Skocz do zawartości
Gość Jasiu.

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

ja po dzisiejszym dniu chyba te swiece oddam do sklepu spowrotem , -4 pierwsza proba odpalenia pokrecil jak by lapal 3 sekundy i nic , dopiero za trzecim kreceniem odpalil , cos w takim razie ze swiecami nie tak , przed wymiana nie bylo takiego czegos

 

Jaskie swiece kupiles i z jakiego zrodla ?

Ja mialem wszystkie padniete i po wymianie na nowe bosch-a (ASO) trzesienie silnikiem ustalo :P

Polecam kupno z pewnego zrodla , a nie od pana Wladka z aledrogoooo w cenie 15 zl za sztuke !!!

Jeszcze jedna sprawa ,mi przy 4 nie dzialajacych swiecach palil od DOTKNIECIA , ale trzasl sie przez jakies 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaskie swiece kupiles i z jakiego zrodla ?

Ja mialem wszystkie padniete i po wymianie na nowe bosch-a (ASO) trzesienie silnikiem ustalo :P

Polecam kupno z pewnego zrodla , a nie od pana Wladka z aledrogoooo w cenie 15 zl za sztuke !!!

Jeszcze jedna sprawa ,mi przy 4 nie dzialajacych swiecach palil od DOTKNIECIA , ale trzasl sie przez jakies 10 sekund.

Wiesz,przy takich zimach w UK,swiec żarowych w zasadzie nie potrzeba,choć przymrozki czasem się zdarzają,potwierdzam;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiece kupilem w sklepie , bosha w sobote sprawdze czy pala czy nie , mam w razie czego stare to najwyzej jakos zamieszam jak ktoras z nowych nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Dzis wymienilem swiece na nowe firmy beru stare z znaczkami vw byly 2 spalone. Przed wymiana kontrolka swie po nocy przy -8 zapalala sie na okolo 2-3sec teraz po wymianie swiec kontrolka zapala sie na max 1sec. Czy po nocy przy -8 nie powinna sie swiecic troche dluzej? Po lampce syfitowej widze ze swiece jeszcze dlugo grzeja po zgaszeniu kontrolki do czas az uslysze jak przekaznik je odlancza i lampka swiec mocniej. Jak wymienialem swiece to obok trafil sie elektryk i powiedzial zebym podpiol sie u niego pod kompa i wykasowal bledy po wymianie swiec. Nie mam do niego zadnego zaufania dla tego prosze was o rade. Dodam tylko ze auto lepiej zapala i praca na zimnym silniku sie znacznie poprawila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko ze auto lepiej zapala i praca na zimnym silniku sie znacznie poprawila.
no nie dziwne po zmianie świec szczególnie że dwie były spalone
Czy po nocy przy -8 nie powinna sie swiecic troche dluzej
mi przy -15 jak stał na dworze w nocy to paliła się kontrolka może jakieś 2-3 sekundy a miałem wymieniane na początku zeszłej zimy i to było zeszłej zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wymienialem swiece to obok trafil sie elektryk i powiedzial zebym podpiol sie u niego pod kompa i wykasowal bledy po wymianie swiec. Nie mam do niego zadnego zaufania dla tego prosze was o rade.

W AWX'ie nie wywala błędu świec, więc nie ma czego kasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po nocy przy -8 nie powinna sie swiecic troche dluzej?

Kontrolka kontrolką ale zauważ że po zgaśnięciu kontrolki świeca dalej grzeją dopóki nie usłyszysz takiego pyknięcia pod kierownicą, to oznacza że przekaźnik rozłączył świece i można odpalać... Także świece grzeją jeszcze jakiś czas po zgaśnięciu kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku auto lepiej zapali gdy przekręce kluczyk gdy zgaśnie "spiralka" .

Ponadto w grupie 12 w Adaptacji możecie sobie zmienić czas grzania świec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnośnie świec mam silnik avf i założone świece 105 916 02 (czerwone) a pownny być 105 792 02 (zielone) czy jest to bardzo isotne i w czym tkwi różnica wizualnie śa takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tak czytam i czytam i wychodzi, że świece żarowe w afn są takie same jak w awx. Mogę przełożyć świece z afn do awx 2004?

Pozdrawiam

Edytowane przez nero2313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

Tak czytam i czytam i wychodzi, że świece żarowe w afn są takie same jak w awx. Mogę przełożyć świece z afn do awx 2004?

Pozdrawiam

 

Jeżeli masz AWX tak jak piszesz z 2004 r, to nie są takie same !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posiadam skodę superb 1, 9 tdi AWX i mam zamontowane świece Boscha o nr 0250202046 kolor zielony żadna nie grzeje, wiec musze je wymienić i stad moje pytanie czy świece Bosch o nr 0250202022 (czarne) będą pasowały SA troszeczkę Krótsze, bo takie mam nowe dostałem kiedyś od kolegi czy raczej musze kupić inne, bo te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doswiadczenia swiece Bosh mozesz sobie gdzies wlozyc , poszukaj NGK do swojego auta , naprawde o niebo roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie posiadam skodę superb 1, 9 tdi AWX i mam zamontowane świece Boscha o nr 0250202046 kolor zielony żadna nie grzeje, wiec musze je wymienić i stad moje pytanie czy świece Bosch o nr 0250202022 (czarne) będą pasowały SA troszeczkę Krótsze, bo takie mam nowe dostałem kiedyś od kolegi czy raczej musze kupić inne, bo te

 

Obecnie świece Bosch do Twojego bolidu mają nr 0250202023 (nr użytkowy GLP023)

lub NGK - świeca żarowa D-Power 20 - nr kat. 6943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie świece Bosch do Twojego bolidu mają nr0250202023 (nr użytkowy GLP023)

lub NGK - świeca żarowa D-Power 20 - nr kat. 6943

 

ale powiedz mi czy mogę załozyc te 0250202023 sa troszeczkę krótsze czy to w czyms przeszkadza ? czy lepiej szukac takich jak podałes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko czy te swiece mogę zamontować 0250202023 czy szukac innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanko czy te swiece mogę zamontować 0250202023 czy szukac innych

 

Przecież podałem co masz założyć, więc po co pytasz dalej ?

Może napiszę inaczej - świece 0250202023 NIE SĄ do silnika AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spaliła mi się świeca żarowa BERU N10591602, jaki jest numer świec NGK do mojego silnika BKC?

 

sorry pomyliłem działy, pozdrawiam wszystkich właścicieli B5

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekTDI w załączniku zamienniki

świece.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności