Skocz do zawartości
Gość airflow

Jaki płyn do wspomagania ? Czer. czy ziel.?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy koś używał takiego płynu jako dolewki i jak to się sprawdzało? Czy wogóle warto?

Panowie, przeczytałem forum Passata, forum Golfa i wcale nie jestem mądrzejszy. U siebie mam płyn koloru brązowego. Nie mam pojęcia czy kiedyś był on zielony czy czerwony. I nie mam pojęcia czym to uzupełnić, bo mam już poziom minimum. Co najlepsze mechanich organoleptycznie stwierdził, że jest to jakiś uniwersalny płyn, który leją m.on. do Forda (to skąd uniwersalny?). Co robić? Kupić zielony Febi 6162, czy jakiś czerwony na detroxie, czy może nie ryzykować i kupić ten uniwersalny, mieszalny z innymi firmy STP? Bo jakoś nie chce mi się bawić w wymianę, skoro wspomaganie chodzi jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozważał takie opcje:

 

- jak już jest taki kolor, że nie wiadomo czy to brudny czy czerwony, więc raczej lepiej się skłaniać, że to taki brudny, to przepłukałbym układ zielonym febi i zalał zielonym febi tak jak zaleca producent

-jeżeli nie chcesz płukać układu to dolałbym ten uniwersalny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w koncu jaki dolac?? u mnie korek jest czarny, plyn z boku w zbiorniczku wyglada na zielony, jak zanurzylem w nim wacik to jest brudnozolty. Ale skoro z boku wyglada na zielony to znaczy ze Febi 06161 (skad go wziasc?) dolac czy kupic jeszcze jakis innej marki?? bo juz sie pogubilem w tym temacie

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuner 63
Czyli w koncu jaki dolac?? u mnie korek jest czarny, plyn z boku w zbiorniczku wyglada na zielony, jak zanurzylem w nim wacik to jest brudnozolty. Ale skoro z boku wyglada na zielony to znaczy ze Febi 06161 (skad go wziasc?) dolac czy kupic jeszcze jakis innej marki?? bo juz sie pogubilem w tym temacie

U mnie jest czerwony i orginalny bo wymienieny w VW ale jak masz instrukcje obslugi to powinno tam chyba pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki płyn nalezy wlac do 3BG ? 2002 rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuć stronę albo dwie do tyłu, jest nawet zdjęcie :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem ostatnio ze wspomaganie daje o sobie znac, sprawdzilem stan bylo troche za mało, dzis kupilem sliczny zielony płyn Febi spuscilem jakies 200ml ze zbiorniczka do butelki o co sie okazuje? to co spusciłem ma czarną barwę, nie czerwoną, zieloną, brązową ani nawet zółta.

 

Były jeszcze jakies inne kolory? wiem ze to wrozenie z fusów ale macie jaki pomysł dlaczego płyn był czarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego że jest brudny?? Było już i o tym, wystarczy dobrze przeczytać cały wątek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Panowie ale nie padła jeszcze odp ile płynu wchodzi i gdzie znajduje się korek do jego spustu. Może i ja wymienię tylko nie wiem ile kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi ciut mniej niż litr, a korka spustowego niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam go odciągnąć strzykawką ze zbiorniczka i zalać nowy tak?? Zamówiłem już książkę Sam Naprawiam wiec w późniejszym czasie nie będę Wam zawracał głowy tak błahymi powodami. Jeśli się mylę poprawcie mnie. Wybrałem płyn Febi zielony. Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrze, że chyba jeździsz b5, a ja pisałem o b4 bo to ten dział. U siebie płyn spuszczałem odłączając wąż od pompy wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b5 tak jak w b4 spuszczasz poprzez odkręcenie węża przy pompie. A płyn gdzieś czytałem że Febi zielony do passatów jest dedykowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myśli ie o takim

Szczerze to totalnie nic, unikam hipola jak rzeżączki.

Polecam Febi , ATF Dexron a na dolewki jeśli trafiają sie wycieki to jest taki bezbarwny Prestone-zastosowałem w innym aucie i efekt zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu unikasz co w nim złego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zraziłem się akurat na oleju do skrzyni, w jednym aucie po zalaniu hipolem skrzyni biegów zimą nie mogłem włączyć piątki, po wymianie na jakiś no name o konsystencji "wody" a nie smoły... skrzynia śmigała jak złoto, wtedy jeszcze jak pytałem o syntetyk do skrzyń to robili w sklepach oczy jak by im walec po butach przejechał... a dzisiaj to jest tego od zarąbania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo ja się pytam bo czeka mnie naprawa wspomagania (chłodniczka) a taki olej mogę mieć za 44zł 5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności