Skocz do zawartości
piernik

Przepływomierz, gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

chciałem by Państwo mi pomogli w zakupie przepływomierza i doradzili jaką i gdzie kupić, a przede wszystkim czy trzeba jej przeprowadzać po montazu jakas adaptacje? czy to jest konieczne? tak jak w opisie u mnie widać mam Passata 1.8 125km 1998r o mało chyba popularmym silniku ADR - bo ogolnie tematow jest duzo ale zazwyczaj mało konkretnych info o silnikach benzynowych , zazwyczaj na forum to jest mowa o dieslach.

 

jednoczesnie nadmienie ze dowiadywalem sie w serwisie VW switon-paczkowski w Lubin jaki jest koszt regerenowanego orginalnego przeplywomierza firmy Hitachi na 3 piny ( kod 058 133 471 / AFH60-10b ) kosztuje 540zl przy czym jak zdam stary, bez zdania starego koszt wtedy wynosi 1100zl! :/

 

dodam ze na allegro tylko jak widzialem znajduja sie uzywane same przeplywomierze ( dot. orgniał ) koszt okolo 150zl.

 

a mysle ze chyba tylko jezeli chodzi o przeplywmierz to tylko wchodzi w gre orginalna czesc,z tego co sie orientuje bardzo wazna odgrywa role w silniku - odpowiada za moc silnika i takze za spalanie paliwa...

wiec prosze o wskazowki i pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku mialem ten sam problem. Wyczytalem na forum, ze przeplywka kosztuje ok 500zl wiec nawet nie jezdzilem pytac po sklepach motoryzacyjnych. Kupilem uzywana w legnicy i okazala sie walnięta ( 90 zl w plecy). Podjechalem do mechanika z moim problelem, ten zadzonil do motoryzacyjnego i .... znlazla sie taka sama nowa przeplywka za ok 220 zl ( nie pmaiteam dokladnej ceny). Masz blisko do jawora wiec podjedz do agromy na kuzienniczej. Przy kupnie nowej oddajesz stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszła do mnie przepływka, czyli nie taki zły ten sklep, zamontowany już zamiennik, trasa testowa wykonana, autko odzyskało wigor, na najbliższych dniach wykonam logi czy dobrze mierzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paragon dostales? ile trwala przesylka? jakiej to firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam " DANIELLOSA" z allegro . on ma dobre przyplywki . ceny nie podam bo niewiem ale towar ok z niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem FV bo o nią prosiłem.

Kupiłem w tym sklepie internetowym o którym rozmawialiśmy wyżej (http://przeplywomierze.istore.pl).

Będe niebawem robił testy dynamiczne bo chce widzieć czy dobrze mierzy, wtedy dam znać czy trzyma parametry jak powinna. Kupiłem w piątek i zrobiłem przelew w piątek, wysłali we wtorek, dziś dotarła, czyli 3-4 dni robocze wszystko trwało.

 

EDYCJA: Zrobiłem wczoraj testy dynamiczne, trochę je schrzaniłem i muszę powtórzyć, ale z tego co wyszło to do 2500 obr trzyma parametry, powyżej mi się niechcący logi usunęły i muszę powtórzyć.

 

EDYCJA 2: Przepływomierz nie trzyma parametrów, sprzedawca nie odpowiada na telefony, sms, gg, próbowałem się z nim kontaktować ok 3 dni, później nie miałem już czasu i kupiłem oryginalną nową przępływke BOSH-a, gdyż straciłem nadzieję, że cokolwiek uda mi się u gościa wskórać. Na oryg. jest ok. Zaryzykowałem i wysłałem przepływomierz, ten zamiennik do firmy z prośbą o zwrot pieniędzy, brak kontaktu. Dziś zdziwienie, przychodzi kurier, no to skontaktowałem się z tą firmą na gg, bo tel nie odbierają, że nie odbiorę przesyłki bo nie będę wiecznie reklamował tego towaru (po prostu kiepskiej jakości ten zamiennik) i o dziwo się odezwali, że ich to nie interesuje, ze nie zwrócą mi kasy, że nie takie są zasady gwarancji, ton wypowiedzi opryskliwy. Nie polecam tego sklepu, w razie problemów zostaniecie na lodzie, bez kontaktu, bez możliwości zwrotu.

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - pomocy. Witam, poszukuję PRZEPŁYWOMIERZ do Passata b5 benz 1.8 ADR, auto z 1998r Czy macie może jakieś firmy oprócz bosha godne polecenia?! Nie stać mnie na oryginał za 400-500zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy - pomocy. Witam, poszukuję PRZEPŁYWOMIERZ do Passata b5 benz 1.8 ADR, auto z 1998r Czy macie może jakieś firmy oprócz bosha godne polecenia?! Nie stać mnie na oryginał za 400-500zl...

Używki nie możesz kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy - pomocy. Witam, poszukuję PRZEPŁYWOMIERZ do Passata b5 benz 1.8 ADR, auto z 1998r Czy macie może jakieś firmy oprócz bosha godne polecenia?! Nie stać mnie na oryginał za 400-500zl...

 

Zauważ że Bosch nie pasuje,przerabiałem ten temat...A Hitachi (oryginalna) to koszt około 700 zeta.Kup używkę,ja dałem za nią 150 zeta,aprawdziłem i jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam " DANIELLOSA" z allegro
Taki gosciu na allegro byl zalogowany tylko raz (w 2011r) i nic nie sprzedal ani nie kupil, wiec skad ta reklama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki gosciu na allegro byl zalogowany tylko raz (w 2011r) i nic nie sprzedal ani nie kupil, wiec skad ta reklama?

Ciekawe :-)

Kupowałem od niego sam wkład Pierburga i jestem zadowolony.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=334850

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe :-)
Bo podales nie tego allegrowicza ;)

 

A ceny calkiem calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Dobra żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten starszy. :)

 

Jaki numer ma przepływomierz do 1.8T AEB, u mnei w mieście w sklepie motoryzacyjnym powiedzieli żebym sam sobie ustalił bo były trzy rodzaje.

 

Ten będzie pasował?

http://allegro.pl/przeplywomierz-bosch-audi-a3-a4-a6-1-8-t-wawa-i3030219789.html

 

 

Czy mam szukać o numerze " 0 280 217 217" ?

Edytowane przez MaTT_ZST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpewniej bedzie jak sam go wyciagniesz i sprawdzisz numer to 10 minut roboty a pewnosc 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Chwilowo właśnie nie mam auta pod ręką, ale jak nie da rady się inaczej dowiedzieć to zaczekam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Z nieba mi spadłeś, wielkie dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak w końcu z tymi przepływkami? Właśnie mi się skończyła i na odpiętej auto ładnie chodzi, ale trochę męczy brak wolnych obrotów ;)

Ja mam 06A 906 461 DX czyli APU i ANB, a za dużego wyboru nie ma. Internet mówi, że te wszystkie SKF, MTM i cała reszta to najtańsza chińszczyzna. Za oryginał w ASO krzyczą mi prawie 650 zeta... Wiadomo, że to najlepsze wyjście, ale trochę za drogie.

 

I nie bardzo wiem co robić. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/przeplywomierz-seat-leon-vw-golf-iv-polo-passat-i3026120441.html

 

Co sądzicie? Będę wdzięczny za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie? Będę wdzięczny za porady.
Napisz do Weso. Prowadzi sklep. Ponad polowa forumowiczow ze szczecina sie u niego zaopatruje ;)

 

Ja bralem u niego za 400zl nowy bosha (w ASO 570zl przy zwrocie starego bez naruszonych srub), po uprzednim kupieniu paru sztuk uzywanych, ktore na szczescie udalo mi sie zwrocic.

 

---------- Dodano o 20:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:56 ----------

 

 

Przeczytales caly opis aukcji?. Dla mnie ten sprzedawca to jakas kpina. Rozpisuje sie o zamiennikach, a o swoim pisze "firmowy niemiecki produkt" nie podajac nazwy tej firmy. Ja bym nie ryzykowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie bardzo wiem co robić. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/przeplywomierz-seat-leon-vw-golf-iv-polo-passat-i3026120441.html

 

Co sądzicie? Będę wdzięczny za porady.

Stek bzdur. Taki firmowy i oryginalny przepływomierz, że aż ani razu nie podano nazwy producenta. Omijaj też z daleka Magneti Marelli seria Equal. Jak chcesz kupić tanio to zapytaj o cenę na maila: [email protected] gość sprzedaje na allegro pod nazwą danielloss. Kupuje u niego od 5 lat - zawsze tanio markowe części, zresztą jest polecany i na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności