Skocz do zawartości
Gość s.l.o.w.i.k

[B5] Zamarzające serwo, pedał twardy/miękki

Rekomendowane odpowiedzi

To może jeszcze " puchną" manżety na tłoczkach w zaciskach? i tłoki nie wracają?

Sprawdź jeszcze które koła blokują jeśli tył to pozostał rozdzielacz(reduktor) siły hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość s.l.o.w.i.k

Blokowały sie wszystkie koła, teraz nie sprawdzę bo jest + temp i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być gdzieś woda w układzie nie ma siły. Kiedyś wszystko było prostsze. Mieszało się płyn ham. z denaturatem i przepuszczało przez cały układ. Woda mieszała się z denaturatem ta mieszanka z hydrolem i wszystko wylatywało. W dobie elektroniki i całej kupy zaworków i czujników nie wiem czy ta metoda by się sprawdziła lub wyrządziła jakieś szkody, ale czasami stare metody są niezawodne. Denaturat nie jest substancją żrącą i gdyby mnie to spotkało to bym spróbował. Oczywiście jest to Twój problem i to nie mały, a decyzja należy do Ciebie. Spróbuj pytać dalej może coś wymyślą mądrzejsze i bardziej doświadczone głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie znam przyczyny i jeszcze nic z tym nie robiłem.(nie mam czasu)ale skłaniam sie ku wodzie w serwie i blokowaniu się w nim zaworków.zdarzyło mi się to tylko raz i efekt był taki jakby serwo zassało pedał do podłogi.zauważyłem że przy temperaturze lekko poniżej zera pedał po wciśnięciu dużo wolniej powraca do góry.jak porządnie przymrozi to sytuacja może się powtórzyć.zaczne od usunięcia wody z serwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

zgadza sie jest woda..i moim zdaniem jest ona w serwie...pod serwem masz taki kanał ktory odprowadza wode mozliwe ze jest zapchany i po prostu woda dostała sie do serwa bo było nieszczelne..tak było w moim przypadku..po wymianei serwa juz 3 tyg jest ok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypompowałem wodę z serwa(ok0,2l). przepłukałem denaturatem i jak ręką odjął.radzę wszystkim zainteresowanym tym tematem zacząć od tego zanim dadzą się naciągnąć na jakieś zbędne koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kilka wątków związanych z wodą w serwie

 

mnie też w ostatni weekend w górach -12 C spotkała "przyjemność" polegająca na zamarznięciu wody w serwie ...

wziąłem opalarkę i roztopiłem i wylałem ale tak z 0,5 litra wody ... zalałem 50 ml odmrażacza zostawiłem auto na parę godzin pojechałem przetestować hamulce ok ... ale rano jak postało znowu coś zamarzło i hamulce zaczęły się blokować ... tak do -5 C jest ok a poniżej coś jeszcze blokuje hamulce jak się ociepli to wyjmę zaworek i zaleje 0,5 l denaturatu i wypompuje wszystko ...

 

?????????????????

ponadto jak mi je zblokowało raz to sie zagotował płyn i zapowietrzył się układ i może dlatego teraz jak jest mrozek większy to łatwiej się blokują niż jakby były odpowietrzone ?

wyciągałem wodę otworkiem po wyjętym zaworku jednokierunkowym i nasuwa mi się pytanie czy może lepiej odkręcić ten kolektor ze zbiorniczkiem płynu i tamtędy czyścić ?

???????????????????

 

a co do zbierania wody w serwie to dziwna sprawa mam znajomych co mają warsztat od lat ale specjalizują się we francuzach i mówili ze takiego czegoś nie mieli jeszcze ...

podejrzewam, że woda zaczęła sie dostawać do serwa po wizytach w myjni takiej wypasionej automatycznej - piany tam nie żałują i wydaje mi się że serwo po wciśnięciu hamulca zaciąga tą pianę z wodą z podszybia bo było właśnie słychać intrygujący dźwięk "siorbania" przy kilku pierwszych hamowaniach po wyjeździe z tej myjni ....

 

ciekawi mnie - sprawdzę, którędy i czy rzeczywiście zaciąga wodę (pianę) - uszczelka pod kolektorkiem lub uszczelki przy zaworku jednokierunkowym są najbardziej podejrzane - odpływy w podszybiu czyste drożne ...

 

moim zdaniem to wada konstrukcyjna tych aut ...

 

mam pewien plan tylko ...

potrzebuję pomocy w postaci rysunków poglądowych bądź zdjęć i opisu wnętrza serwa ...

obiło mi się o uszy że w środku jest min. gumowa membrana i iglica, która naciska jakiś cylinderek ....

słyszałem tez że serwo pomijając otwory na zaworek i kolektor z płynem hamulcowym jest hermetyczne ...?

 

jako że myślę intensywnie o tym serwie to wykombinowałem, że mógłbym podłączyć pompę próżniową do otworka gdzie dochodzi wężyk od standardowej pompy vacuum i wytworzyć próżnię co spowodowałoby całkowite odparowanie wilgoci na skutek zagotowania się wody i reszt cieczy tam zalegających bez względu na to gdzie się ona znajduje ...

 

mam tylko jedną wątpliwość - czy membrana / inne elementy serwa wytrzymałby próżnię, a raczej tak duże podciśnienie rzędu 20 Pa (bo próżni technologicznej to na pewno nie :)) ? może ktoś mógłby coś podpowiedzieć ? - głównie odnośnie budowy serwa ...

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych serwach są membrany. Np Fiat/Polonez i serwo jest rozbieralne i membrana występuje jako część wymienna, jak zbudowane wewnątrz jest serwo w passatach nie wiem. Jeśli budowa jest zbliżona to ta membrana na pewno tego podciśnienia nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

oczywiscie ze jest woda... i jest to woda w serwie hamulca... dostałas sie tam najprawdopodobniej przez to ze masz zapchane te kanaliki pod serwem i aku... u mnie własnie tak było... płyn wymieniałem wszystko sprawdzałem dopiero servo..teraz jest ok..pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek71

mozecie wyslac zdjecie albo jakos pokierowac jak sprawdzic czy jest woda w serwo mam podobne problemy a ponadto nie jestem na ty z mechanika i jestem za granica pomozcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij z obudowy serwa krociec weza ktory idzie do pompy podcisnienia(serwo-do silnika)wprowadz przez ten otwor(w serwie)jakis wezyk (kierunek dno serwa)i sprawdz czy jest tam woda (zassij lub dmuchnij w ten wezyk)jak jest woda to wypompuj. dobrze przeplukac serwo denaturatem bo wypiera wode.(tyko nie pij tego hehe) prosciej nie potrafie tego wytlumaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek71

dzieki moze jakos dojde bede prubowal w sobote bo wtedy mam wolne jak zrobje to dam znac dzieki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kruciec zaworu jednokierunkowego się ciężko wyciąga .... ja walczyłem długo, ale wymyśliłem sposób ...

w ścianie grodziowej jest zaślepiony gumką otwór :) i przewlekłem sznurek stylonowy taki biały miękki , na którym zrobiłem wcześniej pętelkę sznurek założyłem na zaworek tak żeby działał samozaciskająco przy ciągnięciu i ustawiłem go tak żeby siła działała na dół zaworka, od góry żabka knipex ustawiona tak aby nie zgnieść zaworka ale móc ciągnąć ... lewą ręką za sznurek prawą klucz i wtedy siła działa współosiowo do otworu w serwie i wychodzi stosunkowo łatwo bez narażania zaworu na złamanie :D - operacja przy -12 C po podgrzewaniu serwa opalarką :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu gdy silnik pracuje na biegu jałowym zapalają się kontrolki ABS i ESP ( nie zawsze lecz co jakiś czas) . Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu problem znika- kontrolki gasną. Czy ktoś spotkał się z tym problemem, i jak go usunąć. U mnie zaczęło się to po pęknięciu osłony przegubu i wymianie jej w warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak pisałem 100 lat temu, że jak się ociepli pojadę do myjni zbadać moją teorię, że obfita piana - czyli w dużej mierze woda zanim opadnie z podszybia to może być zasysana przez serwo np. przez otwór, w którym tkwi zawór jednokierunkowy ... no i rzeczywiście tak jest ! Wjechałem na myjnię opcja max za całe 20 zł :D ... Zjechałem zaraz na parking i latareczka i patrzę a tam piana prawie pod same kratki :eek: - poczekałem 10 minut i opadła - wcześniej wyjeżdżałem od razu, hamowanie za myjnią i dziwny dźwięk siorbania i problemy z hamulcami w zimie woda w serwie i w zaworku POMIMO CZYSTYCH ODPŁYWÓW ! także uwaga na myjnie ze szczególnie obfitą pianą !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iro1967

Dzięki za radę.Mam problem z hamulcami.Przed miesiącem wypompowałem wodę,która stała w miejscu gdzie jest akumulator.Wyloty pod akumulatorem były zatkane.Było wszystko o.k do wczoraj.Nie mogłem jechać ,po zahamowaniu pedał hamulca był twardy.Zablokowane były wszystkie koła.Mechanik przymierza sie do wymiany serwa.Dzięki Tobie mam nadziję,że uda mi się usunac ten problem.

--- scalone ---

Cześć.Miałeś problem z hamulcami.Czy pomogło Ci wypompowanie wody z serwa?

 

Panowie

Nie dajcie się naciągnąć na jakiekolwiek wymiany serw. Wodę wypompować z serwa i przechodzi jak ręką odjął. Bardzo często też jest tak, że zamarza zaworek zwrotny przy serwie i rano pedał hamulca twardy jak skała a hampli nie ma, to też jest wina wody w serwie. Wyjąć króciec kątowy (który jest jednocześnie zaworem zwrotnym), włożyć cienki wężyk, najlepiej przeźroczysty) i wyciągnąć wodę, a jeśli macie możliwość to wysysarką do oleju też można. Zalać później trochę denaturatu, przepłukać i ponownie odessać. I zanim odwiedzicie serwisy troszkę sami pogłówkujcie, bo te naciągacze Was ze wszystkich pieniędzy obedrą.:mad:

Cześć.Przeczytałem twego maila.Pomogło Ci wypompowanie wody z serwa?Chce to zrobić!Wczesniej stało dużol wody.Zaworki odplywu były zablokowane.

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś rano po ataku mrozu, pedał hamulca był twardy jak skała. W podszybiu tam gdzie znajduje się akumulator i serwo hamulca było do połowy lodu. Bez hamulca nożnego dojechałem do mechanika, i okazało się że, lód spowodował rozszczelnienie serwa, które nadaje się teraz do wymiany. Czy jest to możliwe, a jeżeli tak to czy mogą być z tego powodu jakieś jeszcze inne problemy oprócz wymiany serwa i płynu hamulcowego na nowy. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy wie ktoś może ile kosztuje nowe serwo?

 

Z góry dziękuje

 

 

PASSAT B5fl 2001r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke dziwna sytuacja kolego bo plyn hamulcowu nie zamarza przynajmniej nie powinien wiec zastanawia mnie fakt co ty tam miales wlane jesli piszesz ze miales do polowy lodu!!!

Co do serwa to poszukaj na allegro jest pelno anglikow na rynku wiec nie powinno byc problemu z dostaniem jakiejs uzywki ceny ok 100-200zl

powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda zamarzła ponieważ zapchane były kanały które odprowadzają wodę, a serwo pływało do połowy w w wodzie a potem razem to wszystko zamarzło. A jeżeli chodzi o serwo to chciałbym nowe ale nie mam pojęcia jaki to może być koszt

 

 

Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Edytowane przez marcel_exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. intercars nowa to koszt od 200 do 800 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności