Skocz do zawartości
jumbol69

Polecane sklepy,warsztaty,pytania techniczne w Łódzkim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktoś z was miał do czynienia z:

DIAG-MECH Stacja Obsługi Samochodów VW-AUDI

ul. Nowy Świat 7

92-322, Łódź

Właściciel nazywa się Sztupecki

Poproszę o opinie.

 

Nie polecam... 3 lata temu pojechałem do nich na

- naprawę wyjącej skrzyni (6-biegowa, FRK),

- wymianę termostatu (wskazówka temp. na minimum, brak ogrzewania),

- wymianę świec żarowych.

 

Ze świecami poszło szybciutko i bezproblemowo. Skrzynię naprawili, chodzi do dnia dzisiejszego bez zarzutu, ale... Początkowo szef (niejaki Konrad Sztupecki) deklarował, że rozejrzy się za używaną, potem stwierdził że to bez sensu i naprawią moją. W gadce przez telefon podał kwotę za naprawę (2.5 kPLN), którą zaakceptowałem (bo porządna firma, oryginalne części). Przy odbiorze wyszło drożej, bo oczywiście szef miał na myśli kwotę netto :), o czym niby informowała też niewielka karteczka zatknięta gdzieś na ścianie biura...

 

Termostatu za pierwszym razem nie wymienili, bo stwierdzili że to czujnik temperatury padł. Auto odebrałem w piątek, tuż przed zamknięciem warsztatu, więc gdy okazało się że to jednak termostat - to nie miałem już gdzie wracać. W rezultacie 200-kilometrową wycieczkę w 20-stopniowym mrozie udało mi się odbyć tylko dzięki grubej tekturze przed chłodnicą. Po powrocie kupiłem termostat w Skodzie na Przybyszewskiego i wróciłem do "warstatu" na wymianę. Poprosiłem przy okazji o zwrot mojego starego czujnika temperatury, bo jego wymianę uznałem za niepotrzebną. Dowiedziałem się wtedy, że termostat łaskawie mi wymienią, ale o zwrocie czujnika nie ma mowy - bo już go nie mają (zabrała śmieciarka dosłownie chwilę przed moim przyjazdem :D). Przy wymianie termostatu najlepszy mechanik w warstacie połowę płynu wylał na podłogę, a drugą połowę fartem złapał do jakiejś zasyfionej kuwety. Po czym oświadczył, że to co ma w kuwecie przefiltruje przez pończochę :) i zaleje z powrotem, a brak uzupełni nowym płynem, za który będę musiał dopłacić. I wtedy się zaogniłem. Po kłótni z szefuniem nie zapłaciłem za wizytę ani grosza, ale cała sytuacja plus:

- wspomnienie rozliczenia naprawy skrzyni,

- bezcenny widok dwóch mechaników zastanawiających się przez dobrą godzinę, jak zabrać się do zbieżności w VW Polo II,

sprawiły, że moja noga w "profesjonalnym" warsztacie Sztupeckich więcej nie postanie...

Edytowane przez bozky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie małe zapytanie, czy istnieje możliwość z-Vagowania u kogoś z forumowiczów na terenie Łodzi Passata B6. Auto niedługo będzie szło na sprzedaż i chciałem się upewnić, że z nim wszystko ok:). Jeżeli istnieje takowa możliwość będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy pomóżcie, szukam kogoś kto w Łodzi czyści pompowtryskiwacze myjka ultradźwiękowa i ustawia je. Nie mogę znaleźć nic w necie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzies tam podłaczylem sie pod temat odnosnie skrzyn automatycznych nie uzyskalem odpowiedzi wiec postawilem wszystko na jedna karte.

Warsztat na ul. 11-go Listopada 103

Naprawa okazala sie kosztowna bagatela 3700 zl ogolem mowiac regeneracja skrzyni

Na chwile obecna skrzynia chodzi idealnie za 2 tys km kazano sie mi zglosic jeszcze na wymiane oleju ,zalali skrzynie oczyszczonym olejem po to by przepchnelo caly syf doprowadzajacy do chlodnicy z chlodnicy i na powrocie

terminowosc krotka szybka ocena kosztow Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym zmienić sprężyny na utwardzane w moim sedanie, polecicie zakład ?

Falują mi również obroty i nie reaguje od razu na gaz, chciałbym przeczyścić też przepustnice.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio postanowiłem zregenerować reflektory.. na forum jest o tym fajny wątek, ale mnie dopadł leń i udałem się na Parkową koło Pasażu Łódzkiego (do poszukania w google pod hasłem " aquaress ")

I powiem Wam, że rewelacja!

Podstawowa opcja za 150 PLN (w B5, cena zależy od powierzchni reflektora) obejmuje polerkę z zewnątrz, czyli najbardziej dojechany odcinek, ale za 200PLN można mieć rozklejony reflektor i wyczyszczony od środka (klosz). I ja wybrałem tą właśnie opcję, trwało to 2h i naprawdę rzuciło to kolana, światełka jak nowe.

Różnica była i wizualna i praktyczna - poszedłem za ciosem i wymieniłem żarówki (nawiasem Tungsram w Autolamp Pabianice - żarówy równie dobre a połowę tańsze od Philipsa, czy Osrama - polecam, ostatnio Ultralight +90% wytrzymały mi rok, padły prawie równocześnie - najpierw prawa, za 5-6 dni lewa, teraz testuję +120%)..

Powiecie, że marketing, ale u mnie operacja zregenerowania reflektorów + te żarówki naprawdę zrobiły różnicę. W weekend śmignąłem się do Świdnicy, w obydwie strony po zmroku i naprawdę powiem Wam, że inne auto, sama przyjemność, takiego wrażenia nie zrobiła na mnie na mnie nawet wymiana kompletu wahaczy i amorów .

 

Więc nie żebym jakoś szczególnie polecał zakład na Parkowej (chociaż jest naprawdę OK) - jeśli macie możliwość zróbcie to sami - jest szeroko opisane na forum, ale ten zabieg + dobre żarówki robią niesamowita różnicę..

A idzie jesień + zima :)

Edytowane przez 82dlugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegos szpeca ktory zalozyl by mi bixenon w b6 ktorym nigdy nie bylo xenonu chodzi mi o instalacje i wszytsko co potrzebne zeby to mialo rece i nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koleś robi miazge ze światełek

Widziałeś ich prace, korzystałeś z usług czy tylko kryptoreklama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracuje nad moimi AE w wersji bihalogen z postojówkami w soczewce,będzie okazja pokaże na forum jak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z homologacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hidreftorit znam bardziej chodzilo mi o zlozenie tego na orginalach i bralem ich pod uwage ale jak nie znajde nikogo kto by mi pomogl :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy okazji podziękowania dla kolegi darko, za sprawną diagnozę trwającą zaledwie kilka minut. Widać że wie co jest co...

Jestem bardziej niż pewien że w jakimkolwiek przypadkowym zakładzie nie poszło by to tak sprawnie.

A przyczyną była niewpięta kostka od klimy.

 

Oczywiście serwis na sląskiej 86 w Łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poci mi się pompa wtryskowa możecie polecić mi jakieś miejsce w łodzi gdzie dobrze robią pompy może uda się ją uszczelnić bez wyjmowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy skąd cieknie,ale można to ogarnąć samemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt że nie w łódzkim ale koleś robi miazge ze światełek http://hidretrofit.wordpress.com/.

 

Ja korzystałem, generalnie to te jego prace chyba tylko na zdjęciach tak dobrze wyglądają :hmm

Wymieniał mi soczewki na bi-xenonowe w Mercedesie W203 jedna soczewka była krzywo osadzona, miałem też robić retrofita w passacie ale jego oferta była zbyt droga i zrobiłem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś, kto zajmuje się zakładaniem Webasto na używanych częściach w Łódzkim, możecie kogoś polecić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy Warszawskiej 8 możesz się zapytać. Znajomy (co prawda nie w passacie) zlecał praktycznie odbudowę webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam serwisu który wymieni mi taśmę w radiu clarion a przy tym nie będzie to kosztowało tyle co radio.

pozdrawiam i Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności