Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czyli diagnostyka pompy czy komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad ty te niby nowe wtryski wziales? robiles na zamowienie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwyx a jak dajesz po garach to masz chmure dymu za soba ? Prawdopodobnie podlane są dobrze bo masz pompe 11mm, ale aż takie spalanie to "lekka" przesada ! heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wg komputera po wymianie wtryskiwaczy na wieksze zawsze spada i jest mniejsze od rzeczywistego.

 

Czy przypadkiem zalozenie wtryskiwaczy nie jest powiazane z czestszym wciskaniem gazu w podloge w celu sprawdzenia czy jest moc? ;)

 

Choc 8l to moj pali po 216 i programie jak ciskam po miescie. Srednio 6,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na allegro bynajmniej pisali że są nowe , nie miały zadnych oznak że były używane.Są ze serwisu Rzeszowa cena była w miarę przystępna więc dałem się skusić . Oznakowanie do vw i audi ale produkt Francuski.

 

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

 

DARON w zasadzie nie jeżdzę do dechy i niewidać zamną zasłony dymnej, ale próbowałem go na postoju i przy wysokich obrotach kopci dosić mocno i odnoszę wrażenie jakby miał spóziniony wrtysk bo przy wdepnięću pedału z gazu najpierw go przytłumi, a dopiero póziniej reaguje normalnie.

 

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

 

Nie wiem jak wygląda rzeczywistość według kompa ale na połowie baku zrobiłem 400km[ok.32l].To że jest mocniejszy daje się odczuć bez wypychania podłogi,więc ta opcja odpada. Chyba że muszę coś w nim podregulować.

 

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

 

Ogólnie to nigdzie po trasach nie jezdziłem , tylko po mieśće i dwa raz tak poza miastem , ale raczej nie nazwał bym tego trasą.

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po mieście więcej spali to normalne. Zwłaszcza jak jeździ się odcinkami po 10-15km (silnik nagrzeje się ledwo i koniec jazdy), przez co spalanie zwiększa się dosyć mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kat wtrysku na vagu. Pewnie sie opoznil jesli zamontowales wtryski z ASV.

 

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

 

1.9TDI AHU + Bosch 0.216 + 1.1Bar

Ile wyplulo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile wyplulo?

no własnie, dobre pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono wybieram się na vaga ale niewiem jakich wartość mam się trzymać chodzi o kąt wtrysku i dawkę paliwa . jeśli ktoś z was posiada takowe dane to jeśli to możliwe to prosiłbym o podanie . za co serdeczne dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybieram się na vaga
a co to do cholery ma wspólnego z tuningiem :D ?

trzymaj się wartości względnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem z waszych relacji że mrugająca kontrolka świec żarowych może być spowodowana właśnie zile pracującom pompom wtryskową chodzi o nostawienia co zaczeło mieć u mnie miejsce.Proszę o relację ewentualnie jakieś komentaże.

 

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

 

wymieniłem wtryski na nowe ale założyłem nie 90 lecz 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile wyplulo?

Szczerze nie wiem, bo nie mam kasy na hamownie. A zrobi się hamowanie jak będzie coś jeszcze pod maską :)

Jak na razie nie jest źle (dawka jeszcze w górę poszła), a z takich odniesień to zdrowa 131tka dostała (żeby nie było, że błąd kierowcy to startowaliśmy od 40 z 2ki do 170). Teraz auto jeździ całkiem fajnie, no i wcale jakoś bardzo nie pali - chyba, że go pocisne mocno, to wtedy wskazówka paliwa w oczach spada ...

 

//Edit//

Kilka ma tych kuni ->http://www.youtube.com/watch?v=RJ-2tXpGFrE

Edytowane przez Daron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczytałem z waszych relacji że mrugająca kontrolka świec żarowych może być spowodowana właśnie zile pracującom pompom wtryskową chodzi o nostawienia co zaczeło mieć u mnie miejsce.Proszę o relację ewentualnie jakieś komentaże.

 

no kontrolka swieć mruga jak sie auto podepnie pod vaga ale to normalne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana wtryskiwaczy w silniku 1.9TDI AHU daje jakieś efekty w postaci przyrostu mocy? Jeśli tak to jakie wtryski najlepiej założyć? Czy po wymianie wtrysków trzeba coś zmieniać w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek kupuj wtryski Bosch 0.216. Efekt jak należy, nie będziesz żałował kasy wydanej na nie. Do tego zwiększ dawkę na pompie + ciśnienie doładowania i będzie całkiem fajnie do w miarę komfortowego wyprzedzania.

Po wymianie wtrysków nic nie zmieniasz w komputerze - tylko czyścisz gniazda wtryskiwaczy (pod nowe podkładki), wkładasz wtryski i jeździsz. Jedynie co to kąt wtrysku zmieni się lekko, ale bez jego ustawiania też można jeździć bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, po czym poznać pompę wtryskową od 110?

 

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:06 ----------

 

A i jeszcze jedno o co chodzi jeżeli pompa ma 10 lub 11 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj szukać się nie chce :P

10, 11 średnica tłoczka w mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek mógłbyś powiedzieć ile takie wtryski kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci na PW źródło z którego większość je zakupuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oprócz cowboya olek_wroc ma 216tki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności