Skocz do zawartości
Sergiej

Słabe światła 3BG H7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przesiadłem się z Fiesty 2002 (która miała światła na H4) do Paska 2003/2004 który ma soczewki i żarówki H7 i wydawało mi się że słabo świecą w Pasku.

 

Słyszałem o wypalaniu sie żarówek H7 więc postanowiłem zamienić H7 z "długich" na mijania. Trochę to pomogło, ale nadal mam niedosyt.

Lampy mam oryginalne HELLA (Pasek raczej nie był po "dzwonie)

 

Co może być nie tak czy TTTM (Ten Typ Tak Ma)?

Mam dwa lub 3 wyjscia:

- kupić dobre H7 Philipsa lub Osram

- zakombinować z Xenonami

- iść do okulisty

 

Doradzcie mi.

 

Pozdrawiam

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakombinować z xenonami :D

 

Mówi Tobie to 0,5roczny zadowolony ich użytkownik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupiłeś zestaw HID,

czy przetwonice HELLA, (podobno najlepsze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HID nadaje sie do roweru, ale nie do samochodu.

 

Hella czy taka najlepsza bym nie powiedział, ale można montować, natomiast polecam zestaw z przetwornicami Denso, Koyto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez potwierdzam .Zestaw denso/philips d2s. Pieknie odcina,rozswietlaja sie szybciutko .No i jasniej zdecydowanie.

BTW.Boomax :Czy z czasem bedą swiecic jeszcze jasniej? Mam je od tygodnia dopiero...

Zasilanie dla przetwornic wziales z kabli w ktore wtyka sie zarowke H7??Czy gdzies wczesniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek, a powiedz gdzie można kupić pełen zestaw ile to kosztuje i ... gdzie zamontować, bo z elektryki jestem ciemny jak tabaka w rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilanie dla przetwornic wziales z kabli w ktore wtyka sie zarowke H7??
tak
Czy z czasem bedą swiecic jeszcze jasniej?

Po jakimś czasie będą dawały jaśniejsze światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Przesiadłem się z Fiesty 2002 (która miała światła na H4) do Paska 2003/2004 który ma soczewki i żarówki H7 i wydawało mi się że słabo świecą w Pasku.

 

Słyszałem o wypalaniu sie żarówek H7 więc postanowiłem zamienić H7 z "długich" na mijania. Trochę to pomogło, ale nadal mam niedosyt.

Lampy mam oryginalne HELLA (Pasek raczej nie był po "dzwonie)

 

Co może być nie tak czy TTTM (Ten Typ Tak Ma)?

Mam dwa lub 3 wyjscia:

- kupić dobre H7 Philipsa lub Osram

- zakombinować z Xenonami

- iść do okulisty

 

Doradzcie mi.

 

 

TTTM moim zdaniem.Przesiadłem sie na Passata z MB C-klasse gdzie swiatła byly super jak chyba w kazdym Mercedesie.Moim zdaniem Passat ma tragiczne swiatla krotkie.Ja cudowalem z roznym zarowkami i niestety nic to nie dało po prostu noca strach szybciej jezdzic na gorzej oznakowanych drogach.Moim zdaniem wszystkie lampy soczewkowe swieca kiepsko,jedyna ich zaleta jest ladny wyglad i to wszystko.To samo jest np. w soczewkach starszych BMW,tym sie w nocy nie da jezdzic.

Powiem tylko,ze jezdze czesto Seatem Altea i tam jazda noca to czysta przyjemnosc,swiatla super swieca,ale sa top normalne,duze lampy bez soczewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz76

A to i ja się wypowiem. Mam prawie identyczną sytuacje jak Sergiej z tym że mam paska 3B a w pracy jeżdżę Fordem Fisetą Curierem z 99r Światła w Fordzie w porównaniu do Paska są zdecydowanie lepsze. Próbowałem różne żarówki wkładać do VW ale wyraźniejszego efektu nie było. Teraz mam Philips Blue Vision kosztowały chyba ze 120 zł ale zbytniej różnicy podczas jazdy nie widzę – szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakombinować z xenonami :D

 

Mówi Tobie to 0,5roczny zadowolony ich użytkownik ;)

Który, niestety, nie wyjedzie poza granice Polski nie ryzykując poważnego mandatu... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który, niestety, nie wyjedzie poza granice Polski nie ryzykując poważnego mandatu... :kwasny:

haha...będzie i oryginał :)..aa co do mandatu to nie sprawdzają-wiarygodne info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi, a już myślałem że podczas "oblewania" paska łyknąłem metanolu i mi poszło na oczy ;) .

 

Będe kombinował z xenonami. Szukam na Allegro przetwornic i żarówek.

 

Dzięki

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...........Będe kombinował z xenonami. Szukam na Allegro przetwornic i żarówek..........

Lamp też szukaj do d2s (jak radził danek ) nie baw się z zastępczymi palnikami H7 w starych lampach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lamp też szukaj do d2s (jak radził danek ) nie baw się z zastępczymi palnikami H7 w starych lampach ...

Nie widzie tego żeby danek coś napisał o lampach, jednynie o przetwronicach denso + philipsy d2s

 

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz innych lamp. Moj komplet jest taki:

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=275285409

 

Zarnik pasuje do gniazda zarowki H7. Typowy zarnik D2S do orilamp ksenonowych jest inny bo taki:

 

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=275285402

 

 

Nie chce reklamowac tego sprzedawcy ale tak mi najlatwiej. Zreszta ja kupowalem u innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz76

Wymiana samych żarówek to najtańsze rozwiązanie ale i zarazem najgorsze. Przede wszystkim żarniki xenonowe mają o wiele większą temperaturę pracy a co za tym idzie po paru miesiącach intensywnej jazdy i tak masz lampy do wymiany, Nie będę już wspominał o rozpraszaniu światła, poziomowaniu itp. Najbardziej kłopotliwy będzie temat prawny na diagnostyce pewnie dasz 50 zł i facet przymknie oko Problem pojawi się jak zatrzyma Cię jakiś ambitny Policjant który będzie chciał się wykazać i poprosi o otwarcie maski i przyluka jakiś kombinowane przetwornice. Swego czasu Policjanci byli cięci na jakieś dodatkowe światełka typu ledy w spryskiwaczach, na antenie, oświetlenie spodu itp. a już w szczególności kolor niebieski działał na nich jak płachta na byka. Teraz kiedy ceny zestawów do samodzielnego montażu spadły coraz więcej ludzi to wkłada a co za tym idzie drogówka już zaczyna czasami się czepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety poza granicami moze byc problem z dolozonym xenonen , wymogi innych panstw sa duzo bardziej rygorystyczne. Kolega który jezdzi dosc czesto do wiednia ma xenony co prawda orginalne ale zaplacil 300 euro mandatu bo nie mial spryskiwaczy do xenonów ( choc na to tez jest sposob - zakupic chromowane nakladki od skody superb i nakleic je na zderzak ) ... to nie jest tak hop do przodu szczegolnie na zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem, że demontaż takiego zestawu to kilka minut ;-) o ile sie odbrze przygotuje?

Odłączenie przetwornicy, wyjęcie żarników i na to miejsce włożenie żarówek i podłączenie zasilania.

Dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze kombinuję?

Dobrze kombinujesz max zajmie Ci taka operacja 10min ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności