Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

ps. jeśi ktoś tu wywala non stop moje pytanie, to niech będzie łaskaw napisać o co chodzi, ponieważ już kilka razy wpisywałem pytanie na forum i znika po kilku minutach.

 

PS.

Wyjaśnij powiązanie twojego zaworu z bezpiecznikami i przekaźnikami.

A po drugie, 3 lata na forum i nie wiesz o dziale diagnostyka VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemasz, sugerowałęm się tytułem działu: "SCHEMATY ROZMIESZCZENIA CZUJNIKÓW KONTROLI I STEROWANIA SILNIKA" Pozdr. Powyrzucaj te posty, jeśli sam nie znajdę sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Miałem wode w komorze akumulatora w Passacie 1.6 z 1998.

Od tego czasu cały czas grzeje mi nagrzewnica (bardzo ciepło w aucie) oraz cały czas pracuje wiatrak chłodzenia silnika (chyba nie powinien jak jest zimny).

Doszedłem do wniosku że musiało zalać skrzynke bezpeiczników/przekaźników na podszybiu.

Jak myślicie?

Zgodnie z opisem właśnie tam znjadują sie odpowidzialne za ogrzewanie/chłodzenie bezpieczniki i przekaźniki?

Co się mogło stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Wybaczcie za pytanie, ale...jeśli wyjmę bezpiecznik (4-oświetlenie tablic rej.) i podepnę miernik wskazuje mi 0,3V.. o co chodzi?

Przyznam się, że walczę z brakiem napięcia w klapie bagażnika a co za tym idzie nie mam świateł tablic rejestracyjnych, nie działa otwieranie klapy bagażnika. Siłownik w klapie bagażnika jest sprawny. Dziś dostałem się do modułu komfortu...wszystko czyste suche jak nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie gdzie zakupie gniazdo bezpiecznika w obudowie komputera?spalilo mi gniazdo wraz z bezpiecznikiem (ponizej zdjecia) dowiedzialem sie o tym podczas montarzu alarmu.Wyczytalem ze to bezpiecznik od swiec zarowych 80,dziwne tylko ze w zimie normalnie swiece funkcjonowaly i grzaly :/

 

mialem rowniez podlaczony vag i nic nie pokazywalo

04082011036.jpg

04082011037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy powiedzcie gdzie zakupie gniazdo bezpiecznika w obudowie komputera?spalilo mi gniazdo wraz z bezpiecznikiem (ponizej zdjecia) dowiedzialem sie o tym podczas montarzu alarmu.Wyczytalem ze to bezpiecznik od swiec zarowych 80,dziwne tylko ze w zimie normalnie swiece funkcjonowaly i grzaly :/

 

mialem rowniez podlaczony vag i nic nie pokazywalo

Pytaj na szrotach, będą mieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy nie znalazlem na szrotach zadnego b5 bo szukalem koncowki progu wiec szroty odpadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w okolicy nie znalazlem na szrotach zadnego b5 bo szukalem koncowki progu wiec szroty odpadaja

mogę ci sprzedać coś takiego za 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z podgrzewaniem lusterek, działa ustawienie ale nie grzeją niby to bezpiecznik nr 6. ale ja nie mam tam bezpiecznika jest puste miejsce tak jak wyżej na zdjęciu.

Co robić????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek zdejmij wkąłd i sprawdź czy napięcie dochodzi jak włączysz grzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :-) tez mam pytanie... Gdzie np jest bezpiecznik od podswietlenia drzwi od spodu? Bo powymienialem zarowki ale dziala tylko nedna lampka w prawych tylnych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) tez mam pytanie... Gdzie np jest bezpiecznik od podswietlenia drzwi od spodu? Bo powymienialem zarowki ale dziala tylko nedna lampka w prawych tylnych drzwiach
to raczej wina modułu komfortu lub kabli do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem już interfejs VAG, więc się pobawię za parę dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie,robilem pozadek w bagazniku i w lewej przegrodzie znalazlem przekaznik i zastanawiam sie od czego on jest?

 

jeden kabelek jest podlaczony drugi jak widac rozpadl sie,bezpiecznika takze tam nie ma ale mnie zastanawia jaka ma funkcje?

 

oto zdjecia:

12082011041.jpg

12082011042.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem napięcie i okazało się że jest i w lewym i w prawym ale okazało się również że prawa mata jest spalona a lewej wcale niema :) ale kupiłem dwie nówki na allegro i zamontowałem i jest git :) pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Mam pytanko, który przekaźnik odpowiada za dźwięk włączonych świateł przy otwartych drzwiach bo u mnie go nie słychać, a szkoda akumulatora na zostawienie świateł włączonych :(. Mam Paska B5 FL z 2001r. 1,9 74KW będę wdzięczmy za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!

Mam pytanko, który przekaźnik odpowiada za dźwięk włączonych świateł przy otwartych drzwiach bo u mnie go nie słychać, a szkoda akumulatora na zostawienie świateł włączonych :(. Mam Paska B5 FL z 2001r. 1,9 74KW będę wdzięczmy za pomoc.

krańcówka w drzwiach(zamku) kierowcy za to odpowiada oraz kable w słupku /progu kierowcy a jeśli już to sprawdź bezpiecznik 14 i 38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała aktualizacja.

Bezpiecznik (niebieski 15A) odpowiadający za mruganie kierunkami przy otwieraniu/zamykaniu auta.

Odpowiada za błąd w module komfortu o numerze: 01131 - Control Circuit for Turn Signals : Unknown Switch Condition.

Czy mógłbyś zrobić realne foto tego bezpiecznika lub jego położenia? Niestety u mnie nie mogę go znaleźć.

Edytowane przez ryszard44_44
Literówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co to jest za bezpiecznik na zdjęciu zaznaczony ?

 

imag0427i.th.jpg

 

Mam też pytanie bo poniżej żółtego bezpiecznika w slotach 41 i 42 mam po jednym miejscu na bezpiecznik. Może wie ktoś dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na dodatkowy bezpiecznik,tylko nie wiem po co ktoś go tam pchał skoro miejsca na dodatki jest sporo :hyhy

Wolne "pola" są dodatkowe,lub obsadzone w bogatszej wersji Passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności