Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Świątek nie jest od pisania tylko od interesów. Ja korzystałem dużo razy z ich usług i jest tam jeden człowiek, który zna się na tematach. Proście przez tel. Mariusza i się przekonacie. Jak ktoś pyta, aby pytać to co się dziwić, że jesteście niezadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy piszę w odpowiednim wątku, jednak w najbliższym czasie mija termin wymiany rozrządu i chciałbym zorientować się ile może kosztować wymiana paska i wszystkich pozostałych części koniecznych do wymiany wraz z nim.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Nie wiem czy piszę w odpowiednim wątku, jednak w najbliższym czasie mija termin wymiany rozrządu i chciałbym zorientować się ile może kosztować wymiana paska i wszystkich pozostałych części koniecznych do wymiany wraz z nim.

Pozdrawiam.

nie wiem ile wymiana u Ciebie

ale u mnie wymiana jest za 200 zł , w Szczecinie srednia cena na warsztatch to ok 300-400 zł

rozrzad trzeba u Ciebie po nr vin sprzaedzic bo w 2002 roku byla zmiana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za całość z częściami serwis VW życzy sobie 1600 zł, natomiast mechanik u którego już kilkakrotnie robiłem naprawy 1580 zł.

Nr VIN: WVWZZZ3BZ3P102303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za całość z częściami serwis VW życzy sobie 1600 zł, natomiast mechanik u którego już kilkakrotnie robiłem naprawy 1580 zł.

Nr VIN: WVWZZZ3BZ3P102303

dla mnie chore pieniądze, rorząd masz nowszego typu, bez tłumika drgań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, w tej chwili mam przejechane 166600km, właściwie do wymiany po 180000 km jeszcze trochę zostało, jednak po kilku wpisach na forum o skróceniu okresu w przypadku większości jazd w mieście zdecydowałem się na wymianę, będę próbował trochę ponegocjować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko czeka mnie wymiana wałka rozrządu i oczywiście popychaczy, wiadomo jaka przyczyna starte kilka krzywek w mniejszym i większym stopniu. Na regenerację raczej nie mam czasu bo auto cały czas jest potrzebne. Ceny tych wałków są zaporowe, a co do zamienników widzę, że nie darzycie ich sympatią nawet te lepsze firmy jak: Febi, Bilstain itp.

1. Preferujecie dobre używki czy posiada ktoś wymiary tych krzywek?

2. Z tego co wyczytałem jeśli się nie mylę to do mojego silnika podejdą wszystkie wałki z PD bez DPF -u.

 

P.S

 

Może ktoś by miał jakąś używkę do odsprzedania igłę:D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu oddał bym do Światka do zrobienia http://www.swiatek.com.pl/ zrobi i utwardzi odpowiednio krzywki , do tego kupno popychaczy, utwardzone są ciemne ,większość wytartych wałków i popychaczy bierze się z stąd że sprzedawcy mylą popychacze INA to INA a to własnie błąd te ciemniejsze są bardzie utwardzone i stosuje się je do pompo wtryskiwaczy a jasne do TDI bez pompo wtryskiwaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
większość wytartych wałków i popychaczy bierze się z stąd że sprzedawcy mylą popychacze INA to INA a to własnie błąd te ciemniejsze są bardzie utwardzone i stosuje się je do pompo wtryskiwaczy a jasne do TDI bez pompo wtryskiwaczy

 

Większość wytartych wałków to oryginał, fabrycznie też były zakładane "jasne" popychacze, czarne zostały wypuszczone później jako poprawione i utwardzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dobrej używki. W kilka chwil masz już poniżej coś ciekawszego.

Najllepiej brać za pobraniem z możliwością otwarcia paczki przed odbiorem.

Do tego czarne popychacze i spokój na 200 kkm.

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-audi-a4-a6-1-9tdi-walek-rozrzadu-i4308453906.html

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-auy-galaxy-sharan-alhabra-1-9tdi-i4290035339.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie jak patrzyłem na swój wałek to wydawało mi się, że są czarne popychacze:D Wiec są dwie lub trzy możliwości, że już były wymienione lub też przy przeglądzie serwisowym były wymienione ewentualnie tak jak pisze " dtambor" silnik już po pierwszych poprawkach:). Tak czy tak siadły. Dzięki za zainteresowanie troszkę mi nie pasuje wysyłać wałka do Swiątka bo muszę mieć auto, a tu mi kolega przysłał linka min. z Gorlic to jakby bida przycisła to podjadę sobie 60km to jeszcze nie tragedia. Narazie spróbuje u sąsiada zapytać bo miał takiego Passata całego na części może silnik też będzie rozbierał:).

Pozdrawiam.

Edytowane przez kucharz_86
nie odświerzyłem sobie stronki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie tak jak pisze " dtambor" silnik już po pierwszych poprawkach

chodziło mi o to że fabrycznie szły "jasne" szklanki, nie wiem czy czarne wogóle były wkładane przez fabrykę do AVB, AVF, AWX, obstawiam że nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumie.

A panowie co sądzicie o tym wałku:

http://olx.pl/oferta/walek-rozrzadu-avb-1-9-tdi-101km-100km-passat-golf-bora-CID5-ID67ZiT.html#8b5c2e9e81

osobiście jak na pierwszy rzut oka to nie bardzo mi się widzi;/

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wałek to szrot - nie widzisz objechanych krzywek?

Nie wiesz, że na około krzywki musi być fazka oryginalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało, ale chciałem się upewnić:) A co do tej faski to akurat tego nie wiedziałem, ale już sobie obczaiłem na fotkach jaka ma być:) Dzisiaj oglądałem jeden i niestety już zaczęło jedną krzywkę przycierać. A gdzie mam jeszcze szukać oryginalnych znaków na wałku czy może tu z czoła jak ściągnie się koło zębate?

Edytowane przez kucharz_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fazka ma być jednakowa. Nie ściera się ona po przeciwnej stronie krzywki, czyli na tej częsci o największym promieniu. Zużycie występuje tylko na szczycie krzywki i to musi podlegać dokładnym oględzinom.

Jak wałek ma równą fazkę na całym obwodzie na wszystkich krzywkach to znak że jeszcze pojeździ.

Do pełni szczęścia można jeszcze zmierzyć każdą krzywkę suwmiarką, ale wiadomo, że używki w dokładności wymiarowej 0,05mm się nie znajdzie. Oglądaj i jeszcze raz oglądaj - to wystarczy.

Tutaj masz zdjecie z netu. Widać, jaka ta fazka jest i gdzie jej brak.

https://lh4.googleusercontent.com/-Dxn7llK-JJE/UkL-2cShAJI/AAAAAAAAUCY/0daxIfvOwvw/w765-h574-no/20130919_162719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori wałek ma oznaczenie wybite pod centralną śrubą koła wałka rozrządu. Jak odkręcisz tą śrubę to musi być końcówka numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto kupić nowy? 400-500 zł i jest nowy wałeczek. Dogadaj się z kimś kto prowadzi firmę to jeszcze uda Ci się vat odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak proponuje wysłać do Świątka http://www.swiatek.com.pl/ zamiast szukać

Swiatek do PD nie reaktywuje wałków tylko do VP:) Możnau niego kupić nowy wałek utwardzony przez nich. Masz kolego złe informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności