Skocz do zawartości
Gość jabol79

Temperatura silnika - szybkość nagrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Bez korka nie ma ciśnienia bo skąd miałoby być ;) ale przy dodaniu gazu widać w zbiorniczku wyrównawczym zapierdzielające do góry bąble.. Szarpne się i kupię jutro ten korek, a nóż pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, jaka macie temp na kan. 45 climatronica przed odpaleniem zimnego silnika i przy 0 badz nizszych temp zewn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz przy temp. zew. ok 0*C mam 4*C na klimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za oknem 5 w plusie na climatronicu 10 stopni

za oknem -8 na climatronicu -10 czyli się mniej więcej pokrywa.

Edytowane przez wojtekmax
dodano nowe wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopaki, jaka macie temp na kan. 45 climatronica przed odpaleniem zimnego silnika i przy 0 badz nizszych temp zewn?

Ja na kanale 45 w climatronicu rano mam zawsze 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz przy temp. zew. ok 0*C mam 4*C na klimie.
To tak jak u mnie. Jak spadnie ci nizej to daj znac ;)
Ja na kanale 45 w climatronicu rano mam zawsze 30.
A rosnie ci pozniej do 90C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz przy temp. zew. ok 0*C mam 4*C na klimie.
Dzisiaj -3,5C na zewn. na climatronicu kan. 45 dalej 4C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę odbiegliście od tematu, ale ja wrócę do hasła rzuconego w temacie tego topicu.

Passat 1997r. 1,6 AHL. Temperatura na zewnątrz 0-1 stopnia, odczyty temperatury płynu z VAGa. Jazda oszczędna maks. 60-70kmh 5ty bieg. Pompa wody nowa, termostat sprawny, czujnik sprawny.

temperatura płynu chłodzącego przed załączeniem silnika 6 stopni.

Temperatura 30 stopni osiągnięta po 110 sekundach.

temperatura 60 stopni osiągnięta po kolejnych 130 sekundach, czyli po 4 minutach od odpalenia.

Temperatura 90 stopni po kolejnych 240 sekundach, czyli 8 minut jazdy od włączenia - w sumie jakieś 3-4 kilometry.

 

Porównanie do grzania się AFNa w golfie przemilczę, bo tam trzebaby wartości przemnożyć przez 3 jak nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powszechnie wiadomo, że benzyniak zagrzeje się prędzej od dizla. Stąd nowsze dizle mają dogrzewanie elektryczne.

To dlatego dizel bardziej wykorzystuje paliwo którym jest zasilany niż benzyniak, i więcej paliwa idzie w robienie kilometrów niż ciepła.

Dużo by pisać.

ps. szkoda silnika jaki posiadasz katować tak małymi obrotami na 5 biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temperatura 90 stopni po kolejnych 240 sekundach, czyli 8 minut jazdy od włączenia - w sumie jakieś 3-4 kilometry.
Wg climatronica?
szkoda silnika jaki posiadasz katować tak małymi obrotami na 5 biegu.
Znam goscia, ktory 1.8T jezdzil na V przy 50-60km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam goscia, ktory 1.8T jezdzil na V przy 50-60km/h.

Może sprawdzał elastyczność silnika...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj -3,5C na zewn. na climatronicu kan. 45 dalej 4C.
Wczoraj rano -4C na dworze. Auto pochodzilo ok 5 min na jalowym. Wyjazd z osiedla ok. 300m. Postoj na swiatlach 20sek i rura 70km/h. Po przejechaniu ok 200m wskazowka ruszyla z 50C. Po niecalym 1km wskazowka byla juz na 90C.

 

Auto to Hyundai I30 1.6Pb.

 

 

Po popoludniu na zewnatrz +1. Auto pochodzilo na jalowym, ok 4 min i rura do 40-60km/h na obrotach ponizej 2tys. (jazda bardzo spokojna, wrecz PSJ). Po ok 1km 90C na zegarach.

 

Auto to Skoda Fabia I 1,4 75PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z dogrzewaniem afna to proponuje wymianę termostatu.u mnie pomogło.stary był dobry ale osadził się juz osad i musial mieć min. Przerwę i puszczał na duży obieg.nowy trzyma i nie puszcza.dzięki temu nawet dziś przy -5 i wentylatorze 2-3bieg wskaźnik pokazuje 90stopni i nie opada nawet na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś ma problem z dogrzewaniem afna to proponuje wymianę termostatu.u mnie pomogło.stary był dobry ale osadził się juz osad i musial mieć min. Przerwę i puszczał na duży obieg.nowy trzyma i nie puszcza.dzięki temu nawet dziś przy -5 i wentylatorze 2-3bieg wskaźnik pokazuje 90stopni i nie opada nawet na chwilę.
potwierdzam..w AVG te same obiawy..wymiana termostatu pomogla..trzyma 90 c:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak spadnie ci nizej to daj znac

Mariusz przy -7*C na zewnątrz temperatura silnika nadal +4*C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a moj pasek jeszcze nigdy sie nie zagrzal do 90 stopni,co moze byc przyczna tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co moze byc przyczna tego?

Zapewne termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień termostat a jak to nie pomoże to jeszcze czujnik temperatury. u mnie wskazówka żle pokazywała i wymieniłem czujnik. było ok przez tydzień i potem przestał grzać więc wymieniłem termostat i przy aktualnych temp. -10 po przejechaniu ok.7km wskazówka już sterczy na 90 stopniach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przez to przechodziłem (termostat). Ale mi sterczy dopiero po 10 km :devil Powiedzcie mi, czy to normalne jak włączę klimatronik na 28 stopni, to temperatura silnika (patrzę na wskaźnik na desce) zaczyna spadać. Jak wyłączę grzanie, to z powrotem wchodzi na 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem i jak wymieniłem czujnik to było już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności