Skocz do zawartości
VinCe

wymiana amortyzatorów przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj kakręcić kierownicą maksymalnie w prawo, potem w lewo i znów maksymalnie w prawo. Przejedź się na wprost kilkanaście metrów. Jest szansa, że kontrolka zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też to było robione i nic

Edytowane przez koniu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś pomysły ?

Najlepiej zapytać w dziale b6 :P

Tam będzie więcej zorientowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wymiany przednich amorków w B5... nic tam nie trzeba nastawiać? Rególować? Ustawiać kątów? Poprostu wumieniasz i hula???

Mam amory Sachs i springi KYB... Powiem Wam, że dla mnie spasowanie tego wszystkiego, to była udręka... Chodzi mi o ułożenie spręzyny tak naprawdę - żeby zgrać górne mocowanie z dolnym na wahaczu... Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpinałeś końcówek drążka to nie musisz nic ustawiać ale jeżeli chcesz już mieć dużą pewność to podjedź i zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi mi o zbieżność... Tylko o to żeby ładnie wszystko spasować, żeby nie naciągać amora, nak...ac młotkiem itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie odpinałeś końcówek drążka to nie musisz nic ustawiać ale jeżeli chcesz już mieć dużą pewność to podjedź i zobaczysz

 

Z mojej strony bym zalecał kontrolę zbieżności po wymianie amortyzatorów. Sam wymieniałem u siebie i jedyne co rozpinałem w zawieszeniu to łączniki stabilizatora a mimo to dwuletnie opony poszły do kosza bo zapomniałem o zbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tutaj, gościu ustawia i zwraca uwage na kąty...

Edytowane przez omzig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z grubej tektury wyciąłem sobie taki wzornik gdzie mam oznaczone kąty ustawienia górnej poduszki względem ,,widelca" na dole amortyzatora i to działa. Może nie jest to zbyt precyzyjny przyrząd ale nigdy nie miałem problemów ze zmontowaniem amorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinkę zabezpieczająca przed spadnięciem kolumny trzeba założyć ponownie? Aby tylko na przyszłość pamiętać że jej nie ma. Aczkolwiek wydaję mi się że lepiej będzie potem to złożyć. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wyciaganie ta dolna śrubę od amortyzatora? Odkrecacie dolny wahacz(banan) czy macie jakiś inny sposób? Przy pierwszej próbie poleglem i utknalem przy tej dolnej ślubie mocującej amortyzator do wahacza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zartujesz ? odkecasz i wybijasz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręć potem śrubę od koła w zwrotnicę i nogą sobie odchylaj w dół. Trochę to ułatwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki że banan nie chciał wyjść. Siłowalem się z nim dobra godzine i zastała mnie ciemność. Spróbuję w tą sobotę jeszcze się za to wziąć. Dzięki za rady. Dam znać jak poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie musisz odkrecac banana aby wyjac amorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności