Skocz do zawartości
longboy

Wszystko o katalizatorze ....

Rekomendowane odpowiedzi

o jakich rurkach mowisz kolego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to heca! Ponoć są 2 rodzaje tych rurek więc masz pecha, że trafiłeś akurat tą niepasującą.

 

wygląda tak jakby 2cm sie spawającemu flansza przesunęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem się paska W8 4.0 i chciał bym troche zmienić mu wydech tylko pytanie jest jak to z katami w benzynkach?? Z tego co mi wiadomo siedzą w katalizatorach sondy a pierwsze co chciałem zrobić to wybebeszyć katy. Może zna ktoś jakiś sposób na oszukanie tych sond aby silnik nie wpadał w tryb awaryjny z powodu większego przepływu spalin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może ma za sobą doświadczenie z wymianą katalizatora na coś takiego :

 

 

katalizator.jpg

 

 

Wywala się katalizator i plecionkę i wstawia takie cudo.

 

Interesują mnie opinie czy po zmianie są jakieś różnice że tak powiem akustyczne i czy auto zaczęło lepiej/gorzej jeździć.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cos i jest ok

Wykrecasz kata wstawiasz to

Nic nie spawasz

Sprzedajesz kata i polowe kasy zakupu sie zwraca a jak zlecisz komuś spawanie to tez 150 weźmie

Dobre gotowe rozwiazanie

Dźwięk turbo lepiej słuchać no i luźny wylot spalin

Juz bylo opisane to w jakimś temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w moim temacie fotki i opinie z wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, w takim razie też wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj kolego jakiś namiar na takie coś :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym wpisujesz zamiennik katalizatora i znajdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zamiennik kata to nie jest dokładnie to samo co ten za 189 zł? http://allegro.pl/rura-katalizator-zamiennik-vw-passat-b5-bialystok-i5276758898.html Może już go ktoś z Was montował, chodzi mi o jego wykonanie i spasowanie? Cena jest przystępniejsza i choć dokupimy uszczelki to powinno wyjść taniej. A może na jedno wyjdzie hmmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten zamiennik kata to nie jest dokładnie to samo co ten za 189 zł? http://allegro.pl/rura-katalizator-zamiennik-vw-passat-b5-bialystok-i5276758898.html Może już go ktoś z Was montował, chodzi mi o jego wykonanie i spasowanie? Cena jest przystępniejsza i choć dokupimy uszczelki to powinno wyjść taniej. A może na jedno wyjdzie hmmm?

 

Ktoś miał ten za 189 i flansze były niesymetrycznie ustawione do stanu faktycznego. Tu też może być te ryzyko. Najlepiej usunąć wnętrzności obecnego katalizatora i jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten zamiennik kata to nie jest dokładnie to samo co ten za 189 zł? http://allegro.pl/rura-katalizator-zamiennik-vw-passat-b5-bialystok-i5276758898.html Może już go ktoś z Was montował, chodzi mi o jego wykonanie i spasowanie? Cena jest przystępniejsza i choć dokupimy uszczelki to powinno wyjść taniej. A może na jedno wyjdzie hmmm?

 

Mój podobnie wygląda jak ten, wszystko pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panownie, czy wywlając kata u siebie (auto jak w podpisie) i spawając nowego trzeba tam dorabiać jakieś czujniki czy są one poza katalizatorem i wystarczy pospawać i wsio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz kata na wierzch, rozcinasz puszke (robiąc tak jakby drzwiczki), wydłubujesz wkład, spawasz i wkładasz do auta ;) Po zabiegu szybko na skup złomu sprzedać wkład i wracając jeszcze szybciej zajechać do 24h i kupić sobie na wieczór 4'pak :P Żadnych czujników nie ma, bez obaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :ok

 

To na złomie taki fhodliwy towar jest :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodliwy to nie wiem, ale zarobisz na 1L %% spokojnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie :ok

 

To na złomie taki fhodliwy towar jest :D?

 

Nie tylko na złomie, poszukajcw mecie, są firmy co Ci pod dom po to przyjadą. Ja się jeszcze nasłuchałem, jaki to mój katalizator kiepski i chyba nic z niego nie będzie bo to najmniejszy kat jaki montowali i niewiele to jest warte. Także targuj się ostro, ja za swojego z AJM-a, całego w jednym kawałku dostałem 150 zł a wiem, że da się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cieżko bedzie wiecej :/

150 za kata z B5 to juz dobra kasa

Skupy juz wiedza ze to nie jest szczyt katalizatora jeszcze jak profi firma i go zbada czy prześwietli to 100 cieżko wyrwać

jak np nie ktore stare modele A3 TDi- ok 700 zł

Mazda 6 starszy model ok 1300-1500 to to jest inwestycja

A w B5 to zabieg czysto kosmetyczny z trudnym dostępem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja za swojego dostałem 150zł a obdzwoniłem wiele firm skupujących katalizatory. Trzeba dzwonić i pytać, są katy za 100 a są za 1000

(np z ARL-a) i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam problem z Passatem 1.8t AWT

Auto kopci tak jak widać na filmiku

Dzieje się to tylko na biegu jałowym jak auto się rozgrzeje.Płynu nie ubywa.Ten dym śmierdzi parafiną.Jedyny błąd jaki wyskakuje na komputerze to niska wydajność katalizatora.Może to mieć związek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności