Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

co do ceny - auto ma cenę 28900 ,więc nie jest to cena jakoś wygurowana, czy wywindowana w dół
Rozumiem że robisz sobie żarty że cena nie jest wywindowana w dół? Ostanio ludzie takie ceny podają że nie wiem skąd się to bierze. Za taki samochod musisz dać minimum 7 tys więcej jeżeli ma być ok i prawdziwy przelot.
że ma potwierdzenie na papierze z naszego serwisu odnośnie przebiegu itd

Żaden serwis nie wydaje w tej chwili takich potwierdzeń, no chyba że ma gość kontakty.

 

Pisałem już w innym dziale, napiszę i tu. Sprawdzajcie na zagranicznych portalach jakie realne są ceny takich samochodów od 1 właścicieli a nie z komisów. I sami spróbujcie sobie odpowiedzieć skąd biorą się "okazje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
facet twierdzi że ma potwierdzenie na papierze z naszego serwisu odnośnie przebiegu itd.

jak ci na papierze napisze ze jestes murzyem i przybije pieczatke to oznacza, ze jestes murzynem??? zaden serwis nie podaje takich informacji a Tym bardziej na papierze.

 

 

cenę 28900 ,więc nie jest to cena jakoś wygurowana,

a powinna byc bo w niemczech auta z tego roku maja srednio po 250 tys km lub wiecej wiec ten z przebiegiem 170tys jest naprawde odstepstwem od nowmry a dla niemca glownie przebieg robi cene- zobacz sobie na Mobile. de ile kosztuja auta z takimi przebiegami- ponad 8 tys eur. a gdzie prowizja handlarza i koszty wyjazdu do niemiec???

 

 

jak podam wam VIN pojazdu sprawdziłby mi to ktoś z Was w bazach VW?

 

napisz do kolegi comoagitato on sie tym zajmuje.

 

ale dla mnie szkoda czasu- to auto ma najechane 400tys jak nic i wszyscy ci to mowia a ty swoje.

Kup go sobie piekny jest, ladne ma koła - na zdjęciu - bo nie sa wliczone w cene.

Starzy niemcy mowią ze jak masz mało pieniedzy to nie kupuj tanich rzeczy.

 

---------- Dodano o 12:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:42 ----------

 

no chyba że ma gość kontakty.

nie mam jakis mega kontaktow ale powiedzmy ze jakies tam mam i nikt mi nie chcial dac wydruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzamy, zobaczymy, bynajmniej to auto nie jest od handlarza, więc może coś akurat będzie lepiej, pytam tutaj, zeby nie kupić babola. chyba lepiej popytać? posprawdzać niż kupić minę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to auto nie jest od handlarza,

 

a no to trzeba bylo tak od razu, to zmienia postac rzeczy to na pewno po prostu rece sie pocily niemcowi podczas tych nieczestych podrózy i tak wyjechal kierownice.

 

pewnie ktos przywiózł dla siebie super autko ale z powodów rodzinnych sprzedaje - jeszcze nie zdązył zarejestrowac i mu sie odwidzialo.

moj kumpel sprzedaje auta od wielu lat, zawsze ma w ofercie jedno auto i nie ma żadnej działalnosci gospodarczej- jest handlarzem , czy nie??????

stary masz 31 lat a zachowujesz sie jak dziecko.

 

co musilo by sie wydazyc abyś jednak zrozumial ze niespodzianke i prezentow nikt nie daje....

czy handlarz mialby ci sie przyznac do tego ze euto mialo 400 tys km, podczas gdy w polsce 200 to duzo , 300 to juz trup a 400 to nikt nigdy nie slyszal o takich przebiegach.

kurcze stary zrób jak chcesz dla mnie i dla wszystkich innych to mina na maxa a Ty uparcei brniesz niezwazajac wogole na to co ci inni pisza tylko na to że facet ktory sprowadzil auto dopiero co powiedzial ze nie jest handlarzem- to po co go sprowadził??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zostało potwierdzone w VW, wszystko wskazuje na to ze przebieg pojazdu jest autentyczny, ale zważywszy na to że 2.0TDI PD mają opinie bardzo awaryjnych silników ,wycofuję się z tego i będę szukał albo na CR albo z 1.9tdi.

 

---------- Dodano o 14:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:28 ----------

 

bullet77, a tak na marginesie nie wiem nad czym się tak spuszczasz, zapytałem na forum aby dowiedziec się jaka jest wasza opinia czy warto czy nie, a ty zachowujesz sie tak jakbym miał ten samochód kupować za twoje pieniądze. nie przeżywaj tak wszystkiego bo twoje auto przeżyje ciebie,a tobie "glowica" pęknie z przejmowania się innymi rzeczami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie pytaj wiecej - skoro to twoja (a nie moja) kasa, to twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ? pytałem wczesniej ale bez odpowiedzi a czas mnie goni

 

Panowie zastanawiam się nad zakupem Passata B7 2,0 TSI z roku 2011. Ogólnie chodzi mi o silnik, jak z awaryjnością, czy ma jakieś bolączki, czytałem że potrafi brać sporo oleju, jak jest ze spalaniem w mieście oraz na trasie (sporo jeźdże do Niemiec więc prędkości około 200 km/h i interesuje mnie ile pali przy takiej jeździe)-

 

zapytam jeszcze o serwisowanie, czy ten motor jest zaprogramowany na przeglądy co 30 000 km ? ile kosztuje taki przegląd wraz z wymianą oleju i filtrów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterix, nie napinaj się, bo bullet77 ma rację. Ja szukam samochodu od jakiś trzech miesięcy. Nie mam ciśnienia, bo mam czym jeździć.

Weź sobie chłopie kalkulator w rękę i zacznij dodawać. Namierzyłem między innymi jedno audi A4 B7 z 2007 roku z przebiegiem 85 tyś ( dziwne, ale prawdziwe). Potwierdzone raportem DEKRY i książką serwisową. Samochód dość mocno zaniedbany. Kupa wgniotek, rys itd, najlepiej to polakierować całe. Cena 9650 ojro. Wiesz ile taka perełka kosztuje w Polsce ? trochę więcej jak połowę, a wiesz dlaczego ?

Bo tak naprawdę miała przebieg między 300 a 400kkm, lub miała dzwona i została naprawiona.

Znalazłem jedna taką perełkę w kraju za 44500 z 2008 rocznika. Przebieg potwierdzony 160 kkm. Facet sam przyznał się do wymiany błotnika. Znalazłem zdjęcia (zapłaciłem) archiwalne,. Autko już w kraju zdążyło zostać sprzedane komuś i zarejestrowane i wzbogaciło się o ledowe lampy, których wcześniej nie miało. Pewnie kaprys handlarza, tak aby zachęcić do kupna. A transport z Belgi to pewnie DHL-em poszedł w kopercie bąbelkowej.

 

No dobra, koniec tego pitolenia.

Koledzy ile jest prawdy w tym, że po 2007 roczniku, czyli samochody powiedzmy z połowy 2008 rocznika 2.0 TDI na pompkach wyeliminowano pop[rzednie wady - głowice, napęd pompy olejowej ?

W niemcowni znalazłem takie trzy - 11500-12300 ojro.

Audi A4 z 2008 to cena jak paska z 2009-2010, więc jest o czym myślęć. Fakt, że audi było rozpatrywane 116 KM, 1.9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi ma zdecydowanie mniej miejsca niż Passat i jest zazwyczaj słabo wyposażone. Zamiast skory obrzydliwe szmaty

Niby buda nowsza ale.... Passat jest autem za drogim w porównaniu do konkurencji.

A audi to już w ogóle strasznie drogie.

 

Co do pytania technicznego o napęd pompy oleju to ja mam auto z 2009 i mam stary napęd

Ale za to silnik common rail i jest bezawaryjny.

Szukaj common raila- oznaczenia cztero znaczkowe

Ja mam cbbb, są tez chyba cbaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bullet, z roku 2009 prawie wszystkie jakie mam na oku są na CR, chyba, że ja inaczej rozumiem oznaczenie. Przykładowa oferta

 

http://www.autohus.de/pl/poszukiwania-samochodu/wyniki-wyszukiwania/?number=343&cHash=ad9ec5ddf82854a447120b06d7946470

 

i dla porównania http://www.autohus.de/pl/poszukiwania-samochodu/wyniki-wyszukiwania/?number=765&cHash=d043c737baa2f1915df0c4555ce45675 - chyba na pompkach

 

Citroen C5 jest trochę tańszy, ale mam mieszane uczucia, mimo i ż wg ostatnich testów TUV zajął bardzo dobra lokatę. Auto wydaje się mocno wypasione (zależy od wersji) ale ma tak nawalone wszelkiej maści czujników, że nawet serwisy się gubią w tym wszystkim.

Cały czas jest jeszcze dostępna wersja 1.9 TDI 105 KM, ale to po przesiadce ze 131 KM, może byc trochę mułowate

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem wszystkie sa na common railu ale nie wszystkie maja poprawiony naped pompy. moj jest tym niechlubnym przypadkiem, ale jakos poki co przez 200tkm nie bylo problemu podczas gdy w poprzednim z roku 2007 problem mial miejsce 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten napęd pompy, z tego co czytałem tu na forum idzie ogarnąć za dość rozsądne pieniądze, lub po prostu wymieniać "ołówek" co 100kkm. A jak sytuacja z wtryskiwaczami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citroen C5 jest trochę tańszy, ale mam mieszane uczucia, mimo i ż wg ostatnich testów TUV zajął bardzo dobra lokatę. Auto wydaje się mocno wypasione (zależy od wersji) ale ma tak nawalone wszelkiej maści czujników, że nawet serwisy się gubią w tym wszystkim.

Cały czas jest jeszcze dostępna wersja 1.9 TDI 105 KM, ale to po przesiadce ze 131 KM, może byc trochę mułowate

 

Nie chce nic mówić bo to forum citroenow nie lubi, ale z to on przeważnie sciagal b6tke jeśli ta miała focha. Silniki hdi mają problem jedynie z fapem, ale ten problem jest i w tdi. No i niestety citroena nie da się sprawdzić po VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten napęd pompy, z tego co czytałem tu na forum idzie ogarnąć za dość rozsądne pieniądze, lub po prostu wymieniać "ołówek" co 100kkm. A jak sytuacja z wtryskiwaczami ?

 

Jakimi wtryskiwaczami??

W 2009 jest już common rail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co CR nie ma wtrysków, pewnie sam zasysa napęd na tłoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co CR nie ma wtrysków, pewnie sam zasysa napęd na tłoki

 

rownie dobrze gaznik tez mozna by nazwac wtryskiem.

common rail- czyli wspolna listwa ( w tym wypadku wtryskowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczytać co to jest CR, z mojej strony dyskusja z kimś kto nie ma pojęcia o silnikach jest zbyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Common_rail a tam na zdjęciu to niby co strzykawka?

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bosch_common_rail_injector.JPG

 

A tu PD

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompowtryskiwacz

 

Ale co tam ... nie ma nic auto jeździ jak człowiek się modli :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie pomogliście mi. Więc jak wygląda sytuacja z wtryskiwaczami w silnikach CR. Są żywotne, czy mają skłonności do padaczki?

Po wpadce z wtryskiwaczami Mercedesa wszystko jest możliwe.

Aha, zdarzają się pojedyncze sztuki również z silnikami na PD. Chyba, że długo stał na placu, bo w niemcowni pierwsza rejestracja jest preferowana, a nie rok produkcji.

Cholera, może ktoś miu wyjaśni dlaczego Touran ma przy jednostce 105 - konnej skrzynie szóstkę, a Passat tylko piątkę ? Różnica w masie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności