Skocz do zawartości
martines

Czym wyczyścić ALUFELGI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Korzystałem z opcji "Szukaj" ale nic konkretnego nie znalazłem. Kieruję do was pytanie czym czyścić mocno zapuszczone alufelgi. Chodzi o czarny osad z klocków. Proszę podjacie jakieś nazwy środków. Idzie zima felgi bede miał w garażu wiec chce sie pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje najpierw myję Ludwikiem, potem zmywaczem antysilikonowym, na końcu pasta Tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam środka do mycia silnika z K2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środki z firmy KENOTEK polecam. Ogólnie udana seria. Popsikasz, odczekasz ze dwie minuty, spłuczesz porządnie i śladu po brudzie niema. :ok: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gst
A ja używam środka do mycia silnika z K2.

 

ciekawe jak długo wytrzynają - pewnie niezły nalot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak długo wytrzynają

...a tyle co silnik. W silniku elementów (delikatniejszych niż felgi) z aluminium to nima?!, że o przewodach gumowych nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw jakimś syfem do felg typy K2 albo coś równie żrącego a jak potem jeszcze coś zostanie to można pastą lekko ścierną doczyścić. powinno zejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem problem z czarnymi kropkami na felgach,nie mialem jak myc auta przez cholerna pogode.dzis to co ujrzalem na felgach byla masakra.Znalazlem naprawde zloty srodek do felg -Wonder wheels firmy CarPlan.Doslownie 5 minut bez jakiegokolwiek wysilku,felga wyglada jak nowa.Posmarowalem pedzelkiem z preparatem,odczekalem chwilke,przetarlem i ani sladu.Naprawde polecam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak piękna sprawa ten środek! Tego właśnie szukałem! Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam straszny problem z aluskami strasznie są zabrudzone przez klocki i ciężko te zabrudzenie doczyścić. Jaki środek do pozbycia się tego dziadostwa polecicie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czym oby często :D , nie można dopuścicć aby felgi byly czarne od tego syfu.Wżera sie to cholerstwo w aluminium i d... z felg.

Ja osobiscie używam rzadko czegokolwiek.zwykłe mycie wystarcza,ale od czasu do czasu psikam :D jakimś różowym środkiem(do nabycia na każdej stacji) nie pamietam nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arku ty o ile pamiętam to oprócz brudu z klocków miałeś wżarty środek myjący w lakier na aluskach po myjni w Mrągowie. Proponuję ci spróbować spryskać pianą aktywną firmy wurth . Jeśli nie posiadasz to zapraszam do mnie na pewno razem pozbędziemy się tych zacieków. Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie czym oby często

Łukasz nie jest to obojętne czym :Próżowe(Forlega) do nie lakierowanych chyba że masz takowe jest mocniejszy od (Lacer) białe/zielone/żółte do lakierowanych:)

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie czym oby często

to był żarcik :D.

jesli sie dba o fele to nie trzeba używać żadnych specyfików.Ale jeśli ktos je myje dopiero wtedy kiedy trudno poznać że to aluski to wtedy trzeba siegnąć po mocniejsza chemię:D.Ja na szczęście póki co takich prolemów nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem takim zestawem:

 

felazestawyh1.th.jpg

 

później normalną zmiotką, bo ta szczoteczka była trochę mała do dużych powierzchni.

 

fela01jx1.th.jpgfela03tr7.th.jpgfela04rk3.th.jpgfela05mp9.th.jpgfelaefekt01qw4.th.jpgfelaefekt02yh9.th.jpg

 

Efekt jak widać zadowalający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arku ty o ile pamiętam to oprócz brudu z klocków miałeś wżarty środek myjący w lakier na aluskach po myjni w Mrągowie. Proponuję ci spróbować spryskać pianą aktywną firmy wurth . Jeśli nie posiadasz to zapraszam do mnie na pewno razem pozbędziemy się tych zacieków. Pzd.

 

Dzięki Krzysztofie środek pomógł jestem bardzo pozytywnie zadowolony poloecam WURTH. Poydrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam równiez problem z alufelgami mam strasznie zajechane od srodka, dziś oddałem je na myjnie przed zmiana ale zmyli tylko powierzchowny brud a syf i tak dalej jest w środku. Powiedzcie mi jaki będzie najlepszy środek na doczyszczenie alufelg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem felgi, okazało się że właściciel nie mył ich od wewnętrznej strony ani raz. Wziąłem felgi do domu i wymyłem przy pomocy ciepłej wody, mleczka cif oraz twardej gąbki takiej do kół.

 

Efekt mojego szorowania możesz zobaczyć u mnie w temacie, wg mnie wyczyściły się idealnie. ;) Ale napiszę raz jeszcze, tym sposobem myłem strone wewnętrzną.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wlasnie jest strona wewnetrzna zawalona jak dzis je bralem to były czarne. na myjni troche zmyli tak ze ten syf stał się brązowy. Niestety do domu nie będę mogł wziac ponieważ auto stoi już na Alu a zostawienie auta na 3 kołach pod blokiem bywa ryzykowne. chce zdjac i zmyć czymś na dworze ale po3ebny jest mi jakiś dobry i sprawdzony środek. Wyczytałem, że ludzie polecaja 3 środki: Czy ktoś z was któryś z nich używał?

1 ATACK DO FELG

2 WONDER WHEELS CarPlan

3 WURTH Piana (ale za bardzo nie wiem jaka czy do szyb czy Pianka czyszczaca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności