Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o rzetelną ocenę i doradzenie w tej kwestii czy 1.9 czy 2.0 ?

Przeczytaj wątek od początku, jeżeli chcesz dobrze wybrać auto, to warto poświęcić trochę czasu - temat przerabiany kilkanaście razy.

Z drugiej strony użytkownicy 1,9 polecą 1,9, ci od 2,0 polecą 2,0. Nie wiem jakim 1,9TDI jeździłeś w A4, ale do 3,2CDI, to porównać się nie da. 2,0TDI jest w sam raz do passata, co do 1,9TDI, to świetnie sprawdzi się w mieście, w trasie przy szybszej jeździe trochę zabraknie mocy lecz nadrabia mniejszą awaryjnością - być może też dlatego, że tych silników jest na rynku znacznie mniej i od roku nie są już produkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że przewertowałem ten wątek od dechy do dechy i co? Mam więcej wątpliwości niż miałem wcześniej, Puszka Pandory, Paradoks. Zwał jak zwał:) co do A4 to śmigałem najsłabszą wersją, a 3.2CDI to ojca auto w E klasie W211 i wiem że to małe porównanie z vw, ale głownie mi chodziło o charakterystykę silnika diesela. Bardzo mało jeżdżę po mieście ale zdarza się, często mam trasy 30-200km i kilka razy w roku do Niemiec do rodzinki. Co do prędkości nie potrzebuje niewiadomo czego, potrzebuje pewnego auta o które będę się troszczył (oleje , płyny wszystko co najlepsze) a ono odwdzięczy mi się w miarę niezawodna pracą. Prędkość - w garaży stoi 160konny motocykl więc prędkość to kwestia niezbyt ważna dla mnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bierz 1.9 jak ci będzie brakowało mocy to rozmawiałem ze znajomym mechanikiem wkładasz boxa za 400-500 zł i zwiększasz moc do 130 km

 

a z 2.0 niby użytkownicy chwała ale co się rozmawia z mechanikami to narzekają na nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego bierz 1.9 jak ci będzie brakowało mocy to rozmawiałem ze znajomym mechanikiem wkładasz boxa za 400-500 zł i zwiększasz moc do 130 km

:zeco Omijaj tego mechanika szerokim łukiem jak proponuje boxa!!! Powinien raczej konie podkuwać niż w silnikach grzebać, bo zielonego pojęcia o tym nie ma.

Nie ma nic gorszego od boxów!!!

Jeżeli wzmacniać silnik to tylko za pomocą pisanych pod jednostkę map i ćwiczonych na hamowni. Ale to już nie kosztuje 500pln.

 

Lubię rady tego typu - kup rower, domontujesz silnik i będziesz miał motocykl. Pytanie po co, skoro od razu można kupić motocykl :).

 

A ja powiem odwrotnie, jeżeli będziesz jeździł w trasach, to kupuj 2,0TDI 140 lub 170KM i będziesz zadowolony. I tu nie chodzi o prędkosć ale elastyczność i zapas mocy - sam też nie jeżdżę szybko, ale czasem przydało by się więcej pod maską. Dodatkowo w przypadku 2,0TDI jest z czego wybierać.

 

a z 2.0 niby użytkownicy chwała ale co się rozmawia z mechanikami to narzekają na nie bardzo

Jak to ten sam mechanik, to odpowiedź masz wyżej. U mnie w firmie jest kilkadziesiąt passatów 2,0TDI, najczęściej w wersji 170KM. Z tego co wiem to w jednym z nich padła turbina, reszta jak na razie jeździ bezawaryjnie a przecież to takie beznadziejne silniki - dodatkowo wiadomo jak sie traktuje auta służbowe :). Mój ponoć strasznie awaryjny rocznik jak na razie prawie 90tys. km przejechane i nigdy nie zawiódł.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się co do mechaników i tych power boxów,, kolega siedzi w tym tuningu i jeżeli polecać wg. niego to firmę z wawy MR-MOTORS pełna profeska,,przekonuje sie do 2litrowego 140KM,, ale to jeszcze wyjdzie w praniu zobaczę co ojciec znalazł mi w Niemczech, jaki egzemplarz,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro głównie trasy to bardziej pasuje 2.0 140hp - pokaźna moc na autostardy + 6 bieg ;) ale ja bym wolał benzyne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro głównie trasy to bardziej pasuje 2.0 140hp - pokaźna moc na autostardy + 6 bieg ale ja bym wolał benzyne

Ja się nie zgodzę.

 

170KM- TRASA

140KM- MIASTO

105KM- LANS PO WSI NOWYM PASSIOREM

 

Oczywiście co do 105 konnej wersji trochę tutaj zażartowałem ale taka prawda. W niektórych momentach brakuje na trasie 140 konnej wersji VERVY :) Kupuj HIGHLINE'a 170 koni +DSG i będziesz zadowlony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że 170 będzie w zasadzie wszędzie lepsza (nie patrząc na opłacalność np. głównie w mieście), ale 140stce niby brakuje werwy na trasie? Myślę, że to idealny kompromis miasto + trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale 140stce niby brakuje werwy na trasie?

W niektórych momentach owszem :) zawsze chciałoby się mieć te 200KM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niektórych momentach owszem zawsze chciałoby się mieć te 200KM

Zależy co komu potrzeba. 140 to wystarczająca moc, żeby sprawnie i bezpiecznie się poruszać w trasie z dozwolonymi prędkościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy co komu potrzeba. 140 to wystarczająca moc, żeby sprawnie i bezpiecznie się poruszać w trasie z dozwolonymi prędkościami.

Do sprawnego poruszania się z dozwolonymi prędkościami to i 60KM wystarczy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do sprawnego poruszania się z dozwolonymi prędkościami to i 60KM wystarczy .

no raczej sprawnie i szybko nie wyprzedzisz majac 60 kucy pod maska...140km daje rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no raczej sprawnie i szybko nie wyprzedzisz majac 60 kucy pod maska...140km daje rade

 

maly OT ale po co wyprzedzać jak jedziesz zgodnie z przepisami?to Ciebie bedą wyprzedzać wiec 60KM styknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakubek699

Witam jestem nowy na forum, ale o dłuższego czasu śledzę wasze posty. Jako że w niedługim czasie mam zamiar nabyć passata z roku 2006 oczywiście diesel ( dal mnie jest to oczywisty wybór ) wersja Comfortline - dobrze dopasiona lub highline mam do was następujące pytanie czy ktoś z posiadaczy auta nabywał swoje cacuszko u zachodnich sąsiadów a dokładnie http://www.autohus.de/cms/ będę wdzięczny za opinie Pozdrawiam forumowiczów Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame]

Czy w każdym passacie jest taki ładny rajd wskazówek?:706:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w każdym.chyba tylko w nowych zegarach takie coś jest.czyli od połowy 2009 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wychodzi na to, że tylko w passatach. U mnie w tiguanie ni ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w każdym passacie jest taki ładny rajd wskazówek?

Fajny bajer lecz występuj tylko w CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu ma to służyć? Sprawdzeniu licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności