Skocz do zawartości
Gość JerryBo

Czujnik otwarcia maski - mikrowyłącznik.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko o mikrowyłącznik zamka maski

jakis czas temu przy wymianie wentylatora otarłem się o owo urządzenie iiii

- nie daji mi to spokoju , na dodatek kolega ma audi i też to samo

otwieram maskę ,odpalam silnik i nic mi nie pokazuje że jest otwarty zrobiłem parę set metrów na otwartej klapie i nic czyż by sie zacioł mikro styk w położeniu zamknięty

 

---- pytanie czy u was na poluzowanej masce , lub na otwartej wskazuje na wyświetlaczu że jest otwarta maska

 

Proszę o odpowiedz bo jeśli tak to biorę się do roboty a jeśli nie to może ma jakieś inne znaczenie

Dzięki z góry za podpowiedz

 

 

 

Już doszedłem częściowo mikrowyłącznik w porządku ale brak sygnału od wtyczki przy zamku do licznika . czy po drodze jest coś gdzie się to łączy i moze zgubić

Edytowane przez meriam3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten mikrowlacznika , czy jak tam zwal , przy zamku maski to mam pytanie.

Fizycznie jest tam u mnie cos, podlaczone kabelki ale na desce nie sygnalizuje ze maska jest otwarta. Czy moze trzeba aktywowac kontrolke VAGiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o ten mikrowlacznika , czy jak tam zwal , przy zamku maski to mam pytanie.

Fizycznie jest tam u mnie cos, podlaczone kabelki ale na desce nie sygnalizuje ze maska jest otwarta. Czy moze trzeba aktywowac kontrolke VAGiem?

 

A jak masz otwarte drzwi to kontrolka się załącza?Jeżeli nie to aktywacja VAG'iem.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mam otwarte drzwi lub tylna klape to zaswieca sie kontrolka i dodatkowo na centralnym wyswietlaczu komunikat np ''FRONT LEFT DOOR OPEN''. Otwarcie maki powinna chyba sygnalizowac inna kontrolka taki samochodzik z uchylona maska (chyba czerwona). Widac taka kontrolke, ze jest ale po prostu sie nie zapala i zastanawialem sie czy przypadkiem ja mozna wlaczyc Vagiem ? ( czy jak rozumiem powinna ona dzialac skoro sygnalizacja drzwi dziala? auto z 2001r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mam otwarte drzwi lub tylna klape to zaswieca sie kontrolka i dodatkowo na centralnym wyswietlaczu komunikat np ''FRONT LEFT DOOR OPEN''. Otwarcie maki powinna chyba sygnalizowac inna kontrolka taki samochodzik z uchylona maska (chyba czerwona). Widac taka kontrolke, ze jest ale po prostu sie nie zapala i zastanawialem sie czy przypadkiem ja mozna wlaczyc Vagiem ? ( czy jak rozumiem powinna ona dzialac skoro sygnalizacja drzwi dziala? auto z 2001r

 

Z tego co mi wiadomo w 3BG jest taka możliwość,ale zapytaj w wątku na temat VAG,tam są lepsi fachowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy forumowicze możecie mi podpowiedzieć co to jest za przewód/czujnik na poniżej załączanym poniżej zdjęciu (zdjęcie załączone wcześniej przez Ryszrdosa)?

U mnie jesli wysunę tę "wtyczkę" idą do niej dwa przewody - 1 zakonczy jest wyjściem na zewnątrz wtyczki w postaci zagiętej blaszki na druciku, drugi jest nie zakończony niczym - MARTWIĘ SIĘ, ŻE JEST TO JAKIŚ "URWANY" CZUJNIK/WTYCZKA

 

cotozaprzewodczujnikjpg.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Z gory serdeczne dzięki za info! Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam pytanie poprzednika. U mnie na wyświetlaczu podświetlona jest maska silnika, ale po włączeniu zapłonu gaśnie. nie miałem tego wcześniej a wtyczka zaznaczona na zdjęciu jest nie podłączona do niczego. tak jakby czegoś brakowało. dodam jeszcze ze po zamknieciu auta z pilota ikona auta nie gasnie. Tzn gasnie ale dopiero po jakims czasie bo zawsze jak wroce po pol godziny to juz sie nie pali. Dzięki. pozdro

Edytowane przez psikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze po zamknieciu auta z pilota ikona auta nie gasnie.

Autko gaśnie dopiero po jakimś czasie.

wtyczka zaznaczona na zdjęciu jest nie podłączona do niczego.

Może brakuje mirkowłącznika ?

U mnie na wyświetlaczu podświetlona jest maska silnika

Zewrzyj te dwa przewody razem w tej wtyczce i powinno zgasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz030sq2.jpg

 

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

 

chodzi mi o ta dolną część wtyczki jej nie widzę. Widać na zdjęciu 2 druciki idą gdzieś w dół...

 

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

 

Rozumiem, że górna część idzie do mikrowłącznika??? A dolna gdzieś tam... Dziwna sprawa trochę... No nic może po prostu rozłączę aku i zobaczę co wtedy... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie czy można dokupić ta blaszke np w aso w kształcie litery "U" która podtrzymuje mikrowyłącznik maski w passacie b5 złamał sie i teraz mikrowłącznik wisi mi na kabelku zaizolowany tak żeby alarm "widział" ze maska jest zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos wie czy można dokupić ta blaszke np w aso w kształcie litery "U" która podtrzymuje mikrowyłącznik maski w passacie b5 złamał sie i teraz mikrowłącznik wisi mi na kabelku zaizolowany tak żeby alarm "widział" ze maska jest zamknięta.
tak w aso dostępne po nr 3B0 953 348 [ATTACH]45445[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obraz030sq2.jpg

 

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

 

chodzi mi o ta dolną część wtyczki jej nie widzę. Widać na zdjęciu 2 druciki idą gdzieś w dół...

 

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

 

Rozumiem, że górna część idzie do mikrowłącznika??? A dolna gdzieś tam... Dziwna sprawa trochę... No nic może po prostu rozłączę aku i zobaczę co wtedy... pozdro

zerknij do [ATTACH]45446[/ATTACH] to jest czujnik zamknięcia maski

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za nr części mielke zamówiłem w aso vw koszt 3.80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość palaboss

Witam,

 

może mi ktoś podać nr mikrostyku ale do Bory z kalpy bagażnika.

 

 

Bede wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja mam pytanie, otóż co jakiś czas włącza mi się alarm.

pan elektryk powiedział, że alarm włącza maska i faktycznie, po odłączeniu przewodu który idzie do zamka maski alarm przestał się włączać.

Rok temu na kompueterze losowo pokazywał mi się komunikat, że jest otwarta maska podczas gdy była zamknięta.

Od czego zacząć sprawdzanie/wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to i ja mam pytanie, otóż co jakiś czas włącza mi się alarm.

pan elektryk powiedział, że alarm włącza maska i faktycznie, po odłączeniu przewodu który idzie do zamka maski alarm przestał się włączać.

Rok temu na kompueterze losowo pokazywał mi się komunikat, że jest otwarta maska podczas gdy była zamknięta.

Od czego zacząć sprawdzanie/wymianę?

Odłącz wtyczkę od czujnika maski.Obserwuj działanie alarmu,komunikat na zegarach.Jeśli alarm nie będzie się wyzwalał,komunikat na komp nie będzie pokazywany-wymień czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też właśnie dzisiaj zrobiłem i alarm się nie włączył.

Czyli czujnik zdycha. Ile takie cos kosztuje, jak to sie nazywa i jak to sie wymienia? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak też właśnie dzisiaj zrobiłem i alarm się nie włączył.

Czyli czujnik zdycha. Ile takie cos kosztuje, jak to sie nazywa i jak to sie wymienia?

3B0 953 236 D -mikroprzełącznik dla pojazdów z alarmem.Przewidywany koszt około 100zł (!) ASO :[.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś po nocy zapalił mi się znak otwartej maski na tablicy. Jednak maska nie była nawet ruszana:) Dwa sprawdziłem mikro wyłącznik jest dobry, zwarłem kabel tak jak było napisane tutaj na forum żadnej zmiany. Gdzie szukać dalej problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś po nocy zapalił mi się znak otwartej maski na tablicy. Jednak maska nie była nawet ruszana Dwa sprawdziłem mikro wyłącznik jest dobry, zwarłem kabel tak jak było napisane tutaj na forum żadnej zmiany. Gdzie szukać dalej problemu ?

Przerwa w instalacji mikroprzełącznika.

Mała ciekawostka. U kumpla w pasku winowajcą tego problemu była kuna. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności