Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum. Mam problem odnośnie nawigacji. Znalazłem w nawigacji płytę MFD Niemiec i przegrałem ją na nową płytke ponieważ tamta nie chodziła (porysowana) . Uruchomiłem nową i wszystko ok. Problem polega na tym , że przestawiłem w menu z języka niemieckiego na angielski i teraz za każdym załadowaniem płyty z nawigacją niemiec nie chce mi ruszyć. Pokazuje że płyta jest niekomppatybilna , wyrzuca płytke . Nie raz dochodzi do momentu że zaczynają się wgrywać softy i w trakcie wgrywania tych softów staje w miejscu i wyrzuca płyte i tak wszystko od nowa. Bardzo często pojawia się komunikat:

Navigation is being avtivating

Please observe RTR!

Proszę o pomoc w tej sprawie . Brak mi już pomysłów. Nie mogę nawet przestawić języka spowrotem na niemiecki. Może wtedy by było wszystko ok.

 

Podaję mój meil: [email protected] :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy,passata tez mam dopiero od tygodnia.2005 z nawi mfd2 i tylko z mapą niemiec.W nawi jest wszystko po niemiecku, jak to tanio zmienic i jak zdobyć dobrą mape polski z polskim lektorem.Nigdy nie miałem nawigacji i nie mam pojęcia co zrobic.Czytajac forum zauważylem że nie jestem jedyny i powtarzam pytania ale gdyby ktos mógł DOKŁADNIE mi opisać co i jak to bylbym wdzięczny.Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich jestem tu nowy,passata tez mam dopiero od tygodnia.2005 z nawi mfd2 i tylko z mapą niemiec.W nawi jest wszystko po niemiecku, jak to tanio zmienic i jak zdobyć dobrą mape polski z polskim lektorem.Nigdy nie miałem nawigacji i nie mam pojęcia co zrobic.Czytajac forum zauważylem że nie jestem jedyny i powtarzam pytania ale gdyby ktos mógł DOKŁADNIE mi opisać co i jak to bylbym wdzięczny.Dzięki wielkie.

 

 

No to po kolei:

 

1. Zmianę języka menu w nawigacji MFD2 na polski oferuje za ok. 250-300 zł kilka serwisów, których ogłoszenia znajdziesz na allegro, np. to:

http://tiny.pl/bms9

W ustawieniach menu nie zmienisz go samodzielnie. Nie polecam również samodzielnej próby zmiany za pomocą CD, które oferowane są na Allegro, bo można uszkodzić urządzenie. Generalnie w ogóle nie polecam zmiany języka menu na polski, bo nie jest to oryginalna "łatka", zawiera trochę błędów, nie wszystko jest przetłumaczone. Polecam natomiast zmianę na język angielski, której możesz dokonać samodzielnie w ustawieniach nawigacji.

 

2. DVD z mapami do swojego urządzenia możesz nabyć na stronie producenta:

www.teleatlas.com

lub też na allegro, np.tu: http://tiny.pl/bmsc

Płyta będzie zawierała polskiego lektora.

 

Oczywiście możesz też przejść na Ciemną Stronę Mocy i spróbować poszukać mapy w innych, powszechnie znanych źródłach ;)

Edytowane przez hevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pójdę na łatwizne i poprostu zapytam kto ma nową mapę chorwacji i polski mfd ?

Proszę pisać na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mapy Chorwacji DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeanalizowałem ten wątek i zanim zniszczę kupę płyt i w końcu się i tak poddam, poproszę o pomoc w zdobyciu płytki na Polskę. Oczywiście tylko w celach testowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli to możliwe to również się dołączę i poproszę o link na : [email protected]

gdzie można zaopatrzyć się w mape Polski z PL lektorem i profilem do nagrania który jest sprawdzony w 100%, bo już zniszczyłem 20 płyt CD i ciągle nici z navi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na chwilę obecną są dostępne mapy:

 

Benelux 2008-2009

Deutschland 2008-2009

Główne Drogi Europy DX 2008-2009

Kraje Alpejskie 2008-2009

Teleatlas Polska Czech Republic 2008-2009 TravelPilot DX Polski Lektor

 

Te mapy są najnowsze, jest jeszcze kilka innych np: Włochy DX 2007 2008,

Hiszpania Portugalia DX 2007 2008 - ale są to "starsze mapy"

 

Pozdrawiam

Edytowane przez reboot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beegeegrey

Witam

 

Mam te teleatlasy 2008/2009 polska-czechy, clone v5 i profil do nagywania teleatlasów. po rozpoczęciu nagywania wyskakuje mi okno:

zapis na dysku nie powiodl sie. illegal request.logical block adres out of range

 

czy to wina obrazu czy czegos innego? czego clone sie czepia ze to nielegalne?

 

za odpowiedź z góry dzięki, pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wygląda na to, że obraz płyty jest uszkodzony (tak myślę), ściągnij obraz jeszcze raz z innego źródła, Clone poszukaj w wersji 5.3.1.3, nagraj płytkę najwolniej jak się da (x1 lub x2) - u mnie zadziałało.

 

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa22

Witam

mam obraz płyt które mnie interesowały. Brakuje mi tylko sprawdzonego profilu żeby nagrać te płyty. Czy mógłby mi ktoś wysłać sprawdzony profil żebym mógł nagrać sobie te płyty? Chce nagrać płyty: Benelux 2008/2009; Niemcy 2008/2009; Główne drogi europy 2008/2009

Z góry dzięki.

 

a ile i w jakim formacie pliki powinien zawierać dobry obraz? i jaki mniej więcej powinien być rozmiar?

Edytowane przez sowa22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekyoman

mam taka nawigacje jak widac na zalaczniku, jakie mapy beda na niej dzialac?? i jak to wszystko po kolei zrobic skąd sciągnąć i jak nagrac??

 

pozdrawiam

prosze o pomoc

 

juz nie mam pomyslow....;/ orginalne plyty teleatlas dla niemiec szwajcarii i austrii czyta i dzialaja, polskie nieorginalne niestety nie wchodza....;/ pomozcie

Graphic1.jpg

Edytowane przez wojtekyoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niej niestety nie odpalisz żadnej płyty DX (np płyty z polską)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taka nawigacje jak widac na zalaczniku, jakie mapy beda na niej dzialac?? i jak to wszystko po kolei zrobic skąd sciągnąć i jak nagrac??

 

pozdrawiam

prosze o pomoc

 

juz nie mam pomyslow....;/ orginalne plyty teleatlas dla niemiec szwajcarii i austrii czyta i dzialaja, polskie nieorginalne niestety nie wchodza....;/ pomozcie

 

to jest navi MCD i jak najbardziej odtworzy mapę polski/czech DX, jeśli chodzi o piraty to być może są źle nagrane i stąd problem w ich odtwarzaniu lub masz zabrudzoną soczewkę lasera (przeczyść ją i zobacz jak wtedy będzie)

sam mam taką navi więc wiem co mówię

 

na niej niestety nie odpalisz żadnej płyty DX (np płyty z polską)

 

nie prawda, czytaj wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest navi MCD, ale brakuje tutaj na obrazku jednego małego ale bardzo ważnego szczegółu, a mianowicie napisu MCD po RADIO NAVIGATION SYSTEM

 

z tego co mi wiadomo navi z napisem na panelu

 

RADIO NAVIGATION SYSTEM - nie czytały płyt DX

RADIO NAVIGATION SYSTEM MCD/MFD - czytały płyty DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RADIO NAVIGATION SYSTEM - nie czytały płyt DX

RADIO NAVIGATION SYSTEM MCD/MFD - czytały płyty DX

 

rzeczywiście nie ma napisu MCD więc jeśli nie czyta płyt DX to zwracam honor ;)

a tak btw to jaki format płyt w takim razie czyta ta navi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

non DX :D czyli płyty nie DX-sowe ;) jak ten format się nazywa to nie wiem...

 

można znaleść na allegro, ebay-u płyty non DX ale są to stare i nie dokładne płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ten format się nazywa to nie wiem...

 

można znaleść na allegro, ebay-u płyty non DX ale są to stare i nie dokładne płyty

 

płyty DX też do dokładnych nie należą dlatego ja w sumie ori navi nie używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności