Skocz do zawartości
bimbol

Światła dzienne od Audi S6 i inne.

Rekomendowane odpowiedzi

KinGRinG

co dokladnie mozesz zrobic ? na diodach mocy i z ukladem zapalania gaszenia itp?

bez obudowy? jakie koszty itp masz jakis przyklad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KinGRinG

co dokladnie mozesz zrobic ? na diodach mocy i z ukladem zapalania gaszenia itp?

bez obudowy? jakie koszty itp masz jakis przyklad ?

A zdajesz sobie sprawę, że koszt jednej porządnej diody to ok 30 zł?

A ceny układów zasilających, w zależności od ilości diod chcesz użyć np: TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lampy ....
na zamowienie moge ci zrobic takie ledy

 

Swoją drogą, sterowniki do których podałem link, są identyczne, trzeba tylko zwiększyć ich moc, gdyż maksymalnie obsłużą 6 diod mocy. Tak więc cena nie powinna wzrosnąć, a nawet jeśli, to o grosze. Kwestia wysłania zapytania do firmy produkującej takie drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiało mnie to włączanie świateł dziennych razem z postojami z tyłu i doszedłem do wniosku, że da się. Zasilanie dziennych - tą część pomijam, bo o to powinien zadbać producent. Natomiast wymyśliłem takie coś:

 

Oznaczenia: DL - światła dzienne

RR - czerwony tył

 

Zielone - instalacja którą kładziemy

Niebieskie - oryginalna instalacja do postojów

Czarne - masa...

 

I teraz po mojemu wyłącznik to chyba najlepiej przekaźnik rozwierny. Czyli włączenie świateł wzbudza prąd w owym i rozłącza nam układ. Diody prostownicze dbają o to, by po włączeniu zapłonu (jak włącza się dzienne) nie płynął prąd do postojów. I na odwrót - po włączeniu postojów, po zadziałaniu przekaźnika by nie płynął prąd do dziennych. Diody by musiały być diodami mocy, bo sporo przez nie przepłynie, ale myślę, że dało by radę...

 

Sorry za jakość rysunku, ale z paintem nie za bardzo się kochamy...

 

dzienne.jpg

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na spocie ogólnopolskim Ci powiem jak zobaczysz u mnie

 

odgrzeję temat - jjacekkx to ile w koncu dales za te swoje lampki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zastanawiało mnie to włączanie świateł dziennych razem z postojami z tyłu i doszedłem do wniosku, że da się.

 

Jacku da się... ale na szczęście już dodatkowa rzeźba nie będzie potrzebna

W rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. opublikowanym w Dzienniku Ustaw z 20 maja 2009 Nr 75 poz. 639 zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia są zmiany, które likwidują idiotyczne zapisy dotyczące tylnych świateł postojowych.

Pozwolę sobie zacytować:

 

"Światło do jazdy dziennej (...)

1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika*

 

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,

 

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej*

 

* - Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie //może a nie musi //, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne."

 

W praktyce oznacza to, że nowo rejestrowane pojazdy nie mogą mieć włączanych tylnych świateł pozycyjnych wraz z dziennymi a starsze mogą, lecz nie muszą - oba warianty są dopuszczone.

Zatem dla nas ma to ogromne znaczenie - jak ktoś chce, to może przerabiać instalację elektryczną w swoim passku by mu się włączały tylne pozycyjne wraz z dziennymi, ale nie jest to konieczne! :)

 

Mam nadzieję, że ta odpowiedź rozwieje wszelkie wątpliwości co do obowiązujących przepisów.

 

Hmmmm a skoro tak przepisy teraz wyglądają, to chyba jednak skuszę się na te dzienne od S6 :cool:

Edytowane przez glasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zakupiłem lampy do jazdy dziennej Hella Ledayline.

Pytanie czy ktoś już podłączał je w taki sposób żeby w nocy świeciły jako pozycyjne podobnie jak te w Audi s6:638:

 

W instrukcji są dwa sposoby podłączenia:

1. Którego do końca nie rozumiem, wydaje mi się że to ten z opcją pozycji:640:

nowy3.th.jpg

2. Ten który po włączeniu świateł pozycyjnych albo mijania wyłącza światła dzienne- ten zrozumiały.

nowy5l.th.jpg

 

W opisie produktu piszą że jest taka możliwość użycia funkcji pozycji, ale czy nie będę potrzebował do tego oddzielnego modułu PWM do obniżenia jasności świecenia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy ktoś już podłączał je w taki sposób żeby w nocy świeciły jako pozycyjne podobnie jak te w Audi s6

Zapytaj się na pw kolegi : m3iaz [Michal] on montował sobie w swojej B6 Ledayline także powinien wiedzieć w jaki sposób to zrobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj się na pw kolegi : m3iaz [Michal] on montował sobie w swojej B6 Ledayline także powinien wiedzieć w jaki sposób to zrobić

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy nie będę potrzebował do tego oddzielnego modułu PWM do obniżenia jasności świecenia?

Pozdrawiam

 

Nie będziesz potrzebował, te światła nie są zasilane przez PWM, tylko przez przetwornice, która ma 2 poziomy amperażu. Na rysunku A masz przedstawione jak podpiąć diody by używać obu trybów świecenia styk 15 podpinasz do świateł mijania, styk 58 do świateł pozycyjnych.

Rozwiązanie B służy do używania trybu dziennego i pozycyjnego.

Tak na 99%, bo w ręku tego sprzętu nie miałem. Sprawdź na krótko do akumulatora dbając o poprawne podpięcie + i -, bo przetwornice w diodach mogą nie być zabezpieczone, przed przeciwnym podpięciem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś już podłączał je w taki sposób żeby w nocy świeciły jako pozycyjne podobnie jak te w Audi s6

 

na stronie 16 instrukcji masz wyjasnione:

 

wejscie swiatel dziennych:........... wejscie swiatel pozycyjnych: .......funkcja swiatel:

0V ........................................................0V............................... wylaczone

0V .......................................................12V............................... jako pozycyjne

12V ......................................................0V................................ jako dzienne

12V..................................................... 12V................................ jako pozycyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na stronie 16 instrukcji masz wyjasnione:

 

wejscie swiatel dziennych:........... wejscie swiatel pozycyjnych: .......funkcja swiatel:

0V ........................................................0V............................... wylaczone

0V .......................................................12V............................... jako pozycyjne

12V ......................................................0V................................ jako dzienne

12V..................................................... 12V................................ jako pozycyjne

 

Miałem racje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

Swoją drogą chyba zacisk 15 tutaj to nie światła mijania tylko miejsce gdzie po włączeniu zapłonu pojawia się napięcie.

Ale dobrze wiedzieć że nie potrzeba żadnych innych dodatków pod postacią sterownika PWM. W tym się Hella spisała.

 

Co do nowego twóru Helli dla mnie nie dorównuje Ledayline. W instrukcji za kratką montuje się metalową ramkę która na pewno zasłoni po lewej stronie wlot powietrza do intercoolera!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź,

Swoją drogą chyba zacisk 15 tutaj to nie światła mijania

Według mnie to są światła mijania, ponieważ po włączeniu świateł diody muszą się przestawić w tryb pozycyjny, nie mogą naparzać na pełnej mocy. Więc idealną informacją o włączonych światłach jest ich własne zasilanie. Styk 15 nie służy do zasilania diod, on będzie podpięty tylko do jakiegoś mini przekaźnika, który pobiera ułamki watów.

Tak na chłopski rozum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 15 to nie może być światło mijania bo żeby dawał zasilanie trzeba włączyć światła mijania a gdzie wtedy światła dzienne??

Zdecydowanie żeby po ludzku działało to jest napięcie po włączeniu zapłonu a dopiero zacisk 58 (może być właśnie wzięty z pozycyjnych) daje przełączenie w tryb pozycyjny.

Przeanalizowane z m3iaz który już podłączał u siebie.

Dzięx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje lamp do jazdy dziennej led tylko takich które ładnie by pasowały w zderzak do mojego passka :) czyli takie lekko zaokrąglone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yunivers ja mam takie jak w linku ponizej:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=756410&postcount=135

A tu masz link do aukcji takich samych swiatelek:

http://www.allegro.pl/item900397653_swiatla_jazdy_dziennej_5led_smd_16cm_autom_dzienne.html

Jak poszukasz to znajdziesz tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi mniej więcej o coś takiego: 167w6t4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności