Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

1.Passat B5 FL kombi TDI 131PS i Golf IV kombi 101Ps TDI

2. Michelin Alpin A4

3.195/65/15

4.stalowa

5 zakupiona jako nowa

6.pozytywy

Wszystko w jak najlepszym odczuciu na + , najnowszy model jest głośniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na volvo xc70 mam nokiany i nexeny bardzo dobre a na passacie b4 ktory jest kupiony niedawno debice i kelly jakies :) tragedia ale tu u mnie po wsi wystarczy w trasy nie smigam nim jedynie wokol komina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dębica Directional.Na duże sniegi i zaspy --najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę ja kupiłem 4 sztuki nowiutkie Michelin Alpin 5 oponki cichutkie miodzio jestem naprawdę zadowolony są tak ciche że mogę porównać je z letnimi Dunlop sp sport 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5FL 3BG Kombi

Nokian WRD3

195/60 R15

Stalowa

Zakupione jako nowe

Trakcja na śniegu, błocie pośniegowym, oblodzonej nawierzchni wręcz znakomita

negatywów jak na razie brak ale czas pokaże

Opona godna polecenia pierwsza opona na której jeżdżę i przy normalnym użytkowaniu opona trzyma tak jak należy zero uślizgów nawet na lekko oblodzonej drodze ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Passat B7 2.0 Benzyna 211KM

2. Bridegstone Blizzak LM-32

3. 205/55/16

4. alu

5. zakupiona jako nowa

6. dobra plus

 

Przyszła zima i mialem okazję przetestować tę oponę na śniegu, lodzie, błocie. Generalnie polecam bo przy zachowawczej jeździe radzi sobie dobrze. Kilka razy wpadłem w poślizg mniej lub bardziej kontrolowany ale to raczej z powodu braku umiejętności. Ma pewne problemy w ruszaniu z głębokiego śniegu i nie czułem się z nią zbyt pewnie ale za to przy hamowaniu uratowała mi tyłek w mocno podbramkowej sytuacji. Tak więc trochę na wyrost dobry plus choć kolejne będą inne głównie z racji eksperymentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Passat B5 110km

2. Michelin Alpin A5

3. 195/65R15 91T

4. Alu

5. Kupiony nowy komplet

6. Póki co ocena dobra.

 

Opona posiada dość drobny bieżnik, nie jest ściśle zimową oponą, jej przeznaczeniem wydaje się być pośniegowe błoto, asfalty pełne kałuż. Genialnie trzyma na mokrej drodze podczas deszczu, wręcz lepiej od letnich dunlopów bluresponse(również nowych, uzywanych latem).

 

Dość ciche, nie generują uciążliwego buczenia ani szumów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. B5 FL Variant 130KM

2. Conti TS 850

3. 195/60/R15

4. stalowa

5. nowe

6. bardzo dobra na rozmokłym śniegu, wodzie przy niskich temp., świetne trzymanie na zakrętach, nie ząbkują się, droga hamowania wystarczająca

7. trochę gorzej sprawuje się na świeżym kopnym śniegu, czuć wyraźnie szybciej uślizg niż na Dunlopach Response (asymetryczne, już nie produkowane)

8. opona klasy premium i to potwierdza (testy testami jak się okazało na ADAC ale w rzeczywistości kilku znajomych potwierdza jakość tych opon). Do B7 Variant 170KM też zakupiłem takie same tylko 215/55/R16. Ciekawe jak będzie się sprawować wersja TS 850 P czyli asymetryczna.

 

Co do B5 - Lepiej mi się prowadzi ze względu na pełną kontrolę nad autem (manual)

w B7 już bardziej muszę uważać ze względu na DSG - szybciej łapie uślizg opona.

Jazda na mokrym czy nawet błocie pośniegowym - pięknie się trzyma.

Minusem jest jazda na suchym powyżej +11 - na niektórych nawierzchniach autostradowych słychać wyraźnie szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Typ Passata --B5-3b

2.marka opony --DUNLOP WinterResponse 2

3.rozmiar opony 195/65 R15

4.Rodzaj felgi --Alu

5 zakupiona jako --Nowe

6.pozytywy --Super pozytyw ,startuje , hamuje i trzyma na boki . Przy normalnej jeździe cieżko było zmusić ABS do zadziałania na śniegu. Bardzo cicha na asfalcie. Na mokrym też się dobrze trzyma.

7.negatywy -- Nie zauważyłem.

8.Wasza opinia na temat opony --Polecam każdemu ,to najlepsze zimówki na jakich do tej pory jeździłem a i cena przystępna bardzo w tym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B5FL 3BG Kombi

Nokian WRD3

195/60 R15

Stalowa

Zakupione jako nowe

Trakcja na śniegu, błocie pośniegowym, oblodzonej nawierzchni wręcz znakomita

negatywów jak na razie brak ale czas pokaże

Opona godna polecenia pierwsza opona na której jeżdżę i przy normalnym użytkowaniu opona trzyma tak jak należy zero uślizgów nawet na lekko oblodzonej drodze ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

 

Podzielam zdanie kolegi z tym że posiadam Sedana i jeżdżę nie za spokojnie w zimę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B5FL 3BG Kombi

Nokian WRD3

195/60 R15

Stalowa

Zakupione jako nowe

Trakcja na śniegu, błocie pośniegowym, oblodzonej nawierzchni wręcz znakomita

negatywów jak na razie brak ale czas pokaże

Opona godna polecenia pierwsza opona na której jeżdżę i przy normalnym użytkowaniu opona trzyma tak jak należy zero uślizgów nawet na lekko oblodzonej drodze ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

 

Ja mam te same opony (made in Finland 2014) tylko że na sedanie B5 195/65/15; użytkowane w Norwegii, jazda tylko w górach, śnieg (zaspy do 3m), błoto lód bez zastrzeżeń, na te warunki znakomite a w Polsce gdzie śniegu nie uświadczysz pewnie rewelacyjne. Spalanie w moim przypadku nie mogę ocenić bo mam wciąż pod górkę, ale nie zauważyłem jakiś tam wielkich ilość pożeranego paliwa. Poprzednie gumy Bilzzak M32 (chyba)= porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B5FL 3BG Kombi

Nokian WRD3

195/60 R15

Stalowa

Zakupione jako nowe

Trakcja na śniegu, błocie pośniegowym, oblodzonej nawierzchni wręcz znakomita

negatywów jak na razie brak ale czas pokaże

Opona godna polecenia pierwsza opona na której jeżdżę i przy normalnym użytkowaniu opona trzyma tak jak należy zero uślizgów nawet na lekko oblodzonej drodze ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

 

Ja również podpisuję się pod wypowiedzią kolegi z tym, że ja jeżdżę na felgach aluminiowych 15".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Typ Passata b3 2.0 2e

2.marka opony debica frigo / pirelli winter carving

3.rozmiar opony 190/60r15

4.Rodzaj felgi alu

5 zakupiona jako nowa czy używana. używana

6.pozytywy debica ma bardzo trwaly bieznik / pirelli super sie zachowuje na glebokim sniegu

7.negatywy debica troche za twarda / pirelli bieznik znika w oczach i sa glosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

Nie znalazłem lepszego tematu niż ten jeśli chodzi o zadanie mojego pytania, otóż zastanawiam sie jaki jest optymalny rozmiar zimówek do CC?? letnie mam 235/45/17, ale ten rozmiar wydaje mi sie za szeroki na zimę, co macie u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Typ Passata - 3B

2. Marka opony - Dębica Frigo 2

3. Rozmiar opony - 195/65/15

4. Rodzaj felgi - Alu

5 zakupiona jako nowa

6. pozytywy - polecam

7. negatywy - brak

8. Wasza opinia na temat opony - polecam

 

1. Typ Passata - 3B Variant

2. Marka opony - Good year UG 9

3. Rozmiar opony - 195/65/15

4. Rodzaj felgi - stalówka

5 zakupiona jako nowa

6. pozytywy - polecam

7. negatywy - brak

8. Wasza opinia na temat opony - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3 205/50 R17 93 V XL

 

Uniroyal MS Plus 77 205/50 R17 93 H XL, FR

 

Które według Waszych doświadczeń są lepsze?

 

Rozważam jeszcze Hankook Winter i*cept evo2 W320 205/50 R17 93 V XL, MFS ale narazie bardzo mało opinii na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem barumy polars 205/55/16 naraze są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nokian WR A3 205/50 R17 93 V XL

 

Uniroyal MS Plus 77 205/50 R17 93 H XL, FR

 

Które według Waszych doświadczeń są lepsze?

 

Rozważam jeszcze Hankook Winter i*cept evo2 W320 205/50 R17 93 V XL, MFS ale narazie bardzo mało opinii na ich temat.

 

Polecam Hankook posiadam takowe w swoim autku i spisują się bardzo dobrze na mokrym, jak i również w głębokim śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Powoli zbliża się okres zimowy i czeka mnie kupno kompletu opon. Przeglądam testy, opinie, Wasze wypowiedzi ale dalej nie wiem na co się zdecydować. Rozmiar to 195/65/15. Letnie mam na 16 ale skoro mam komplet stalowych felg po poprzednich oponach to wyślę, że wsadzę na nie zimówki. Ogólnie zastanawiam się nad Conti TS850 i Alpine5. Która będzie lepsza? Mieszkam na wsi i w najbliższej okolicy drogi nie zawsze są dobrze odśnieżone a do domu czasem trzeba przebijać się przez niewielkie zaspy. W związku z tym może jakaś inna opona będzie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności