Skocz do zawartości
martines

Czym wyczyścić ALUFELGI

Rekomendowane odpowiedzi

taaa i na ile to starcza?

no mi starcza na 6-8 myć. Ja słabą chemią bym tego nie nazwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam inny problem. czyściłem felgi i jedną zostawiłem przez przypadek na noc i padało rano biorę fele i szok część felgi od przedniej części zrobiła się mleczna?!?!?!?!? co się mogło stać??? myłem wszystkie felgi płynem do naczyń i płynem do mycia szyb na połysk 4 fele OK a piąta????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mi starcza na 6-8 myć. Ja słabą chemią bym tego nie nazwał.

no widzisz a ja kupuje tenzi truck 1l kosztuje 17,50 100 ml/1l wody

więc co się bardziej kalkuluje :P

 

---------- Dodano o 22:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:22 ----------

 

JA mam inny problem. czyściłem felgi i jedną zostawiłem przez przypadek na noc i padało rano biorę fele i szok część felgi od przedniej części zrobiła się mleczna?!?!?!?!? co się mogło stać??? myłem wszystkie felgi płynem do naczyń i płynem do mycia szyb na połysk 4 fele OK a piąta????

co się mogło stać ? jakbyś postąpił jak z pozostałymi felgami to by się nic nie stało, a tak chemia wżarła się w felgę(lakier)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co się mogło stać ? jakbyś postąpił jak z pozostałymi felgami to by się nic nie stało, a tak chemia wżarła się w felgę(lakier)

A to nie wina deszczu???

myłem je po 2 i ta druga jest lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mleczne plamy są trwałe to raczej nie wina deszczu musiała zajść jakaś reakcja chemiczna na skutek czego powstały w/w defekty.

Próbowałeś to czymś usunąć?

jakie to felgi? standardowy lakier czy może polerowane pokryte bezbarwnym? jeśli to drugie to jedynie ponowne malowanie w grę wchodzi, widziałem coś takiego na felgach fabrycznie polerowanych pokrytych bezbarwnym lakierem, skąd moje przypuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A korzystaliście już może z P21-S Powel Gel ? O właściwościach tego specyfiku przeczytałem tutaj, miał już z nim ktoś do czynienia?

 

panu proponuje zapoznać się regulaminem :) i nie reklamować swoich produktów w miejscach do tego nie przeznaczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A korzystaliście już może z P21-S Powel Gel ? O właściwościach tego specyfiku przeczytałem tutaj, miał już z nim ktoś do czynienia?

 

Wurtha lepsiejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam osobiście polecam skorzystanie z usług myjni parowej ,najmniejszy udział chemi a felgi wyglądaja jak nówki mają sposób na drobne kropki z asfaltu 15 minut i całość bez porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie czysciłem tym preparatem Turtle Wax ICE Whell Cleaner zawsze i nie moge narzekac bardzo dobrze puszczało a w szczegolnosci ten osad z asfaltu i pył z klocków hamulcowych tylko ze ten preparat jest troszke drozszy od standardowych ale daje rade u mnie zasłuzył sobie na pochwałe :)

 

http://allegro.pl/turtle-wax-ice-whell-cleaner-plyn-do-mycia-felg-i3257683777.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin punkt 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio na felgach pojawił mi się jakiś herbaciano-rudawy syf i wżery, co pomoże? Przeszperałem kilka for dla vw i nie tylko i wpadły mi w oko takie rzeczy jak Tenzi, Sonax, Clean Easy, Attack, ale nie wiem czy to na wżery pomoże? z tego co czytałem na innych forach to niby to Clean Easy, bo to jakaś metoda zanurzeniowa ale nie wiem jak reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat używam DIMER'a. 2 kg kosztuje około 30 zł. Oczywiście do rozcieńczenia z wodą i mamy super aktywną pianę. Ja myję tym wszystko.... felgi.. alufelgi... silniki... maszyny. NIGDY tylko lakieru samochodowego.

 

dimer-2kg-piana-aktywna-do-usuwania-ciezkich-zabrudzen-bez-fosforanow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze czyszcze jakims atakiem do alufelg... a resztki pasta polerska :) ... tylko ten spsoob nie nadaje sie do felg polerowanych bo moze klar zejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michajlstylos

ja używałem tej zanurzeniówki i daje radę, warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z czystym sumieniem mogę polecić KLARO CAR FELGENREINIGER WHEEL CLEANER. Niestety nie wiem czy w Polsce można to dostać, ponieważ ja to kupuję w Holandii. Ten płyn jest po prostu rewelacyjny !.

Edytowane przez Dival

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biedronie za 8pln macie fajne preparaty:D Starczą na dwa komplety i jeszcze zostaje na poprawki;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z biedronki a jak sie nazywa? z firmy k2 czy moje auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z biedronki a jak sie nazywa? z firmy k2 czy moje auto ?

daj spokój z gotowcami kup mocno steżony prepar i rozcieńcz wyjdzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności