Skocz do zawartości
Gość JerryBo

Czujnik otwarcia maski - mikrowyłącznik.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JerryBo

Witam Koleżaniki I kolegów

 

Czy Ktoś pomoże mi w prawidłowym umieszczeniu czujnika maski ? Posiadam auto po stłuczce i partacz który je składał :krzeslem: nie wiedział jak umieścić czujnik - mikrowyłącznik klapy. Mam go w tej chwili w stanie nieważkości - wisi na druciku :zawstydzony: .

 

Szukam zatem dokładnego zdjęcia bądź opisu jak jest on umieszony .

ETKA nie potrafi tego powiedzieć - Może WY pomożecie ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znajduje się on przy podszybiu od tej strony gdzie jest zbiorniczek na płyn chłodniczy (blisko do wycieraczki szyby kierowcy) i na tym czujniku jest taka harmonikowata czarna gumka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JerryBo

Ja mam B5 i ten czujnik znajduje się przy mechaniźmie zamknięcia maski - u mnie - jak pisałem - wisi póki co na kabelku - dzieki za pomoc - ale jak myślę w B4 jest zupełnie inaczej.

 

Czekam na jakieś zdjęcie, bądź rysunek

 

pozdrawiam

JerryBo

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JerryBo

może Ktoś z Was naprawiał to kiedyś - na Vagu widzę, że on działa ale nie wiem jak go umocować :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka widzi go jednak z przodu w zamku klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem maskę i przy zaczepie maski znalazłem coś takiego , ale czy to jest czujnik zmknięcia maski?

obraz030sq2.jpg

URL=http://imageshack.us'>obraz026wf3.jpg

[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="J@ceq"

mam też takie ustrojstwo dochodzące do maski ale co to jest? :dobani: [/quote]

 

podgrzewanie do spryskiwaczy na szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wężyk z cieczą do spryskiwaczy. A wyłącznik jest faktycznie jak na pierwszej fotce - przy zamku! U mnie natomiast ktoś (w sumie to wiem kto) "pożyczył" sobie krańcówkę od ręcznego. Nie wiem czemu, bo toto w serwisie aż 18 zł kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mikroswitch jest w zamku taki czarny z blaszką do niego włsnie idzie ta wtyczka. Co zrobić??? na szybko...

 

Odpiąć wtyczkę i zewrzeć obwód przewodem i po problemie. Potem udać się do ASO kupić nowy (bardzo ciężko dostać zamiennik).

 

obraz030sq2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czujnik otwarcia maski jest umieszczony w zamku. Musisz go wykręcić i wpiąć w odpowiednie miejsce. Zrobiłem 3 fotki - moze to coś rozjaśni :ok:

 

Kurcze mam nadzieję że się załaczą bo robie to 1szy raz :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroswitch ma kołeczki i trzymany jest blaszką w kształciu "U" (widać taki kwadratowy przświt z tyłu zamka) wysynąć blaszkę do dołu i switch wyjdzie sam - nie jest przykrącany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie panowie, mam maske zamkniętą a pokazuje mi na wyświetlaczu że jest otwarta, podczas jazdy piszczy i mryga na wyświetlaczu. Jak zamkne auto pilotem to za chwile wyje bo pokazuje że jest maska otwarka. Moje pytanie czy to walnięty czujnik zamka czy zamek ???? Passat B5 2003 rok

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w moim autku też był montowany ten czujnik otwarcia klapy - 1.8T AWT, rocznik 2000, po lifcie?

Przy otwartej klapie nie pali się żadna kontrolka. Która powinna się palić? Ta sama, która świeci przy otwartych drzwiach i klapie bagażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie panowie, mam maske zamkniętą a pokazuje mi na wyświetlaczu że jest otwarta, podczas jazdy piszczy i mryga na wyświetlaczu. Jak zamkne auto pilotem to za chwile wyje bo pokazuje że jest maska otwarka. Moje pytanie czy to walnięty czujnik zamka czy zamek ???? Passat B5 2003 rok

 

z góry dzięki

 

Wypnij wtyczkę od mikrowłącznika, przewodem połącz styki we wtyczce i wtedy zamknij z pilota; sprawdź mocowanie włącznika(może jakimś cudem zmienił swoje położenie) lub co bardziej możliwe,że mikrowłącznik "padł" i jest do wymiany.;)

 

---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:25 ----------

 

A czy w moim autku też był montowany ten czujnik otwarcia klapy - 1.8T AWT, rocznik 2000, po lifcie?

Przy otwartej klapie nie pali się żadna kontrolka. Która powinna się palić? Ta sama, która świeci przy otwartych drzwiach i klapie bagażnika?

 

Musisz sprawdzić,czy mikrowłącznik masz w ogóle zamontowany przy zamku pokrywy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, szukam w takim razie tego czujnika ( na allegro są z zamkiem w granicach 100 zł ) nie wiem czy sam czujnik kupie, najwyzej z zamkiem kompletne. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedz, szukam w takim razie tego czujnika ( na allegro są z zamkiem w granicach 100 zł ) nie wiem czy sam czujnik kupie, najwyzej z zamkiem kompletne. pozdrawiam

 

Kupisz osobno nowy mikrowłącznik - nr ref. 3B0 953 236D.Cena w ASO to ok 110zł.:(

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 80 zł znalazłem cały zamek z tym czujnikiem używany. Dzięki za informacje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana trwa 10 minut, wymieniłem i jest juz okej. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop.

 

Mam problem z czujnikiem maski a raczej chyba z jego instalacją. Czujnik sprawdziłem multimetrem, zwiera i rozwiera jak trzeba tylko na wyświetlaczu nic się nie świeci że maska jest otwarta. Macie jakiś pomysł co może być. Na VAG'u zero błędów.

 

Auto to: 3BG AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności