Skocz do zawartości
pogromca

Jak wygląda u Was gaszenie silnika TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to że nie podoba mi się 'styl' albo kultura silnika podczas jego wyłączania. W AFN-ie.

I teraz nie wiem czy tak już jest w tych motorach czy u mnie coś nie tak.

Nie podoba mi się że jak go gaszę to nie staje spokojnie tylko tak jakby jest rozbiegany i raptem odcięcie paliwa i wtedy towarzyszą temu nieeleganckie dźwięki jakby tłukące się gary :P

Wszystko to trwa oczywiście momencik ale nie podoba mi się to.

Np. w moim drugim passacie AVB silnik gaśnie bardzo 'miękko' i elegancko.

Nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco jasno, wierzę że zrozumiecie o co mi chodzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AFN-ie to od gaszenia masz odpowiedzialny tylko elektrozawór na pompie wtyryskowej - tam gdzie jest glowica i przewody wysokiego cisnienia. wykrec go i zobacz czy ten tloczek w nim sie nie zaciera, albo moze miec wytarta te czsc uszczelniajaca i tez moze szfankowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no dobra dzięki za podpowiedź.

Chciałbym jeszcze poznać opinię innych użytkowników AFN-ów, czy podczas gaszenia jest taki warkot, tudzież tłuczenie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takiego zjawiska nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma żadnych efektów dźwiękowych, ale silnik gaśnie twardo, to znaczy że jest jedno szarpnięcie, byc może u Ciebie jest tak samo i jak silnik "zarzuci" coś gdzieś puka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mno

w moim nie ma w/w dźwięków jak opisałeś wyłącza się spokojnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też tak twardo sie zgasza :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mam inny silnik ale napiszę co działo się u mnie

 

a mianowicie. przy gaszeniu auta silnik gasł dość twardo i telepało całą budą. Przyczyną był odłączony gumowy przewód (jeśli dobrze pamiętam to od zawora EGR) przewód sobie dyndał, włożyłem go z powrotem i teraz delikatnie silnik gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też nie ma żadnych efektów dźwiękowych, ale silnik gaśnie twardo, to znaczy że jest jedno szarpnięcie, byc może u Ciebie jest tak samo i jak silnik "zarzuci" coś gdzieś puka.

No właśnie możliwe bo silnikiem tak zarzuci przy gaszeniu, może to poduchy już zużyte i cośtam stuka.

a mianowicie. przy gaszeniu auta silnik gasł dość twardo i telepało całą budą. Przyczyną był odłączony gumowy przewód (jeśli dobrze pamiętam to od zawora EGR) przewód sobie dyndał, włożyłem go z powrotem i teraz delikatnie silnik gaśnie.

No trochę inny silnik, ale u mnie wszystkie wężyki są podpięte.Poza tym Ty już masz chyba w ATJ klapę gaszącą, która zamykając się zapobiega szarpaniu silnika przy wyłączaniu, a w AFN tego nima :kwasny: Możliwe że właśnie od tego miałeś niepodpięty wężyk bo ona jest w tym samym miejscu co EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w AFN ładnie gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną przyczyną mogą być uszkodzone poduszki pod silnikiem.

Wtedy szarpie całym autem w momencie gaszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabloK

Cóż..silnik gaśnie twardo..ale bez dodatkowych "efektów dźwiękowych"..Ponadto jest wyłączenie dla mnie dosyć stabilne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie gaszenie wyglada spokojnie ... nie buja buda ... tylko jest taki glekot ... ale to dochodzi od wydechu jakos ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój passat po zgaszeniu ciężko odpala, gdy odczekam około 1,5 godz. odpala normalnie lecz jak zgasze i spróbuje odpalić to jest duży problem z odpaleniem. Vag pokazuje mi błąd "019558 P3102 - silnik klapy wlotu powietrza (V157) - brak sygnału Wejście nie zamyka się /zwarcie do plusa" może mi ktoś pomóc jak zlokalizować problem lub chociaż nakierować na przyczyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mój passat po zgaszeniu ciężko odpala, gdy odczekam około 1,5 godz. odpala normalnie lecz jak zgasze i spróbuje odpalić to jest duży problem z odpaleniem. Vag pokazuje mi błąd "019558 P3102 - silnik klapy wlotu powietrza (V157) - brak sygnału Wejście nie zamyka się /zwarcie do plusa" może mi ktoś pomóc jak zlokalizować problem lub chociaż nakierować na przyczyne.
Nie wiem, czy zauważyłeś ale napisałeś w :

-nieodpowiednim dziale (znajdujesz się w części Passat B5)

-nieodpowiednim temacie(wątek dotyczy gaszenia silnika, a nie jego uruchomienia)

 

Szukaj tu http://forum.vw-passat.pl/forums/20-Passat-B6-B7-(3C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy skontroluj zawór odcięcia paliwa na pompie wtryskowej. Może jest zawieszony i nie działa poprawnie. Dwa u mnie działo się podobnie pomogła wymiana czujnika dołądowania który jest na plastikowej rurze tej która idzie z kolektora wydechowego. Od tamtej pory gaśnie gładko. Chodzi mi o ten czujnik: http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-9tdi-130km-czujnik-doladowania-i5149824675.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój afn normalnie gaśnie bez dzwięków i wibracji może u Ciebie kończy się dwumasa i hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez klepie przy gaszeniu. ale w moim przypadku winna jest kończąca sie już dwumasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także stuka po zgaszeniu. Poduszki silnika są wszystkie nowe (avon), dwumasa pewnie dogorywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności