Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

ale sciagnales stara wersje tej mapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrwałem mapę polska czechy 2007-2008 DX

ten gotowiec, który podałem wcześniej jest do nagrwania wszystkich map DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.X Walcze z ta mapa ale jestem jak dziecko w ciemnisci. Kiedys nagralem mape polska-czechy i nie bylo z nia tyle problemow. mam prosbe jak mozesz to wyjsnij jak chlop krowie na rowie. Bo nie bedzo lapie o co dokladnie chodzi.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr.X Walcze z ta mapa ale jestem jak dziecko w ciemnisci. Kiedys nagralem mape polska-czechy i nie bylo z nia tyle problemow. mam prosbe jak mozesz to wyjsnij jak chlop krowie na rowie. Bo nie bedzo lapie o co dokladnie chodzi.

Dzieki

 

jak wejdziesz w katalog profiles w clone cd to znajdziesz tam różne profile do nagrywania płyt

weź ten najmniej używany i edytuj (np. w total commanderze) - otworzy Ci się okno w notatniku z komendami (zastąp całość tym co podałem kilka postów wcześniej i zapisz zmiany)

do nagrania płyty z mapą wybierz EDYTOWANY profil ustaw prędkość nagrywania x1 i nagraj płytę :)

chyba prościej już nie da rady wytłumaczyć :D

powodzenia i daj znać jak poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Mr.X. Jestem twoim dłuznikem:))) plyta sie nagrala jutro ja sprawdze :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu :) najważniejsze żeby mapka hulała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebujecie mape 2007/2008 z profilem, walcie na Pw, objasnie co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem może pomożecie:)

 

Kupiłem Paska z nawigacją MFD, miałem orginalną płyt z mapą niemiec

Poszukałem, poczytałem, ściagnołem obraz próbowałem kilka razy wkońcu nagrałem płytę, no i działało

 

Po 3 miesiącach mniej więcej tak na jesieni, zaczeły się dziać dziwne rzeczy tzn.

navigacja nie odrazu widziała płyt najpierw po paru minutach zaczynał się łądować soft

tzn tak jak po pierwszym uruchomieniu tak jak by się aktualizowała po włożeniu nowej płyty. Oczywiście dotyczy to tej płyty nagranej. na orginale ładowało się raz i za każdym razem nawigacja startowała od ręki

 

później to kiedy navigacja zobaczyła płytę trwało coraz dłuzej, w tej chwili już płyty nie widz, a wkładam orginalną i śmiga, stwierdziłęm że może płyta porysowana węc nagrałem drugą ale to samo,

 

i zauważyłem jeszcze jedną rzecz, navigacja ma problem z wysunięciem płyt nagranych, orginał wysuwa bez problemu

 

no i sie wkurzyłem zaczołem czytać to forum, i znalałem to o czyszczeniu

z chęcią bym zorbił to sam bo ja sie nie boje tego typu operacji, ale nie mam wyjmaków

 

moze ktoś z was ma pomysł co sie dzieje, lub miał podobny przypadek,

no i prośba do was o pomoc przy zrobieniu wyjmaków, bo niestety nie dostałem ich z paskie

 

Pozdrawiam

 

SirGigi

 

ps. ależ wypracowanie mam nadzieje że ktoś to przeczyta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmaki kupisz na allegro za ~15zł, nie dostaniesz ich oryginalnie z paskiem :P

 

Jest to na 95% wina brudnego lasera.

 

Problem z wyciaganiem płyt to norma w navi MFD/MCD, ja sobie pomagam niekiedy cieniutkim nożykiem... Zauważ że płyty które mają zaokrąglone brzegi wychodzą bez problemu, a płyty które mają ostre krawędzie mają problemy z opuszczeniem navi

 

a teraz jak wyczyścić laser: wyciągasz navi, zdejmujesz górną blachę (jest na zatrzaskach) wciskasz ten mechanizm który jest na środku do dołu i masz już dostęp do oczka lasera, znajduje się ona tak na godzinie 10-11. Czyścisz patyczkiem kosmetycznym który uprzednio moczysz w spirytusie lub specjalnym środku do czyszczenia elektroniki, później bierzesz drugą końcówkę i czyścisz do sucha. Mamy już wyczyszczony laser, zakładamy metalową pokrywę i wkładamy navi na swoje miejsce i gotowe. Pamiętaj by przed czyszczeniem wyjąć płytkę z navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro oryginał śmiga to na moje nie będzie to wina laseru, to samo miałem u siebie z jedną płyta co nagrywałem, raz widział, raz ładował raz nie, wkładałem oryginał i od reki. Nagrałem wkońcu mape na SONY CD-R i jak ręką odjął, smiga aż miło.

To, że nie widzi płyty co nagrałes drugą to pewnia wina samej płyty co nagrywałeś, nieraz za 10 razym dopiero będzie hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak dalej skłaniał bym się ku laserowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyścic zawsze warto :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzięki

 

już szukam wyjmaków na allegro i biore sie za czyszczenie

 

Dam znać czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirgigi jak coś to ja czasami bywam w lublinie to mogli byśmy się styknąć i bym Ci to zrobił, lub jak chcesz to podskocz do Zamościa to zrobię ci to od ręki. Mam wyjmaki i cały sprzęt potrzebny do tej operacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams dzięki za chęci ale jakoś nie mam planó jechać do zamościa

jak sobie nie poradze to zwróce się napewno do ciebie o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoksik :) było trzeba być na ostatnio lubelskim spocie ekipy passat.pl to bym Ci to zrobił, wykonałem wtedy dwie takie operacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anolar

Jestem od 2 tygodni posiadaczem Passata 2004 z fabryczną navi i jeszcze się nie wgryzłem w ten temat, ale jeśli masz dzialajace oporgramowanie i mapy 2007 to proszę o udostępnienie, jeśli to nie kłopot

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze wam powiedzię że sie powiodło

Wyjmaki dojechały laser przeczyszczony czystym spirytusem

 

i nawet sie nie zająknie jak sie płyte nagraną wsadzi

 

super dzięki jeszcze raz za pomoć

 

Jak coś służę pomocą dla chętnych w Lublinie

 

Posiadam odpowiednie narzędzie :D

 

Pozdrawiam

 

SirGigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekt69

Potwierdzam sprawe lasera. Najpierw przeczyścić a dopiero później marnowac kolejne naście płyt o różnych odcieniach. Zrobiłem tak i dziła na verbatimach po 80 gr. Oczywiście jakośc wypalenia też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kozma2

tydzien temu kupiłem passka 2005 z nawi MCD dostałem orginalną płytke VW niemiec chodzi idealnie natomiast mape polski mam z audi a6 miała zamontowaną nawi MFDplusa chodzi na MCD ale pokrycie Polski jest co najmiej niedostateczne jakby ktos mógł mi udostępnic albo odsprzedac płyte na mcd zlepszym pokryciem polski to bym był bardzo wdzieczny acha niemcy tez mam tylko z lektorem niemiecki jakby ktos miał to w języku polskim........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności