Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

1,8TSI posiada kompresor? Czy na pewno?

Oczywiście, że nie ma, mój błąd - chodziło mi o silnik 1,4TSI 160KM a napisałem 1,8TSI ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

oba sa w highline. manuale. 4motion ma xenony.

2.0 TDI 2007 rok...

 

---------- Post added at 10:33 ---------- Previous post was at 07:41 ----------

 

 

dosc sporo patrzac na Twoj podpis... zeby diesel 10 litrow palil...

 

edit.

fwd ma xenon a 4 motion zwykle lampki.

Edytowane przez Pyzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak sprawdzic dokładną historię auta po numerze VIN - mam na myśli przeglądy oraz wszelkie wymiany i naprawy. Mam książkę serwisową ale tam oprócz przeglądów nic nie ma a nie wierzę że w aucie które ma 150 kkm przebiegu nic nie było robione.

Czytałem gdzieś w prasie że np VW robi to nieodpłatnie ale mi w ASO powiedzieli że mi nic nie wydrukują bo to informacje wewnętrzne dla nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mi w ASO powiedzieli że mi nic nie wydrukują bo to informacje wewnętrzne dla nich..

idziesz z dowodem i muszą ci dokładnie powiedzieć,co,kiedy i przy jakim przebiegu było robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idziesz z dowodem i muszą ci dokładnie powiedzieć,co,kiedy i przy jakim przebiegu było robione.

 

Powiedzieć mogą, ale jak jest dużo historii to nie wiele zapamiętasz.

 

Domely jak chcesz to Ci mogę dać namiar na ASO pod Wawą gdzie bez problemu drukują wszystko za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapytać co było robione oprócz napraw typowo serwisowych, np. wymieniane pompowtryskiwacze, czy był robiony rozrząd, sprawdzić kiedy był ostatni raz w serwisie i ile wtedy miał przejechane km, czy był malowany w ASO. W Sobkolu w Nadarzynie sprawdzałem kilka razy mając w ręku tylko nr VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak jest dużo historii to nie wiele zapamiętasz

to można nagrać lub zapisać:bleble

Edytowane przez azrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jak sprawuje sie pokrycie siedzen czesciowo obszyte skora "Alcantara" ? Czy lepiej dolozyc i kupic full skorke ?

 

Tylko alcantara - mam Passata z Alcantarą i Audi z full skórą - skóra jest kiepska, bo przez większą część roku zimna, a latem gorąca i się klei. Alcantara jest zawsze super przyjemna.

 

2. Jaki silnik diesla wybrac ? 140 czy 170km? Rocznie robie ok 20 000 km. W gre wchodzi tylko diesel :)

 

Tylko 170 KM. Jeździłem kiedyś przez tydzień 140 KM, a moja żona obecnie ma 170 KM - różnica jest spora. Moim zdaniem Passat jest trochę za ciężki do 140 KM i przy tym silniku nie ma takiej frajdy z jazdy. Przy 170 KM to już inna zabawa - co prawda nie umywa się do mojego 2.TFSI 200 KM:devil, ale "daje radę" :ok

 

3. Co jeszcze warte jest dokupienia ?

 

Rolety albo przyciemniane szyby

Czujnik ciśnienia w oponach

zapytaj o czujniki cofania - niekoniecznie fabryczne

 

4. W konfiguratorze na stronie vw uwzgledniony jest rabat 9000zł. Jak jest w rzeczywistosci ? Dzwonilem dzisiaj do salonu i zostalem poinformowany ze ten rabat dotyczy aut wyprodukowanych w 2009r? Jaki jeszcze rabat moge wynegocjowac u delera, przy takiej konfiguracji? Z kim rozmawiac ? Z kierownikiem... ? ;]

 

VW ma co roku ten rabat, który wprowadzają w drugiej połowie roku. Czyli na rocznik 2010 ten rabat będzie dopiero około lipca-września. Ja tak kupiłem mój samochód - rocznikowo grudzień 2006, ale rejestrowany w styczniu 2007. De facto rabat skompensował mi utratę wartości z powodu rocznika. Rabat negocjuj ze sprzedawcą, ale na zbyt wiele bym nie liczył, bo salony mają w tej chwili niezbyt dużą marżę na samochodach, więc nie bardzo mają z czego opuszczać.

Ale może uda ci się "wyrwać" jakieś dodatki, np. dywaniki, czujnik parkowania, itp. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na 2010 był rabat 9000 i podejrzewam, zważając na fakt, że jest to ostatni rok produkcji b6, to pewnie zostanie do końca, bo bez rabatu to kupno Passata by się kompletnie nie opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rabat jest na 100%, 1 lutego 2010 zamowiłem i dostałem ten rabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widziałem na zdjęciach takie fajne rolety przeciwsłoneczne, chetnie bym sobie takie nabył tylko zastanawia mnie czy da sie je bez-problemowo dołożyc w mojej b6 czy bedzie z tym problem,

czy moze lepiej darowac sobie rolety lepszym rozwiazaniem bedzie przyciemnienie szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysioR32

Witam! Zastanawiam się na kupnem Passata B6 rocznik 2005-2005 z silnikem diesla. Mam problem jaki motor wybrać. Nie wiem czy lepszy jest 1.9 tdi 105km czy 2.0 tdi 140-170km. Zależy mi by by w miarę oszcędny i przede wszystkim bezawaryjny. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*1.9 TDI (105KM) Trche słaby jak na passata, ale za to podatny na chipa, bez problemu 140km tyle, że 5-biegów. Spalanie w cyklu mieszanym ok 5,5-6l.

*2.0 TDI (140KM) dobrze spisuje się w passacie, do normalnej jazdy w zupełności wystarczy, ale silnik ma kilka niedoskonałości szczególnie w tym roczniku. "Najgorszy" okres dla tego silnika to ok. 170-220k km (wymiana dwumasy, często głowicy, pompy oleju- a to są już drogie rzeczy). Średnie spalanie w granicach 7l.

*2.0 TDI (170KM) Odczuwalna różnica między 140KM, ale bez szału, spalanie troszkę wyższe w granicach 1l/100km. Usterki podobne jak w 140KM. Jeśli miałbym wybór między 170 a 140 w podobnej cenie i z podobny przebiegiem brałbym 170KM.

Edytowane przez sebek1302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie widziałem na zdjęciach takie fajne rolety przeciwsłoneczne, chetnie bym sobie takie nabył tylko zastanawia mnie czy da sie je bez-problemowo dołożyc w mojej b6 czy bedzie z tym problem,

czy moze lepiej darowac sobie rolety lepszym rozwiazaniem bedzie przyciemnienie szyb

Przyciemniaj.... Lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyciemniaj.... Lepiej wygląda.

 

Taaa, jak karawan. Worki na śmieci są już passé ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WVWZZZ3CZ7E152032

 

czy to autko ma juz poprawiony naped pompy oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WVWZZZ3CZ7E152032

 

czy to autko ma juz poprawiony naped pompy oleju?

Krzychu, tu masz rysunki do powyższego VINu:

 

pom1.jpg

 

pom2.jpg

 

pom3g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zastanawiam się na kupnem Passata B6 rocznik 2005-2005 z silnikem diesla. Mam problem jaki motor wybrać. Nie wiem czy lepszy jest 1.9 tdi 105km czy 2.0 tdi 140-170km. Zależy mi by by w miarę oszcędny i przede wszystkim bezawaryjny.

 

Jeśli 2.0 to raczej 8v, a nie 16v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli 2.0 to raczej 8v, a nie 16v.

Czyli jeżeli chodzi o oznacznie silników BMP (8V) a nie BKP (16V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności