Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość walwaw

No dobra koledzy, już sobie nawtykaliście, a ja dopiero podłączyłem antenę do swojego blaupunkta i chciałbym prosić o instrukcję, w jaki sposób uruchomić polskiego lektora, ustawiłem język angielski metryczny i dale gada po angielsku, a mapka jest pl + cz 2007/2008 pl (taką dostałem).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moze tam nie ma polskiego lektora :) plyta Polski 2007/2008 nie miala polskiego lektora chyba ze ktos przerobil obraz plyty... a to nie jest takie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walwaw zerknij TUTAJ miałem ten sam problem z navi MCD kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walwaw

Witam raz jeszcze, poprawka, mam nie 2007/2008, a 2006/2007 - skorzystałem z jednej z porad, jak sprawdzić wersję i wyszło szydło z wora, muszę chyba poszukać innej płyty, ale przy okazji zapytam, gdzie najlepiej zamontować antenę, tak żeby nie było jej widać, a jednocześnie, żeby było wszystko ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

na srodku kokpitu pod szyba. najlepszy odbiór. polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie...pod kokpitem to dobre miejsce, pamietaj tylko ze antenka ma walic w niebo nie w dach, ja dawalem tez u klienta (jesli oczywiscie masz sedana) pod tylna polka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, male pytanie. Kupilem navi MFD teoretycznie z polskim softem. Niestety po wlozeniu mapy z polskim lektorem(tez teoretycznie} gada dalej po angielsku. Pytam z ciekawosci jak mozna sprawdzic czy navi ma polski soft. Dodam jeszcze ze probowalem juz wejsc przez angielski metryczny i nic.... drugie pytanie- ta navi nie czyta orginalnych plyt blaupunkta.... jakies sugestie? Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

a co do tego nagrania plyty to to najlepiej nagrywac ja CloneCd tylko na takim specjalnym profilu SafeDisc, trzeba go jakos dorzucic do clona (bynajmniej ja musialem) no i smiga bez problemu...predkosc tez chyba jak najmniejsza powinna byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolek_r

Witam zauważyłem że u mnie chodzi chodzą tylko mapy wypalane na Verbatim koloru niebieskiego ( nazywaja sie chyba metal azo) inne płytki jak próbowałem tez verbatima i jakies inne no name navi prosi mnie o oryginalną mapę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sony bardzo dobrze smigaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie płyta nie ma znaczenia a jedynie poprawność wypalenia tej płyty ... liczy się zastosowany profil w CloneCD i możliwości nagrywarki :) uważam że to czy płyta będzie poprawnie czytana zależy głownie od zastosowanej nagrywarki ... sprawdzone przezemnie wielokrotnie że można zwalić 50 płyt (marka nie ważna) używając poprawnego profilu i robieniu wszystkiego według instrukcji a i tak na końcu okaże się że nie udało się nagrać tak żeby navi czytała płytę bo poprostu nasza nagrywarka nie jest w stanie nagrać płyty tak jak wskazuje profil nagrywania. Jak nie udaje Ci się nagrać poprawie płyty to radzę spróbować na innej nagrywarce (np u kolegi) nagrywarki LG i SONY radzą sobie bardzo dobrze z tym profilem nagrywania przez CloneCD. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie płyta nie ma znaczenia ...

 

Zgadzam się. Wypalałem na różnych i zawsze było OK. Kwestia tylko profilu w ClonCD i jak najniższej prędkości zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzes18

A mozna w jakis sposob odblokowac MFD2 DVD wersje B by czytała mapy DX na CD????

Bo z tego co slyszalem to te mapy V1,V2... nie sa zbytnio dokladne, posiadam orginalna V1 ( bo taka dostalem ) i troche lipna jest :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX szału też nie robi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

to nie jest kwesta odblokownia navi - ona została zaprogramowana i działa w tym systemie.

mapa jaka mialem ostatnio V4 i pokrycie jest podobne jak na mapie polski dx 2007

ma wyjsc niedlugo mapa v5 z bardzo dobrym pokryciem polski - moze warto poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może byc u mnie??

Zmarnowałem kilkadziesiąt płyt, sony,verbatim, tdk i inne. Nagrywane clonem, na predkości najmniejszej, profil dodany,testowane na 3 nagrywarkach i zawsze to samo po włożeniu płyty CD DEFECT:wpale::krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zła płyta, lub źle nagrywasz, lub zła nagrywarka lub zły obraz ;] lub zła navi :P lub brudny laser, lub uszkodzony napęd - wybieraj :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams dzieki za pomoc jak i na gg jak i tutaj, podejrzewam, że z obrazem musi byc cos nie ta, tylko tego nie wykluczyłem, poszukam innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

witam! a u Mnie pojawil sie dziwny przypadek na mojej MFD czyta plyte ladnie pieknie a ta sama plyte na MCD juz nie chce czyta, malo tego nawet zwykla plyte audio to MCD nie odczytuje a te "oryginalne" dzialaj.ktos wie co moze byc tego przyczyna?:confused:

 

edit:

a tak wogole to nawet nie wiem czy do dobrego tematu to zalaczylem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności