Skocz do zawartości
Sergiej

Słabe światła 3BG H7

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do passata mozna montowac normalne hidy czy potrzebne sa przystosowane do can-bus??

Pozdrawiam

 

twój rocznik to raczej can bus, osobiście mam hidy przetwornice elektroniczne (małe) niby can bus schowane w reflektorze świateł drogowych (po otwarciu maski nic nie widać) od trzech lat żaden policjant ani diagnosta się nie czepiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki o to mi chodzilo. Wlasnie szukam jakiegos zestawu bo te swiatelka tylko ladnie wygladaja. Z poprzednia Cytryna C5 nie ma nawet co stawac ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam ten sam problem co wszyscy, czyli tragiczne światła. Passat B6 z 2006 roku, żarówki H7. Kupowałem już drogie żarówki Philipsa po 150zł, które przepaliły się po 6 miesiącach a i tak jakiejś specjalnej różnicy nie widziałem i teraz jeżdżę na zwykłych żarówkach po 30zł, bo i tak widać dokładnie tyle samo... czyli prawie nic.

 

Moja żona się już śmieje, bo słabe światła w naszych samochodach to już tradycja. Wcześniej mieliśmy nędze w Lanosie, teraz kilka lat męczymy się ze słabymi światłami w Passacie, który bądź co bądź jest samochodem dość wysokiej klasy.

 

Pytałem już kilku elektryków co może być*przyczyną, z czego jeden stwierdził, że to za małe napięcie na wyjściu o 1V, a drugi zmierzył i stwierdził, że tamtego elektryka trzeba do lekarza wysłać. Jedni sugerują wstawienie oryginalnych Xenonów, ale póki co pieniędzmi pod siebie nie robię mając dwójkę*dzieci na utrzymaniu. Inni sugerują wstawienie podróbek, ale z tego co wiem, to mogą być problemy z policją, a i w przypadku soczewek efekty po jakimś czasie z kloszami mogą być opłakane. Było też kilka opinii takich, że soczewki mogą być wypalone i w sumie ku temu sam najbardziej się skłaniam, choć*same lampy nie wyglądają na jakieś zmatowione, a wątpliwość dotyczy samych soczewek.

 

Prześledziłem Wasz wątek i w związku z tym proste pytania. Mieszkam w Pruszkowie czy znacie jakieś dobre miejsce w Warszawie lub okolicy, w którym w rozsądnej cenie rozebrali by te lampy i spolerowali soczewki? Może jakiś naprawdę*dobry diagnostyk, który konkretnie zajmuje się*takimi problemami w Passatach? A może jest jakieś inne rozwiązanie które przychodzi wam do głowy? Czy Passat ze standardowymi H7 jest skazany na dziadowskie światła? W taką pogodę*jak teraz jadąc do pracy muszę doświetlać*się halogenami, ale to daje komfort jedynie przed samą maską samochodu.

 

Może te soczewki można gdzieś kupić na wymianę? Można we własnym zakresie jakoś to spolerować? Może jakieś zestawy na Allegro byście zaproponowali na wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja na twoim miejscu nic bym nie robił bo nie sądze ze twoje lampy trzeba wymieniać ,miałem tez podobny problem z słabymi swiatłami wymieniłem tylko same zarówki na bosch plus 90 H7 i efekt jest super biale swiatło czasami sie wydaje jak bym jechal na włączonych halogenach ,duza poprawa na mokrej nawierzchni sprawdzałem cenę i mozna je kupic za 79zł 2szt. także nie jest to duzo a efekt super polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś nie mam przekonania czy same żarówki coś zmienią, bo jak pisałem, kupiłem dwa lata temu Philipsa jakieś*najbardziej ekstremalne wypasy za 150zł i różnicy zbyt wielkiej nie widziałem, po jakimś czasie zupełnie znikła, a po kilku miesiącach się*poprzepalały.

 

Przed chwilą dzwoniłem w dwa miejsca znalezione, ale to cały hektar od Mazowieckiego. W Zabrzu cena regeneracji dwóch reflektorów to 320zł plus koszt rozebrania, przesyłki w dwie strony i założenia. W Kościanie u jednego z panów Cugier koszt to od 240 do 280zł plus j.w., z zastrzeżeniem, że nie rozbierze lamp robionych przez Valeo.

 

Aż mnie dziwi, że w Mazowieckim nie ma żadnego, porządnego warsztatu, który by się*tym zajmował kompleksowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Duracel1974 z tego co wiem to zabrze poznań i łódź kompleksowo zajmują się taka regeneracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łódź zważywszy na autostradę*jest jakąś opcją, ale jakby ktoś miał wiedzę na temat czegoś bliższego to dajcie znać panowie. Swoją drogą widzę, że na Allegro można nabyć nową lampę do B6 z soczewką za 260zł. (np. tu http://allegro.pl/nowa-lampa-lampy-przednia-vw-passat-b6-05-i2882482098.html). W wielu aukcjach piszą, że to pełnowartościowy odpowiednik oryginału. Pytanie, czy faktycznie i jak jakość soczewki. Co wybrać, regenerację, czy taką nową lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem czy widzisz tytuł wątku. Bardzo cię proszę o nie pisanie już w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie wiem czy widzisz tytuł wątku. Bardzo cię proszę o nie pisanie już w tym temacie.

 

Nie chciałem nowego wątku zakładać, tym bardziej, że poruszone tematy nasunęły prosty wniosek - Passaty mają problem ze światłami w wersji z H7 i soczewkami i nie ma znaczenia która to buda.

 

Ok, mogę nie pisać, niemniej jednak czekam*na sugestie co do serwisu w okolicach Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę są wątki z twoim zagadnieniem w dziale B6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około miesiąc temu prześwietlalem ten temat dokładnie i jeśli chodzi o pełną regeneracje (czyt. rozklejanie czyszczenie i wymiana zużytych bebechow) to tylko te 3 firmy. reszta to tylko osły z oferta przetarcia szmatką i pasta tempo w cenie 50 zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamawiam zregenerowane odbłyśniki do soczewek. Koszta 60zl za sztuke + kaucja, a jak wymienie to odsylam swoje stare. Po prostu porazka z tymi swiatlami mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nie dawna mam paska b5 fl i także borykam się, szczególnie nocą z wytężaniem wzroku na światłach mijania. Wcześniej jeździłem renault thalia więc sądziłem że tutaj będzie lepiej.. a niestety jest gorzej. Mam dlatego dwa pytania - jakie żarówki zakupić by mieć jaśniej, lub czy też rozważyć wymianę całych reflektorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie żarówki zakupić by mieć jaśniej, lub czy też rozważyć wymianę całych reflektorów?

 

Wszystko opisane na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp w 3 BG to dobre zarówki to podstawa ....Te z supermarketu to odrazy wyrzuć a kup firmowe nawet standard ale firmowe...

Ja od siebie polecam Philips miałem kilka osramów różnych a te philipsy Extreme visiom mam poraz pierwszys i jest MEGA....

dodam iz lampy nie mam ori Hella tylko zamienniki TYC i nie nażekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Philips X-treme Vision - osobiście posiadam i jestem bardzo zadowolony z jakości światłą. Faktem jest, opisywanym na wielu forach ich słaba żywotność kosztem jakości oświetlenia, oraz duża cena, lecz jeśli dorzucimy ledy to możemy w ciągu dnia odciążyć żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przypadłością nie jednego już Passata 3BG są słabe światła mijania... inaczej wygląda sytuacją z długimi...

Nie wiem czy winą całego zamieszania nie są właśnie soczewki w tych lampach... po 13 latach użytkowania mają prawo utracić swoje właściwości...

Sam również mam problem z lampami, początkowo we własnym zakresie wypolerowałem lampy (papierami wodnymi, pastą polerską itp)... efekt ?? owszem wizualny... wstawiłem od razu nowe żarówki Thungsram +90% i normalne choć niebieskie z zewnątrz pozycję W5W od philipsa... była niewielka poprawa...

teraz jednak myślę nad oddaniem lamp do jakiegoś serwisu, który się zajmie ich regeneracją... (choć przeszło mi przez myśl zakup lamp od angola i przekładka elementów)

 

Znalazłem też kilka filmików dotyczących soczewek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kombinować coś z soczewkami, kupiłem jakieś OSRAMY - masakra.

Wreszcie za 17zł (w porównaniu do niektórych H7 taniocha) kupiłem oryginalne H7 VW.

No i jest poprawa nie giną na mokrym,ciemnym asfalcie jak dla mnie żarówki lux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

dodam iz lampy nie mam ori Hella tylko zamienniki TYC i nie nażekam

Przejrzałem cały wątek i pierwsza konkretna odpowiedź.

Grzesiek, jak długo jeździsz na tych lampach i jak oceniasz strumień światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam Passata b 5 115km kombi 2000rok wersja comfortline. Kupiony niecałe pół roku temu. Od samego początku był problem ze światłami, były bardzo kiepskie. Te ktore sa wiem tyle ze sa soczewkowe tak? Takie byly przy zakupie wiec nic nie zmienialam. Jakoś dało się jeździć ale do czasu. Teraz jak jest większy dołek lewa lampa (krotkie) gasnie, nastepny dolek to sie zapala.. tak jakby cos nie laczylo? Czego to moze byc wina? Wstawiam zdjecia , mam nadzieje ze sie wyswietla.

 

 

20140427_104957.jpg

 

20140427_104957.jpg

 

20140427_104915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności