Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

wyczyść laser i sprawdź ponownie czy płyta działa, jeśli nie to najprawdopodobniej porysowała ci się płyta...

 

na twoim miejscu zaopatrzył bym się w dwie płyty: 2006/07 do jazdy po rzeszowie i 2007/08 do jazdy po za rzeszowem

 

z tego co zauważyłem płyta 07/08 jest zrobiona niedokładnie, bo w rzeszowie mamy tylko kilka dróg!!! na płycie 06/07 jest znacznie lepiej. Zawszę jak jadę do rzeszowa to biorę ze sobą dwie płyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tdi ocb
HE HE HE....HE:) temat stary i dobrze znany...navi VW czytaja czasem tylko jedne plyty i te na pewno przeczyta....to czarne plytki...nagrywajcie tylko na tych a przeczyta bezproblemowo...apropo...mam dzialajace oporgramowanie i mapy 2007 do navi jkby kto chcial

 

pozdrawiam

Tomek

 

witam,

szukam map europy :)

 

mam tez pytanie jak zmienic menu na polskie

czy da sie wgrac z plyty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zmienic menu na polskie

czy da sie wgrac z plyty ??

 

jeśli masz navi MFD wersji C lub D to da się wgrać polskie menu z płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychpp

Mam pytanko czy ktoś może udostepnic mapkę polski szukam po necie i znaleźć nie mogę mam passata 2004 z fabryczna navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POszlo PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( zmarnowałem już masę płyt i nadal nie mogę wypalić tej dobrej (NAWI). Koledzy mam prośbę napiszcie jak to trzeba robić krok po kroku.

-mam nawi MCD w pasku z 2002

-wypalarki

HL-DT-ST CD-RW GCE-8320B

PIONEER DVD-RW DVR-111D

-płyty sony

-colneCD

-i teleatlas DX

mam nawet już wypaloną NAWI ale to nie moja i nie mogę jej skopiować!

Jak to poskładać do kupy? pomocy

PS. Czytałem kiedyś o czyszczeniu nawi na forum opcja wyjęcie nawi i czyszczenie wacikiem, jak rozwiązałem problem płytą do czyszczenia CD koszt ok 15zł pomaga w 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie płyty do czyszczenia to lipa

serio, mi też nie chciało NAVI czytać płyt dopiero po wyczyszczeniu spirytusem lasera zaczeło mi czytac bez problemowo płyty

 

więc radzę od tego zacząć

 

ja wyjmaki kupiłem na allegro za chyba 15 zł czy coś

 

Pozdrawiam

SirGigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiązałem problem płytą do czyszczenia CD koszt ok 15zł pomaga w 100%
niestety, nie jest to 100% jak piszesz, płyty cd, moze i czyta lepiej ale płytek od navi raczej nie ;)

Pozdrawiam

ps.zobacz Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś szuka pomocy może smiało pisać PW wytłumacze chętnie, ale miałem już kilka passatów gdzie poprostu czyszczenie lasera nic nie dało :/ w serwisie wymieniają tylko cała nawi koszt 3000 smieszne poprostu żeby nie było można dostać lasera, znalazłem w necie firme która ma dojście do całych mechanizmów z laserem razem i koszt z wymiana to okolo 400-500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś szuka pomocy może smiało pisać PW wytłumacze chętnie, ale miałem już kilka passatów gdzie poprostu czyszczenie lasera nic nie dało :/ w serwisie wymieniają tylko cała nawi koszt 3000 smieszne poprostu żeby nie było można dostać lasera, znalazłem w necie firme która ma dojście do całych mechanizmów z laserem razem i koszt z wymiana to okolo 400-500 zł

 

możesz dać namiar na ta firmę?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale kiedyś doszukałem się info na portalach typu "elektroda" jakie lasery siedzą w navi (chodzi oczywiście o oznaczenia) i normalnie w elektroniku albo w necie kupić sam laser można i go wymienić.

BTW ja osobiście nie uznaję płyt czyszczących a tylko spiryt i czyszczenie lasera patyczkiem. Przerażony byłem rozkręcaniem navi, ale okazało się to czynnościa bezproblemową, płytki zaczęły działać jak nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shenlong

Witam serdecznie jestem nowy na forum, ale przechodzę od razu do rzeczy. Poczytałem trochę na temat nawigacja MFD i mam z tym problem mianowicie nie potrafię dobrze wypalić płytki z mapami. Może mi ktoś dać wskazówke z profilem na jakim mam nagrywać na CloneCD i jak dokładnie płytke wypalić. Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszla wiadomosc na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doszukałem się info na portalach typu "elektroda" jakie lasery siedzą w navi (chodzi oczywiście o oznaczenia) i normalnie w elektroniku albo w necie kupić sam laser można i go wymienić.

mógłbyś podesłać jakieś info lub link, odnośnie tego lasera.

dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie trza czyścic lasera bo czyta tylko oryginał menda:( Czy ktoś z Wrocka ma wyjmaki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie że laser gdzieś znajdziecie bo nie ma na oryginalnym żadnych oznaczeń :////////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no kupic to nie problem, tylko dogadac czy wysle to po otrzymaniu przelewu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko dogadac czy wysle to po otrzymaniu przelewu
po powrocie, ze spały już na spokojnie zamówię go sobie przez znajomego.

http://cgi.ebay.pl/Lasereinheit-VW-MFD-Audi-Navi-Mercedes-Comand-Laser_W0QQitemZ180258036550QQihZ008QQcategoryZ8320QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.pl/Lasereinheit-VW-MFD-Audi-Navi-Mercedes-Comand-Laser_W0QQitemZ180258036550QQihZ008QQcategoryZ8320QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

no i trzeba będzie się jeszcze dowiedzieć na 100 %, który do jakiej navi.

Pozdrawiam

ps.wstawiłem te same aukcje tylko z ebay.pl, spójrzcie na cenę lasera a koszt jego przesyłki do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoma linki do obrazu nowego co w 100% działa?? Poprosze na pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności