Skocz do zawartości
martines

Czym wyczyścić ALUFELGI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam tak jak kolega wyżej środki KENOTEK. są chyba do każdego rodzaju zabrudzenia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzylem mr muscle ;)

a jak przed i po to wyglada to widac tutaj - klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie

Kupiłem Paska z 2 kompletami felg, te które były dodatkowe(czyli nie na aucie), odebrałem 6mc po zakupie auta. Pojechałem o nie i się przeraziłem bo właściciel trzymał je w stodole obok KONIA hehe no i fele wyglądały tak

 

czyściłem je i czyściłem nawet chemią do mycia silnika, aż tu nagle wpada mój teść i daje mi coś takiego:

 

magia zwykły cif z żabą a dał taki efekt:

do tego ten cif był z 2006 hehehe może ot cała tajemnica mycia felek :)

DSC03289.jpg

Specyfik.jpg

DSC03290.jpg

DSC03288.jpg

Edytowane przez Degrees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej jakis mocny srodek do mycia silika lub poprostu goraca woda dobra szczota pierw apotem jakas pasta do polerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie jakiś dobry środek do czyszczenia piekarników i zobaczycie ze to zżera cały brud;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CARVALET

Odgrzeje nieco kotleta. Myłem ostatnio stalowe felgi i kołpaki za pomocą CAR valet Koncentrat do mycia felg i aluminium. Po rozcieńczeniu otrzymujemy 8 litrów roztworu za 18 zł.

 

dsc00071rw.th.jpg

dsc00055a.th.jpg

dsc00073vf.th.jpg

dsc00061l.th.jpg

dsc00067ws.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiałęm ostanio pucowanie felg... wg mnie najlepiej czysci ciepła woda ściereczka i płyn do naczyń, całość poprawiłem mleczkiem cif. Felgi wyglądały jakby z taśmy produkcyjnej zeszły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIF jest ściernym mleczkiem, jak takie felgi maja potem nie łapać brudu skoro CIF porysował ich powierzchnię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CIF jest ściernym mleczkiem, jak takie felgi maja potem nie łapać brudu skoro CIF porysował ich powierzchnię?

 

na koniec oczywiście polerka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mleczko CIF jest najlepsze do tego typu spraw. A co do rys, to przecież nie pasta TEMPO... Właśnie skończyłem czyszczenie kołpaków i wyglądają jak dopiero co zdjęte z półki sklepowej. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym ta polerka?

 

osobiście używam pasty TEMPO...dostałem jako gratis do felg :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każde APC w odpowiednim stężeniu. Ja używam Nielsen Cyclone APC, nie jest drogi, starcza na długo i potrafi uporać się niemal z każdym rodzajem zabrudzeń i to bez szorowania. Na mniejsze powierzchnie nakładam pędzelkiem i odczekuję kilka minut, potem obficie spłukuję. Na większe wlewam APC do butelki ze spryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj zdejmuję felgi i zakładam stalówki z zimówkami, ze wszystkich porad skorzystam albo z ATACk do felg, albo Cif mleczko + pasta tempo do polerki. Zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zimowki tez trosze zaniedbalem. Czarny osad zmylem ale pozostal jeszcze taki zolty i nic go nie ruszylo. Do akcji wkroczyla szczoteczka do mycia zebow i pasta tempo. Rewelacja.... i to bez zadnych dodatkowych drogich srodkow. Jak kumpel zobaczyl moj efekt to bez wahania zrobilismy od razu w jego golfie4

[ATTACH=CONFIG]68292[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68293[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam również po tych wszystkich zabiegach przepłukać felgi gorącą wodą...ja osobiście pojechałem do kumpla który ma myjnię. opierdzielił mi karcherem fele woda 90 stopni i zeszły reszty syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Kauflandzie za kilkanaście złotych w spryskiwaczu preparat do alufelg Sprawdza się znakomicie Czyści nawet kołpaki z brudu W tym roku wypiaskowałem sobie stalowe felgi wymalowałem na czarno kupiłem nowe gumy na zimę i mam eleganckie koła jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tesco kiedyś kupiłem w takiej czarnej butli nazwy nie pamiętam ale było chyba słowo ATTACK, produkcja polska chyba AUTO-LAND czy jakoś tak, brud sam spływał, na koniec tak jak kolega wyżej pisał gorąca woda i efekt jest świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chyba mam to samo Sprawdzę jak będę w garażu. Jakby ktoś chciał wypiaskować felgi stalowe to wiem gdzie to można fajnie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności