Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz sie czepiac, ale ja naprawde probowalem kilka furek przed zakupem swojej i samochody passat B6, audi A4 czy skoda superb (o ile sie sie myle) to sa niemal te same auta tylko dopieszczone inaczej.

Jak to czytam to naprawdę wątpię, że jeździłeś tymi autami. Superb w porównaniu do passata większy, za to wyraźnie głośniejszy z tym samym silnikiem oraz plastiki we wnętrzu pozostawiają trochę do życzenia. A4 z 2,0TDI odczuwalnie cichsza niż B6 i całkiem inaczej wykonana. Na pewno to nie te same auta, wielkościowo są to 3 różne klasy, tak samo jakościowo.

Sam kiedy kupowałem passata Szewczk w Warszawie zaproponował mi jazdę próbną A4. Skorzystałem i na korzyść audi przemawia jakość wykonania, wygląd, komfort, na nie są sporo mniejsze gabaryty niż w passacie oraz cena. Za te same pieniadze za które można było mieć passata z bardzo dobrym wyposażeniem A4 było praktycznie gołe - korbki z tyłu, kołpaki a o takich gadżetach jak nawigacja, czujnik deszczu można zapomnieć - nawet za komputer pokładowy kazali dopłatacać :zeco

 

BMW nienawidze za wyglad i cholernie drogie serwisy.. sasiad ma jakis tam cabrio z 2003 i ja tam widze snobizm a nie samochod.

Czemu snobizm, może on dokładnie to samo myśli o Tobie :). Jeszcze się nie spotkałem z oceną człowieka przez posiadane auto.

BMW można nienawidzić lub nie, osobiście nia wpadłbym aby porównywać serię 5 czy 3 do passata, nawet najmniejsza jedynka jest lepiej wykonana.

 

Bralem pod uwage takze mercedesy, ale uznalem, ze jeszcze az taki stary nie jestem i przyjdzie na niego czas pozniej ...

Taaaa, ja rozważałem zakup DB9, ale passat mi się bardziej podoba :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem kolego a4 B6 i A4 B7 i uwazam ze audi leci na opinii. Jak dla mnie deska rozdzielcza JEST Z POPRZEDNIEJ EPOKI I POSTARALI BY SIE JUZ O JAKIES ZMIANY!!! Za co tu placic, ze AUDI? Bzdura jakas.. Uwazam ze jest przereklamowane tak jak Ipody, ktore tylko fajnie wygladaja a graja beznadziejnie i kosztuja przy tym 10 razy za duzo w stosunku do jakosci..

 

Jakies 2-3 lata temu bylem bardzo napalony na A4 , ale szybko mi przeszlo jak zadzwonilem do ubezpieczyciela o wycene na rok..

 

Ja mieszkam w Anglii i wierz mi, ze tutaj wszyscy zyja "na pokaz". Tylko kupa kredytow, ale BMW lub Mercedes musi stac na podjezdzie. Ja na szczescie nie uznaje zasad "zastaw sie a postaw sie" lub "wysral sie goly na rog stodoly" (sorki za te ostatnie, ale polskie i prawdziwe)..

 

Wlasnie patrze na allegro i widze, ze paski B6 sa jakby drozsze od odpowiednikow audic..

Hmm.... Ciekawe dlaczego?

Edytowane przez robsonic-fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że audi jedzie na opinii, nie znaczy, że nie jest lepsze o vw i tyle. I bzdurą jest wypisywanie rzeczy jakie wypisujesz.

 

Jak dla mnie deska rozdzielcza JEST Z POPRZEDNIEJ EPOKI I POSTARALI BY SIE JUZ O JAKIES ZMIANY!!!

Nie wiem czy widziałeś A4 B8, może nie, bo pojawiło sie dopiero 3 lata temu ;).

 

Wlasnie patrze na allegro i widze, ze paski B6 sa jakby drozsze od odpowiednikow audic..

Hmm.... Ciekawe dlaczego?

Samochód jest warty tylko tyle ile jest w stanie zapłacić za niego klient.

Nie wiem gdzie te ceny oglądasz ale jakby nie patrzeć, to porównując roczniki audi 2007, 2008 czy to a4 czy a6, są zawsze droższe od b6-tek. No chyba, że wyszukujesz rozbitki :).

 

Proponuję skończyć tę bezsensowną dyskusję nie prowadzącą do niczego konkretnego. Sam też jestem zadowolony ze swojego auta, ale nie uważam, że jest najlepsze na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi drogi Matsil..

 

No coz dla mnie Jestes absolutnie nieobjektywny i przez to stwierzdam ze to Ty bzdurki pleciesz juz od dawien dawna w swoich postach, ale sie pohamowalem i nie komentowalem.. Masz przeciez prawo do swojego zdania, ktore szanuje kolego mimo wszystko.

 

Porownuje modele z 2005-2006 roku a Ty ciagle pleciesz o najnowszych 2007-2010.. Sam sprawdz, allegro, ebay, autotrader... Audice tez rozbite tam sa :)

 

Wyrazilem tylko swoja opinie i masz prawo sie nie zgadzac lecz tym razem ja zaproponuje Tobie wyloozowac trzoszke..

 

Z drugiej strony nie jestes carem i wladca by sugerowac konczenie dyskusji, ktore sa nie po Twojej mysli.. Oby tylko slomka z butow nie zaczela wystawac i bedzie wsio ok..

 

Audi jest przereklamowane i nie wiem co tak w tej marce Ciebie urzeka.. Passaty i A4 prowadza sie po drogach podobnie. Ja nie widze absolutnie zadnej roznicy na korzysc audi. To ze komus przeszkadzaja trzeszczace plastiki (w moim nic nie trzeszczy) to niech przeplaca za audi (praktycznie ten sam samochod).

 

Znow odniose sie do porownania w elektronice.. Firma sony sie przejechala na opinii od kad przeniosla swoje fabryki do Chin.. Mysleli, ze nadal moga golic klientow z kasy drukujac na swoich produktach "Sony".. No coz ogolili troszke i sie usuneli z rynku z niektorymi produktami na dobre np Minidyski... To samo dotyczy innych branzy.. Laptopy najczesciej sprzedawane to ACERY, Lustrzanki cyfrowe CANON = NIKON, a gdzie sony? W czym przoduja dzis? Nawet walkman (ich wynalazek) nie jest ich najlepiej sie sprzedawajacym produktem..

 

Zobaczymy jaka bedzie historia z audi.. Uwazam ze postep WV w stosunku do Audi jest duzo wiekszy.. Audi jest leniwe a klient wymagajacy.... Ja jestem przykladem i Ty takze... Obaj wybralismy paska..

 

 

Poszukaj w google wyniki testow wplywania na podswiadomosc czlowieka... Mianowicie czlowiek jest tak skonstruowany ze zawsze sie lepiej czuje w luksusie, tylko ze ten luskus jest roznie potrzegany w zaleznosci jak wie ile cos jest warte (materialnie)..

Edytowane przez robsonic-fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o czym wy tu gadacie. Audi to jest audi. Całkiem inna marka. Prestiż i te sprawy. Jeśli ktoś by mi zaoferował a4 b8 za be6 to bym mu jeszcze rączke pocałował. Jest różnica w tych wozach. Myślę że nie można konfrontować a4 z passatem. Jeśli chcemy mówić o przestrzeni to passat kontra a6 kontra superb. Passat to w teorii auto dla ludu..Zawsze nim będzie, choćby miał koła że złota. Audi już nie do końca jest takie dla zwykłego szaraka. I nie zachwycajcie się tym passatem tak, bo na prawdę nie ma czym. Auto jak auto. Porządne i w miarę ładne... Porównywanie vw klasy średniej do bmw i mercedesa jest dla mnie trochę śmieszne.

 

 

 

I jestem pewien że ktoś mi tu zaraz wyjedzie że jestem za młody żeby cokolwiek wiedzieć o życiu.... Standardowy tekst na forum... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie Michale, ze nie chcialo Ci sie czytac naszych postow uwaznie badz do konca (skoro jestes mlody to pewnie i bardziej niecierpliwy stad umlko Ci pare szczegolow)... Tu nikt nie porownuje wv do bmw czy mercedesa. Tylko stwierdzam, ze taki zwykly pssat dla "szaraka" wcale nie jest gorszy od audi A4, ktorym sie zachwyca niemal kazdy polaczek. Poza tym w moim sasiedztwie A3 i golfy w tym samym wieku kosztuja podobnie, A4 i passaty tak samo a A6 nawet tansze! Roznica jest tylko na niekorzysc dla audi przy ubezpieczeniu.

 

Dla mnie Audi A4/A6 to "samochod jak samochod" - tez jezdzi.

 

A zachwyt passatem B6 jest sprowokowany obrona tego samochodu w natloku krytycyzmu jaki tutaj na forum sie pojawil pare lat wczesniej i do dzis sie przeplata...

 

Jak kogos stac na Passata to i bedzie stac na A4 w podobnym roczniku i przebiegiem, chyba ze wyznaje zasade "Zastaw sie a postaw sie". Jesli place za samochod 50 PLN to nie ma dla mnie znaczenia czy dam 10 pln wiecej czy mniej chyba ze mam pusty portwel.. wtedy to inna sprawa..

 

Osobiscie uwazam, ze oszczedzac trzeba - o tym nawet w starej Biblii jest napisane - Tylko oszczedzac madrze, dlatego passat mi wystarczy w zupelnosci a kaske wole zainwestowac w chate czy dluuugie wakacje - lato idzie:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dyskusja nie trzyma poziomu. Jeśli chodzi o a6, serie5 itp. to chyba nie ma żadnej dyskusji bo to całkowicie inna liga, po protu nie ma porównania. Natomiast w porównaniu z a4 to również temat rzeka. Jeżeli mówimy o b7, to właściwie b6FL różnice w zderzakach (kosmetyka) inna kierownica, inne kolory tapicerki i listew wykończeniowych, i oczywiści poszerzona gama silnikowa o nowe TDI, i TSI. Na kożyść tego modelu przemawiają jakość wykonania oraz większa przyjemność z prowadzenia. Niestety A4 jest mała w środku, miejsca na tylnej kanapie naprawdę symbolicznie, kwestie wyglądu pozostawiam bez ogólnej oceny - rzecz gustu, ja osobiście jestem za audi SEDANEM.

Natomiast z b8 2007 to już inna historia, tutaj passat jest raczej od razu na przegranej pozycji. Nowsza bryła, jak wspominałem jakość wykonania itd, miejsca oczywiście mniej niż w passacie.

Jeździłem kilkudziesięcioma Audi b6 i b7, oraz kilkunastoma passatami b6, w różnych wersjach wyposażenia i silnikowych, także myślę, że moja opinia jest w miarę obiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze na przykładzie b7 - uważam, że lepiej kupić paska choćby z salonu niż kupić 2, 3 letni "prestiż" bo jakoś b7 nie kojarzy mi się z prestiżem już. (broń boże nie uważam, że Passat to prestiż :P) i np. passat b6 > audi b7-za sprawą, że jest to raczej b6fl, jest mniejsze, wnętrze wydaje się bardziej archaiczne, ale np. z zewnątrz ładniejsze-to wszystko to opinia i rzecz gustu. Dziwne, że w UK taka b7 jest w cenie b6 a a6 jest nawet tańsza... W takiej sytuacji dziwny jest wybór b6 skoro można mieć audi a6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dodam coś ze swojej strony. Obecnie jeżdżę pasatem b6 w wersji higline. Znajomy posiada audi A4 B8 2.0tdi kupione w salonie w 2008r za 136tys. wersja kombi z kremową deską i tapicerką. Muszę przyznać że jakość użytych materiałów jak i ogólne wrażenie jest dużo wyższe niż w passacie. Poczułem się jak w innej klasie. Niestety audi a4 przegrywa z b6 pod względem ilości miejsca w środku, ceną zakupu i kosztami ubezpieczenia.

Za kilka miesięcy pojawi się nowy passat B7 a właściwie głęboki lifting modelu B6. Jeśli informacje o tym że nowy passat chce konkurować pod względem jakości z audi i mercedesem okażą się prawdziwe to ja jestem jak najbardziej za.

 

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,7541168,Nowy_Passat_przed_premiera.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiedzi drogi Matsil..

 

No coz dla mnie Jestes absolutnie nieobjektywny i przez to stwierzdam ze to Ty bzdurki pleciesz juz od dawien dawna w swoich postach, ale sie pohamowalem i nie komentowalem.. Masz przeciez prawo do swojego zdania, ktore szanuje kolego mimo wszystko.

 

Porownuje modele z 2005-2006 roku a Ty ciagle pleciesz o najnowszych 2007-2010.. Sam sprawdz, allegro, ebay, autotrader... Audice tez rozbite tam sa

 

Wyrazilem tylko swoja opinie i masz prawo sie nie zgadzac lecz tym razem ja zaproponuje Tobie wyloozowac trzoszke..

 

Z drugiej strony nie jestes carem i wladca by sugerowac konczenie dyskusji, ktore sa nie po Twojej mysli.. Oby tylko slomka z butow nie zaczela wystawac i bedzie wsio ok..

 

Audi jest przereklamowane i nie wiem co tak w tej marce Ciebie urzeka.. Passaty i A4 prowadza sie po drogach podobnie. Ja nie widze absolutnie zadnej roznicy na korzysc audi. To ze komus przeszkadzaja trzeszczace plastiki (w moim nic nie trzeszczy) to niech przeplaca za audi (praktycznie ten sam samochod).

 

Znow odniose sie do porownania w elektronice.. Firma sony sie przejechala na opinii od kad przeniosla swoje fabryki do Chin.. Mysleli, ze nadal moga golic klientow z kasy drukujac na swoich produktach "Sony".. No coz ogolili troszke i sie usuneli z rynku z niektorymi produktami na dobre np Minidyski... To samo dotyczy innych branzy.. Laptopy najczesciej sprzedawane to ACERY, Lustrzanki cyfrowe CANON = NIKON, a gdzie sony? W czym przoduja dzis? Nawet walkman (ich wynalazek) nie jest ich najlepiej sie sprzedawajacym produktem..

 

Zobaczymy jaka bedzie historia z audi.. Uwazam ze postep WV w stosunku do Audi jest duzo wiekszy.. Audi jest leniwe a klient wymagajacy.... Ja jestem przykladem i Ty takze... Obaj wybralismy paska..

 

 

Poszukaj w google wyniki testow wplywania na podswiadomosc czlowieka... Mianowicie czlowiek jest tak skonstruowany ze zawsze sie lepiej czuje w luksusie, tylko ze ten luskus jest roznie potrzegany w zaleznosci jak wie ile cos jest warte (materialnie)..

Nie chcę być niemiły, ale skoro już zacząłeś...

1. Nie jestem nieobjektywny, mogę być co najwyżej nie obiektywny - to tak odnośnie tej słomki :). Mimo wszystko uważam, że obiektywny jestem, bo żadnego interesu z marką audi nie wiążę, nie posiadam także żadnego auta z tej stajni w przeciwnieństwie do vw.

2. Nigdzie nie napisałeś jakie roczniki porównujesz a później masz o to pretensję - tak gwoli ścisłości.

3. Co mnie urzeka w audi nie ma znaczenia, nie podlega dyskusji duża różnica pomiędzy tymi markami.

4. Canon nigdy nie będzie równał się z Nikonem. To dwie całkiem różne firmy i wiem co piszę, bo fotografią zajmuję się od ponad 10 lat z powodzeniem używając pierwszej z wymienionych firm.

5. Nie kupiłem audi z uwagi, że mnie na audi nie stać a nie dlatego, że mi sie nie podoba - trochę inna sytuacja od Twojej z mercedesem :).

6. Proszę na priva o przytoczenie tych bzdur, które rzekomo od dawien dawna wypisuję a które tak Cię irytują. Pewnie obserwujesz je od kilku lat i zarejestrowałeś sie dopiero w tym tygodniu, żeby temu zaprzestać ;)

7. Nikt Ci do tego "kraju kretynów żyjących na pokaz" wyjeżdżać nie kazał, jak to mówią pojechali ci, którzy tu sobie pracy znaleźć nie umieli. I jak to już ktoś kiedyś ładnie ujął: "wysrał się goły...". Tu trochę przesadziłem, ale nie żałuję :).

8. Żeby sugerować zakończenie nie muszę być carem, gdybym był kategorycznie bym to nakazał :).

9. Wyższość audi i bmw nad vw, to nie tylko moje zdanie - popatrz opinie kolegów.

10. B6-ką jeżdżę od ponad 3 lat i uważam je za dobre auto i jak pewnie widzisz - a na pewno widzisz, bo przeczytałeś wszystkie moje posty - w znaczniej ich większości bronię tego auta, bo mnie nigdy nie zawiodło. To jeden z kilku z argumentów dla których jeżdżę nim nadal.

11. Bardzo nie podoba mi się użycie słowa "polaczek" - to takie lekceważące, zagramaniczne podejście wyjechanych pseudo polaków - piszę to z małej litery w pełni świadomie.

 

I JESZCZE RAZ POWTÓRZĘ, ŻE GŁUPOTĄ JEST ZESTAWIANIE PORÓWNAŃ PASSATA Z AUDI CZY BMW. TEGO NIE ROBI NAWET AŚ :).

 

Proszę admina, żeby podczyścił ten wątek.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu zadawalajaca i konkretna odpowiedz.. cofam ta slomke... Polaczkami jestesmy i zawsze bedziemy w swiecie (troche podrozuje i wiem co pisze)... Tak sie sklada, ze wlasnie sprzedaje lustrzanki cyfrowe nikony i canony :) Sa na rowni ze wzgledu na takie samo zapotrzebowanie kolego..:)

Osobiscie tak samo uwazam jak Ty ze nikon nie dorowna canonom, ale to temat wogole nie zwiazany z passatami.. Ciesze sie ze w koncu dostalem od Ciebie to co chcialem, gdyz irytujacy jestes w swoich postach wczesniejszych.. Nie chce mi sie tu tego wklejac. Kto zechce to sobie przewinie twoje wypowiedzi.. Ja naprawde mam inne zdanko na temat audi i VW i to nie jest powod do ktotni czy denerwowania sie...

Przyznaje ja zaczalem rozmowe, ale iskierki pierwsze wyszly od Ciebie, bo jak domniemam sie z Toba nie zgadzam. Mam do tego prawo, zwlaszcza ze jezdzilem kilkoma egzemplarzami tej samej marki i modelu w ramach porownan, a nie tylko po jednym egzemplarzu.. Zanim kupilem swojego paska to przetestowalem 6 roznych B6 tego samego dnia i wybralem najlepszy wg mnie.. Kazdy byl inny (bardziej lub mniej udany-zuzyty,itd).

Pozdro.

Robson

 

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

 

Witaj theOne

 

Tutaj duze samochody sa tansze o tych malych.. Np A3 jest dosc znacznie drozsze od A4/A6, zobacz ceny golfow i paskow.. szok.. Za golfa 5 letniego (MK5) trza dac min 5000 GBP a za paska 3500-4000 (B5).

Wszystko jest spowodowane oplatami za ubezpieczenie.. Dla mnie np wycena ubezpieczenia za audice A6 w podstawie bedzie 1500 GBP a za golfa 350 GBP. Do tego oszczednosc w spalaniu na korzysc golfa. Podatek drogowy tez nie nalezy do najtanszych i im mniejszy samochod tym mniej placimy.. Oczywiscie najlepiej sie wychodzi jak sie ma silnik hybrydowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 za ubezpieczenie??? Zmień brokera bo ten Cię oszukuje... Albo już tyle punktów karnych nazbierałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że dyskusja nie na temat i dziwne że jeszcze zieloni nie obdarowali dyskutantów punktami żegnaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
punktami żegnaj

żegnay ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ADAM

 

No niestety 4 lata temu okradziono mnie i zrobilem claima.. I tak sie to za mna ciagnie do dzis... A punkciki tez juz sa za predkosc :) Za 3 letnia a6 po nizej 1000 GBP nikt ci nie zaoferuje... Dla mnie pasek w wypasie sportowa wersja to wlasnie 1000 GBP w churchillu, dlatego mam comforta za 550 GBP. A ceny B6 w sporcie czy comforcie sa tutaj podobne, ale nie narzekam puki co..

P.s.

Jak ci sie uzytkuje cecek? Przyznam ze jeszcze zadnym CC nie jezdzilem. Masz jakies porownanie do zwyklej B6?

Edytowane przez robsonic-fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką pogawędkę to zapraszam tu:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=72417&page=11

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i na początku sie "witam" się z wszystkimi. Od jakiegos czasu sie nosze z myślą zakupu Passata b6 kombi. Robię dośc sporo km w roku minimum 30 000km więc biorę pod uwagę TDI. aktualnie smigam benzyniakiem ale dość często przesiadam się na wuja 1.9TDI w A4 lub ojca 3.2CDI i ta charakterystyka silnika mi pasuje. Proszę Was o rzetelną ocenę i doradzenie w tej kwestii czy 1.9 czy 2.0 ? na co zwracać uwagę podczas zakupu tej puszki? co z tymi plastikami ?(ps. moja c klasa ma swoje lata ale w kwestii jakości plastików dużo lepiej wypada niż świeżę a4 z 2006roku) więc jaka wersja wchodzi w grę? Dziękuje z góry za pomoc !!!:) Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegos czasu sie nosze z myślą zakupu Passata b6 kombi.

nowy czy uzywany? jezeli 1.9 robilbys jakies mody?

Edytowane przez login_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam że nie stać mnie na igłę-- więc w grę wchodzi używany !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze 2.0 i jestem zadowolony z dynamiki jak i spalania. Jezeli 1.9 bylby za slaby zawsze mozna podniesc troche moc. Polecam przejrzec ten watek zeby zobaczyc czego szukac ( dodatkowe wyposazenie - np podgrzewanie przedniej szyby, mfa plus itp). Polecam wersje sportline. Ma fajne fotele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności