Skocz do zawartości
Gość PAWCIO

układ kierownicy-WSPOMAGANIE

Rekomendowane odpowiedzi

dolączę się moje wspomaganie nie działa na paluszek a raczej na jedną rękę co może być przyczyną plynu w zbiorniczku man na minimum nic nie robiłem ze wspomaganiem od kupna auta a przy max skręcie nie odbija mi odrazu tylka trzyma (ściąga auto) przez chwile czasem przy skręcie jak coś pierdyknie to aż strach

 

Koledzy jaka djagnoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dolączę się moje wspomaganie nie działa na paluszek a raczej na jedną rękę co może być przyczyną plynu w zbiorniczku man na minimum nic nie robiłem ze wspomaganiem od kupna auta a przy max skręcie nie odbija mi odrazu tylka trzyma (ściąga auto) przez chwile czasem przy skręcie jak coś pierdyknie to aż strach

 

Koledzy jaka djagnoza

Układ kierowniczy do roboty , z tego co piszesz podziwiam Cię , że śmigasz tym furakiem. Z tego co piszesz to kierowaniem tym autem to nic pewnego :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Układ kierowniczy do roboty , z tego co piszesz podziwiam Cię , że śmigasz tym furakiem. Z tego co piszesz to kierowaniem tym autem to nic pewnego :eek:

 

Nie jest aż tak żle da sie jeździć ale konkretnie to co mam zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnie to do sprawdzenia łożyska oporowe na kolumnach z przodu, na forum wszystko jest co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelekk24

jak skrecam kola na postoju wydaje dzwiek jakby wycie silnika elektrycznego co to moze byc bo jest dosyc glosny i denerwujacy w czasie jazdy jest ok tylko na manewrach np na parkingu

Edytowane przez pawelekk24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak skrecam kola na postoju wydaje dzwiek jakby wycie silnika elektrycznego co to moze byc bo jest dosyc glosny i denerwujacy w czasie jazdy jest ok tylko na manewrach np na parkingu

Wspomaganie -> pompa

Poszukaj jest wiele tematów na forum w tej materii

Pozdrawiam Miłosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio padło na mnie.

Musiałem dokonać wyboru kupno nowej pompy lub regeneracja.

Wybrałem drugie rozwiązanie z oczywistych ( finansowych ) względów.

Wbrew pozorom wymiana łożyska jest banalnie prosta.

Stosując się do wskazówek opisanych wcześniej można to zrobić minimalnym nakładem kosztów i pracy.

Dla wszystkich zainteresowanych , zdjęcia pokazujące postęp pracy.

Sprasowanie wszystkiego w całość przy pomocy średniego imadła.

 

5742fff0d7d66175m.jpg

00dd9df4203c3dc1m.jpg

75b70bae1c2bad60m.jpg

fbffd5c636e89808m.jpg

ccf424cb2078ad1fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tkie pytanko do bardziej zawansowanych kolegów .A wiec nie wiem co sie dzieje jak jest fajna ciepła pogoda to coś piszczy i zgrzypi przy kreceniu kierownicą gdy nawracam na miejscu cos takiego jak by guma o gume tarła.Czy moze ktoś mi podpowiedzieć co to za problem??

 

 

cześć! Mam pytanie,czy udało Ci się dojść do przyczyny tego problemu ze skrzypieniem w kierownicy? Mam identyczny problem w moim passacie i też szukam przyczyny.Z góry dzięki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy więc sorry jak w złym dziale pytam. Rok temu kupiłem passata B5 1.9tdi 130KM z 2004r i chyba od początku mam taki problem że dość ciężko i pasownie chodzi kierownica, jedna ręką na postoju ciężko jet skręcić, a w czasie jazdy bardzo jest wrażliwy na ruchy kierownicą. Zwróciłem uwagę na to dopiero jak przejechałem się paskiem kolegi i tam kierownica chodzi 1 palcem ale jego passat jest z 1999r. Dodam iż płynu jest tyle ile trzeba a pompa pracuje bezgłośnie nawet na pełnym skręcie. Czy te passaty tak mają czy coś jest zepsute??

Pozdrawiam Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem nowy więc sorry jak w złym dziale pytam.

W złym ...

Twój dział to B5

Na pewno wszystkie dane co do auta podałeś prawidłowo w profilu ... :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepnę się pod ten wątek.Wymieniłem niedawno maglownice na używkę i ostatnio też musiałem wymienić pompę wspomagania.Wczoraj zauważyłem że olej wspomagania wyrzuca przez zbiorniczek a dokładniej przez zakrętkę .Czym to może być spowodowane? Maglownica i pompa to używki i gościu ze szrotu zapewniał że są sprawne.Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa do wymiany lub naprawy.

Wszystko na szrocie jest sprawne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zła pompa wytwarza takie ciśnienie że wyrzuca olej przez zbiorniczek? Bo wcześniej na starej pompie takie rzeczy się nie działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może układ zapowietrzony ja tak miałem przez 4 dni ze zbiorniczka waliło pianą poczekaj trochę. Wywala płyn czy piankę ??. Ja wymieniałem maglownicę , pompe mam padniętą i wyje ale dalej śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzałem.Podniosłem przód do góry i kręciłem kołami do oporu w prawo i lewo ok 10 minut.Wywala płyn.Akumulator jest ubrudzony i węże od interculera no i ten materiał wygłuszający co jest na wewnętrznej stronie maski jest mokry od płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Układ odpowietrzałem.Podniosłem przód do góry i kręciłem kołami do oporu w prawo i lewo ok 10 minut.Wywala płyn.Akumulator jest ubrudzony i węże od interculera no i ten materiał wygłuszający co jest na wewnętrznej stronie maski jest mokry od płynu.

Mialem to samo,wina bylo wyrobione lozysko w pompie wspomagania,po wymianie jlozyska jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Spróbuje rozebrać starą pompę samemu,jak mi się uda to wezmę się za tą która jest zamontowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem tą pompę,łożysko i uszczelniacz do wymiany.Ale zdziwiła mnie jedna rzecz we wnętrzu obudowy pompy,tzn.taka jakby dziura i nie wiem czy ona tam powinna być czy może się to ukruszyło.Dodaje zdjęcie,może ktoś mi odpowie czy ta dziura ma tam być.

IMG%5D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności