsens. Takie foteliki robione są po to, żeby bufon z grubym portfelem mógł poczuć się lepiej, że ma coś z fajnym napisem. A tak naprawdę w niczym nie jest on lepszy od takich fotelików jak np. Coneco czy ten z w/w linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie foteliki robione są po to, żeby bufon z grubym portfelem mógł poczuć się lepiej, że ma coś z fajnym napisem.

 

0_1_45561_Tos_dojebal__przez_alfred77.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Wywalanie blisko 1 tys. zł na fotelik to bezsens. Takie foteliki robione są po to, żeby bufon z grubym portfelem mógł poczuć się lepiej, że ma coś z fajnym napisem. A tak naprawdę w niczym nie jest on lepszy od takich fotelików jak np. Coneco czy ten z w/w linka.

 

Może jakieś linki z niezależnymi testami dacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Recaro Young Sport model 2014 i bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sona2810

My mamy Coasta Graco i jesteśmy zadowoleni, bo fotelik ma to, co powinno odznaczać każdy porządny fotelik - jest bardzo bezpieczny z racji tego, że ma metalowe wzmocnienia konstrukcji z boku fotelika chroniące przed bocznymi uderzeniami, 5punktowe pasy. kupiliśmy 9-18kg, bo wydaje nam się, że taki lepiej jest dopasowany do dziecka - to jest gdzieś tak do 4 roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - te z zakresu do 18 kg mają najbardziej masywną konstrukcję. Kiedyś takiego używałem - firmy Chicco i był po prostu pancerny, a przy tym wyjątkowo ciężki, co wskazywało na solidność konstrukcji. Teraz od kilku lat korzystam z fotelika do 25 kg Coneco. Też ma solidną konstrukcję, ale już nie taką jaką jak foteliki do 18 kg. Żona ma w aucie fotelik do 36 kg (Coneco) i on ma konstrukcję jak wydmuszka. Nie wiem dlaczego tak jest, że im wyższy zakres wagowy, tym słabsza konstrukcja fotelika. A wybraliśmy taki ze średniej półki - były foteliki jeszcze dużo bardziej wydmuszkowate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vagatan

Pozwolę sobie odświeżyć temat, ale jestem na etapie poszukiwania fotelika, a dokładnie sprawdzenia czy wybrany model będzie pasował do Passata B6 Kombi. Chodzi dokładnie o foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy (RWF). Czy ktoś z forumowiczów ma taki w swoim aucie? Interesuje mnie konkretnie model Axkid Minikid (9-25kg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki polecacie od 0-9 kg? bo jeszcze widze takie foteliki 0-18kg ale nie wiem czy to nie za duzy przedzial jak od noworodka do wiekszego dziecka...? fotelik chcialbym jakis lepszy poniewaz na dlugie trasy a dla malucha wszystkosie ksztaltuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki polecacie od 0-9 kg? bo jeszcze widze takie foteliki 0-18kg ale nie wiem czy to nie za duzy

 

Kup większy do 18. 9kg to nosidełko ma chyba taką normę. Tu nie chodzi o oszczędność że trzeba co chwile zmieniać fotelik, tylko jak malucha ubierzesz a szczególnie zimą to w 9 już się nie ruszy po za tym 18 są masywniejsze a co za tym idzie bezpieczniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zdrowie malucha moge kupic ponownie fotelik tylko pytanie czy dobrze dziala na plecy malucha taki wiekszy fotelik 0-18? b o to kluczowe znaczenie przy wyborze fotelika.... maluch rosnie ksztaltuje sie a te mniejsze 0-9 sa specjalnie przygotowane pod takie maluchy. chyba ze poloznej sie jeszcze zapytam co ona o tym sadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o zdrowie malucha moge kupic ponownie fotelik tylko pytanie czy dobrze dziala na plecy malucha taki wiekszy fotelik 0-18? b o to kluczowe znaczenie przy wyborze fotelika.... maluch rosnie ksztaltuje sie a te mniejsze 0-9 sa specjalnie przygotowane pod takie maluchy. chyba ze poloznej sie jeszcze zapytam co ona o tym sadzi

 

Są 18 które mają wkładkę/nakładkę pod plecy którą w miarę rośnięcia dziecka po prostu się usuwa i jest normalne siedzisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzi ma to teraz sens:ok

 

i jeszcze ostatnie pytanko bo na alledrogo znalazlem jakies pol - srodki w zakresie 0-13kg al domyslam sie ze to nie ma sensu?

 

te foteliki od 0-18kg jest ich malo ale widze chyba tresciwe bo Sparco F500 za 600 zł ( drogo ale to kupno tylko jednego fotelika az do momentu gdy dziecko urosnie i zmieni fotelik na taki jaki mam dla starszej corki)

 

jest jeszcze jakas uzywka do licytowania i to tez konkretna bo nowa niby 700zl z tego co pisza o ile maja ruchunek jak bardzo stary jest fotelik

 

czy cos jeszcze koledzy konkretnie polecacie jakies modele topowe...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi dokładnie o foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy (RWF). Czy ktoś z forumowiczów ma taki w swoim aucie? Interesuje mnie konkretnie model Axkid Minikid (9-25kg).

 

Taki przedział wagowy tyłem do kierunku jazdy? :zdziwko: Dziecko w takim wieku jest już trochę ciekawe świata. Chyba bym znienawidził starych, którzy woziliby mnie tyłem do kierunku jazdy. Taki fotelik to też ostry przerost formy nad treścią - jak to u Szwedów.

 

 

a jaki polecacie od 0-9 kg? bo jeszcze widze takie foteliki 0-18kg ale nie wiem czy to nie za duzy przedzial jak od noworodka do wiekszego dziecka...?

 

Dokładnie, przedział wagowy 0 - 18 to jakiś hardcore. Najlepiej 0 - 9 (RWF), a później 9 - 25 (oczywiście FWF). W tym drugim dziecko może jeździć bardzo długo.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vagatan
Taki przedział wagowy tyłem do kierunku jazdy? Dziecko w takim wieku jest już trochę ciekawe świata. Chyba bym znienawidził starych, którzy woziliby mnie tyłem do kierunku jazdy. Taki fotelik to też ostry przerost formy nad treścią - jak to u Szwedów.

 

Jak najbardziej. Kwestia bezpieczeństwa. Zresztą co za różnica czy dziecko patrzy w zagłówek przedniego fotela czy tylnego? Jednak nie zamierzam tutaj nikogo przekonywać do RWF :) Szukam osób, które maja to w swoim Passacie i mogą coś napisać o przestrzeni, jaki ten fotelik zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagatan dobrze działasz, kolego Obywatel poczytaj o I-Size a potem się wypowiadaj :lol garstka statystyk przy wypadkach:

 

Zderzenie przednie: 34%

Zderzenie boczne: 28%

Dachowanie: 18%

Zderzenie tylne: 4%

 

Więc jak wychodzi ze statystyk przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż jazda przodem do kierunku jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Obywatel widać ślepo zapatrzony w gwiazdki z testów zderzeniowych...;) Poczytaj albo obejrzyj filmiki - na youtube jest ich sporo - co dzieje się z głową dziecka do 3 roku życia i jaki procent wagi całego ciała ona stanowi. Może zmienisz zdanie i się "nawrócisz" :)

Mój mały ma 27 miesięcy, cały czas jeździ tyłem i nie przeszkadza mu to w niczym - miejsca na nogi ma bardzo dużo, waży około 16kg.

Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na foteli Be Safe IZI Kombi X3 Isofix - przedział 9-18kg bodajże - jak ktoś bardzo chce może fotelik odwrócić przodem do kierunku jazdy. Zajmuje bardzo dużo miejsca ale nawet po poprawnym montażu z przodu w Passacie B6 da się w miarę wygodnie usiąść. Mając VW Bora z przodu nie usiadł już nikt poza moją mamą, która jest raczej niską osobą, o krótkich nogach i jeszcze mniejszych wymaganiach ;)

Nikogo nie zamierzam przekonywać, ale dla mnie RWF to taka konieczność do minimum 2 roku życia, a im dłużej tym lepiej.

4 miesiące temu urodziła mi się córeczka, która póki co podróżuje w Recaro Young Sport, ale od mniej więcej 9 miesiąca przesiądze się do Be Safe'a a synek dostanie nowy fotel montowany już standardowo FWF.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dokładnie! Wywalanie blisko 1 tys. zł na fotelik to bezsens. Takie foteliki robione są po to, żeby bufon z grubym portfelem mógł poczuć się lepiej, że ma coś z fajnym napisem. A tak naprawdę w niczym nie jest on lepszy od takich fotelików jak np. Coneco czy ten z w/w linka.

Wydałem ponad 1500 pln i nie ma na nim żadnego napisu - tyle że dla mnie poczucie bezpieczeństwa jest sprawą najważniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do moich pytan wypowie sie ktos cos wiecej...? bo piszecie RWF oraz FWF mi to za wiele nie mowi a musze zaczac rozgladac sie za czyms dobrym dla noworodka i stad pytanie czy kat 0-9 kg i pozniej przesiada czy tez nie szkodzi dla malca 0-18kg?

ewentualnie jakie sa wasze typy konkretnyh modeli pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności