Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Kup Frigo 2, a nie sie będziesz pakował w kosztowne "metroseksualne" zimóweczki do jazdy po czarnych autostradach i arteriach europejskich metropolii. Ostatnio w Biedrze były w dobrej cenie kormoran Snow-Pro też w dobrej cenie. Na polska zimę najlepsze polskie zimówki. W segmencie opon letnich może zachodnie opony maja przewagę, ale zimówki najlepsze polskich producentów albo ewentualnie skandynawskie Nokiany, ale to jest o wiele wyższy koszt.

 

Nie warto dopłacać nie wiem ile do światowych marek bo Polska robi naprawdę dobre zimówki.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów,

Nie znalazłem lepszego tematu niż ten jeśli chodzi o zadanie mojego pytania, otóż zastanawiam sie jaki jest optymalny rozmiar zimówek do CC?? letnie mam 235/45/17, ale ten rozmiar wydaje mi sie za szeroki na zimę, co macie u siebie?

 

Ja u siebie w cc zmieniam opony , nie miałem nigdy z takim rozmiarem problemu , jeżdże na goodyear ultragrip 7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Powoli zbliża się okres zimowy i czeka mnie kupno kompletu opon. Przeglądam testy, opinie, Wasze wypowiedzi ale dalej nie wiem na co się zdecydować. Rozmiar to 195/65/15. Letnie mam na 16 ale skoro mam komplet stalowych felg po poprzednich oponach to wyślę, że wsadzę na nie zimówki. Ogólnie zastanawiam się nad Conti TS850 i Alpine5. Która będzie lepsza? Mieszkam na wsi i w najbliższej okolicy drogi nie zawsze są dobrze odśnieżone a do domu czasem trzeba przebijać się przez niewielkie zaspy. W związku z tym może jakaś inna opona będzie lepsza?

na snieg to opona z agresywnym bierznikiem z dobra trakcja wazne zeby byla nowa nokiany to sniegowka tak jak inny w ostatnim motorze byl sensowny test tylko trzeba pamietac jedno rewelacyjna opona sniegowa bedzie gorsza na mokro opony przewaznie np conti najlepsze na mokro bo pod tym kontem projektowane fakt polskie opony sa z nazwy kormoran czy debica nowe lepsze od uzywek ale nieduza roznica cen by byla wiec warto dolozyc pare groszy i kupic cos konkretnego ogladalem testy i nie zawsze conti wygrywalo byla 4 w auto moto i sport a goodyear wygral co mnie wcale nie dziwi ja bym patrzyl jak najlepsza trakcje na sniegu na wsi zadko odsinezaja dlugo lezy teraz kazdy chce miec cicha opone i dobra na sucho mokro kosztem sniegu co bys nie kupil to bedzie dobrze wazne zeby sie przestawic na zimowe myslenie fakt w biedronce po chyba 189 zl byly wg patrzac na etykiety to opona z literka e czy f jest lepsza od b czy c bo bardziej sie wgryza w snieg zwieksza tarcie jest wiele tanich firm np barum sava ps goodyer projektune tak zeby najlepsza na snieg i nie ma sie co dziwic ze potem debice frigo 2 ludzie chwalajest jezcze frigo hp podobna do fuldy

Edytowane przez marcinrz7463

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup Frigo 2, a nie sie będziesz pakował w kosztowne "metroseksualne" zimóweczki do jazdy po czarnych autostradach i arteriach europejskich metropolii. Ostatnio w Biedrze były w dobrej cenie kormoran Snow-Pro też w dobrej cenie. Na polska zimę najlepsze polskie zimówki. W segmencie opon letnich może zachodnie opony maja przewagę, ale zimówki najlepsze polskich producentów albo ewentualnie skandynawskie Nokiany, ale to jest o wiele wyższy koszt.

 

Nie warto dopłacać nie wiem ile do światowych marek bo Polska robi naprawdę dobre zimówki.

tak wlasnie kolega kupil nokiany do felki wr d4 a juz byl zdecydowany na frigo 2 po tygodniu pozytyw mokro sucho czeka na snieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zastanawiam się nad Nokian WR D4. Co do śniegu to sam nie wiem. Z jednej strony niby wieś, odśnieżanie takie sobie. Ale z drugiej to większość i tak jeździ się po czarnym asfalcie. Mam jakieś 3km do krajówki, która bardzo rzadko nie jest czarna. Kuszą mnie trochę te Continentale. Mam letnie i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też zastanawiam się nad Nokian WR D4. Co do śniegu to sam nie wiem. Z jednej strony niby wieś, odśnieżanie takie sobie. Ale z drugiej to większość i tak jeździ się po czarnym asfalcie. Mam jakieś 3km do krajówki, która bardzo rzadko nie jest czarna. Kuszą mnie trochę te Continentale. Mam letnie i jestem bardzo zadowolony.

to kup co uwazasz conti rzekomo sa najlepsze ale mowia ze klasa premium porownywalna bo kazda jazda jest inna inne auto roziar duzo parametrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sugerować się nalepkami na oponach? Trochę mnie zaskoczyło, że Conti na mokrym ma C a Alpine 5 i Goodyear Ultra Grip 9 B. Wydawało mi się, że Conti jest jedną z najlepszych na mokrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te parametry wraz z rozmiarem sie zmieniaja

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wez np adac raz wygrywa conti raz goodyear ino inny rozmiar np co do testow raz sprawdzalem nokiany co gazeta inne wyniki i ten sam rozmiar to mowie ze przez rok zmienili te opone mieszanke pewnie nie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jedno co sie sprawdzilo to ze opony paliwozerne sprawowaly sie w trudnych exstremalnych warunkach a hamowanie tez zalezy od sprawnosci auta amortyzatory hamulce itp

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

w busie mialem firestone conti a teraz sava trenta opinia taty ze auto sie najlepiej sluchalo na staro debico goodyear prowadzi sie i teraz czy lato czy zima pozostaje sava w pasku mam wrg2 5 lat nie chca sie tak szybko zetrzec w starym aucie mialen montero a kolega bral do poldka frigo direkcjonal po polu jechal w zaspach i wszedzie dojechal potem kupil frigo 2 a do nowego aurisa frigo hp tesciowi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jeden kupi ta sama opone i bedzie chwalil a drugi po ze szalu nie ma przecietna

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wiekszosc conti chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód ogólnie mam raczej sprawny. Wiadomo, że nie jest to nówka sztuka z salonu ale staram się dbać i wymieniać na bieżąco wszystkie części eksploatacyjne. Porównywałem etykiety na tym samym rozmiarze tych opon. Przeglądam jakieś testy, opinie i zaczynam już głupieć. Niby prosta sprawa ale człowiek chce te pieniądze wydać jak najlepiej. Z drugiej strony poprzednią zimę przejeździłem na Kleberach które miały już minimalną ilość bieżnika a do tego chyba z 7 czy 8 lat i jakoś wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem micheliny 4 mm i juz faktycznie nie trzymaly jak nowe gratis z autem byly wiec nowa to jest nowa

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

na oponeo ranking jest

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ja na zas mysle o dunlop 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę albo Conti Ts850 albo Alpine 5. Może ktoś miał do czynienia z tymi oponami i może coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na kosmetyka aut i jest forum luzne rozmowy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wejdz na kosmetyka aut i jest forum luzne rozmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zimowe nokiany z asymetrycznym bieżnikiem (chyba WR G2, nie wiem czy jeszcze występuje ten model w sprzedaży) i jestem z nich bardzo zadowolony, śmiało mogę polecić na śnieg, deszcz czy błoto pośniegowe.. na lód nie będę polecał bo na to nic nie pomoże- no chyba że łańcuchy he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zimowe nokiany z asymetrycznym bieżnikiem (chyba WR G2, nie wiem czy jeszcze występuje ten model w sprzedaży) i jestem z nich bardzo zadowolony, śmiało mogę polecić na śnieg, deszcz czy błoto pośniegowe.. na lód nie będę polecał bo na to nic nie pomoże- no chyba że łańcuchy he

 

mam te same teraz jest wr a3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem z początkiem pazdziernika w Krakowie na hurtowni 4 szt Micheliny Alpiny DOT 3005 czyli świeże 195-65-15 cena 200zł sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba że łańcuchy he

 

Również posiadam opony zimowe NOKIAN 205-55-16:) Ale jak już wpadniesz w poślizg to łańcuchy będą dobre do wyciągania auta z zaspy:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Klebera w oryginalnym rozmiarze, tj. 16'. Po poprzednim sezonie mogę powiedzieć:

minusy: Opona głośna,śliska na mokrym przy jeździe na wprost,przyśpieszaniu ( więc trzeba bardzo uważać). Przy hamowaniu,często wpada w uślizg na mokrym asfalcie ( czuć pracę ABS-u)

Na plus: na śnieg bardzo dobra jak na ten poziom cenowy. Dobre trzymanie na śniegu luźnym,jak i zlodowaciałym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem z początkiem pazdziernika w Krakowie na hurtowni 4 szt Micheliny Alpiny DOT 3005 czyli świeże 195-65-15 cena 200zł sztuka.

 

Świeże ? 30 tydzień 2005 , czyli 10 lat .

Myślałeś że to 30 maj ?

Edytowane przez morfeusz84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jezdze na zimowkach interstate 225-45/17 i moge z czystym sumieniem polecic te oponki,trzymaja sie pieknie na sniegu czy blocie i mile zaskoczenie ze po deszczu rowniez nic sie nie dzieje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świeże ? 30 tydzień 2005 , czyli 10 lat .

Myślałeś że to 30 maj ?

 

sory 3015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności