Skocz do zawartości
passat2.8v6

[B5] Felgi 18stki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

lipa ta strona nie uwzględnia naciągu opony od razu zwęża felgę gdy zmniejsza się szerokość opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakas lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy to normalne, że mając w Passat B6 kombi felgi chicago 18' opony 235/40/18 gdy wsiądą z tyłu dwie osoby nie aż tak ciężkie, przy nierównej drodze obciera o nadkole ? Jeżdżę i tak powoli około 40.. Za miękkie jest to auto albo mam wyrąbane amortyzatory, w przyszłym tygodniu jadę na sprawdzenie. Proszę o podpowiedź.

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy to normalne, że mając w Passat B6 kombi felgi chicago 18' opony 245/40 (albo 45) /18 gdy wsiądą z tyłu dwie osoby nie aż tak ciężkie, przy nierównej drodze obciera o nadkole ? Jeżdżę i tak powoli około 40.. Za miękkie jest to auto albo mam wyrąbane amortyzatory, w przyszłym tygodniu jadę na sprawdzenie. Proszę o podpowiedź.
albo 45? To nie Wiesz jakie Masz opony? Przy 45 dwie osoby tył ~ to około 160kg - jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest auto brata więc mogę nie pamiętać wybacz. Piszę w jego imieniu. Raczej 40 ! Zastanawia się nad zmianą na 16, tylko czy one znowuż nie są za małe, między 18 a 17 raczej różnicy nie będzie. Byłbym wdzięczny za poważne potraktowanie mojego postu.

 

Dobra popełniłem gafę opony dokładnie 235/40/18. Miejsca nad nadkolem jest sporo więc nie wiem dlaczego to się dzieje, co może być tego przyczyną za miękkie zawieszenie (ale to każdemu by tarło), zużyte amortyzatory, sprężyny ?

 

Amortyzatory sprawdzone.

 

Przód 55 / 52 %

 

Tył 71 / 68 %

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś doda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam ;)

Co z tego że jest wysoko skoro zawieszenie i jak pracuje?To normalna rzecz że "siada" i trze.te opony są za szerokie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana na 17 by pomogła ? Czy jedynie 16 ? Często brat wozi z tyłu po 2-3 osoby więc komplet i co prawda jeździ i tak powoli to trochę narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
235/40/18
te opony są za szerokie...
Czy zmiana na 17 by pomogła ? Czy jedynie 16 ?

 

Odpowiedział Tobie :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zmiana na 17 by pomogła ? Czy jedynie 16 ? Często brat wozi z tyłu po 2-3 osoby więc komplet i co prawda jeździ i tak powoli to trochę narzeka.

ja smigałem 16: potem 17" i teraz !8" i nie narzekam

opony dokładnie 235/40/18.

ja jak założyłem taką opone na oryginalną fele 8x18 to wydaje się wąska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te felgi mają złe ET i dlatego przyciera.

 

Bo opona 235/40/18 jest dedykowana do passata b6, a jesli będziesz miał ET złe to bankowo przy wsadzeniu kpl ludzi na pokład będzie przycierało.

Niech brat sprawdzi czy nie ma czasem na felgach ET 35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie, jaki dystans musiałbym zastosować w pasku b5fl do felgi 18stki 8,5 calowej et45 i oponie 235/40/18 (opony wiem, że za duże, na przyszły rok będą węższe)? Chodzi o rozwiązanie na teraz. Liczę na pomoc, bez "hejtu" ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, jaki dystans musiałbym zastosować w pasku b5fl do felgi 18stki 8,5 calowej et45 i oponie 235/40/18 (opony wiem, że za duże, na przyszły rok będą węższe)? Chodzi o rozwiązanie na teraz. Liczę na pomoc, bez "hejtu" ;D

13mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko xD ja mam Passat b5 fl sedan 1.9tdi ;( xD 225/40/18 et 47 bardzo głęboko na styk a fega ma 8" szerokości z a6 2008r

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

masz jeszcze opcie dystase ale znowu do dodatkowe koszta 10mm i bedzie git wejdzie a jek chcesz mieć szerzej to 15/20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z przedziału 205-225/40

osobiście założyłbym 215/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie mam dobrać opony do takich to felg

FELGI 18 cali

SZEROKOŚĆ 8,5 J

ET 32

ROZSTAW SRUB 5x112

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6682376956

 

 

Tu masz stronke z podglądem co do szerokości felg/ opon

https://tyrestretch.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci kolesie co sprzedają te felgi z linka mają pewno koła. Robili mi moje poprzednie 19". Malowali całość i polerowali ranty do tego prostowali każde koło. Sztuki nie odwalają tak że jak kupisz to będziesz zadowolony z kół. Co do opon to nie wiem jak z dostępnością 215 ale też bym takie wsadził. Będzie elegancko wyglądać taka opona na kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi zakupione.

215 będzie lekki naciąg? Profil 40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności