Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież po gwarancji dołożenie rns510 nie jest ani wysokim kosztem, ani problemem. A navi polecam każdemu. W vw jest dobra (mówię o mfd2 bo taka mam, rns jest podobno jeszcze lepsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam za to pytanie ale po wielu godzinach siedzenia na forum mam totalny mętlik w głowie :(

planuję zakup b6 kombi 2.0

jeżdżę w mieście, pewnie raz w roku w góry...

czy w moim przypadku lepiej jest wziąć 140 KM/ 4motion czy 170 KM bez?

dealer twierdzi że nie ma opcji 170 KM/4motion

raczej na 100% widziałem gdzieś na forum że macie takie auta

tzn są zchipowane potem? /poza serwisem/

kolega ma paska 170 KM i mówi że po 4 latach użytkowania za każdym razem wsiada jak do ...świątyni :)

inni że w życiu nie przesiądą się już na 1 oś...

z kolei inni że napęd na 4 to zbytek bo przy normalnym użytkowaniu nawet się nie załącza /jeżdżę jak emeryt wg żony :)))/

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba!!!

marzę o DSG ale jest jeden problem :(

udało się nam wyrwać garaż przeznaczony dla inwalidów czyli szeroki

i jako iż na osiedlu brak miejsc postojowych pakujemy tam nasze 2 cary :)

żonka wjeżdża koło słupa, ja pomiędzy nią a ścianę.

następnie wyjeżdzam, wysiadam, zostawiam auto na luzie i wpycham z powrotem :):):)

wyjeżdżając wypycham, wsiadam i odjeżdżam...

az tego co wiem nie jest możliwa taka zabawa z DSG bo ... nie można wyjąć kluczyka :(

tzn można ale wtedy blokuję się skrzynia i już nie da się wepchnąć :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wezmiesz z keylessem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ofercie VW De jest już Passat B6 125kW (170KM) TDI 4MOTION DSG,

trzeba tylko poczekać aż będzie w ofercie VW Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś dziś mi się o uszy obiło że uchwalono iż odliczenia VAT nie skończą się z końcem roku!

jeśli to fakt to mam nadzieję że będzie można wyrwać lepsze/tańsze autka

oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tydzien temu oglosili, ze komisja europejska przyjela zawieszenie na 3 lata takze niestety sie koncza;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek9962

witam nie wiedziałem gdzie mam tan temat zamieścić ale postanowiłem ponieważ tu się zawsze coś dzieje :] a więc mam pytanie, mam normalne radyjko bez sterowania z kierownicy, bez zmieniarki i normalny komputer MFA i otóż to myślę nad zmiana na gps'a tylko co lepsze nie sztuką go kupić ale czy będzie mi to działało w aucie tak jak powinno ? czy trzeba coś w elektronice kombinować czy nie? i jak by to było możliwe to prosił bym po podanie mi konkretnych modeli takiego sprzętu. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam nie wiedziałem gdzie mam tan temat zamieścić ale postanowiłem ponieważ tu się zawsze coś dzieje :] a więc mam pytanie, mam normalne radyjko bez sterowania z kierownicy, bez zmieniarki i normalny komputer MFA i otóż to myślę nad zmiana na gps'a tylko co lepsze nie sztuką go kupić ale czy będzie mi to działało w aucie tak jak powinno ? czy trzeba coś w elektronice kombinować czy nie? i jak by to było możliwe to prosił bym po podanie mi konkretnych modeli takiego sprzętu. Dziękuję i pozdrawiam

Kolego używaj wyszukiwarki, przejżyj ten dział on jest poświęcony tematom związanym z radiem i navi. http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ba!!!

marzę o DSG ale jest jeden problem

udało się nam wyrwać garaż przeznaczony dla inwalidów czyli szeroki

i jako iż na osiedlu brak miejsc postojowych pakujemy tam nasze 2 cary

żonka wjeżdża koło słupa, ja pomiędzy nią a ścianę.

następnie wyjeżdzam, wysiadam, zostawiam auto na luzie i wpycham z powrotem )

wyjeżdżając wypycham, wsiadam i odjeżdżam...

az tego co wiem nie jest możliwa taka zabawa z DSG bo ... nie można wyjąć kluczyka

tzn można ale wtedy blokuję się skrzynia i już nie da się wepchnąć (

haha to ja widzę ,że złodziei to przy Tobie pikuś :D naprawdę gratuluję samozaparcia szczególnie w zimę ... powodzenia . No rzeczywiscie jest mały problem... Ale co za problem odstawić na dwór z garazu autko żonki jak wychodzisz z psem na wieczór hihi? Rano nawet nie zauważy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się nieznacznie. Wymieniasz, że czujnik parkowania to cudowna rzecz uważam, że to zbedny gadżet. Cofanie i parkowanie Passatem jest dziecinnie proste a widoczność przez tylna szybę jest wystarczająca (od czego masz lusterka boczne? )

Druga sprawa roleta tez myślę, że to zbędna popierdółka. Piszesz, że czujnik deszczu jest zbędny i tu się nie zgodzę. Czujnik deszczu to fantastyczna sprawa zdaje egzamin w 1000% i się do niego tak przywzyczaiłem jak do zmywarki w kuchni. Bez tego i tego nie ma jazdy.

Jeszcze jedno te skrzypiące wahacze to mordęga. Ogólnie wozidło jak wozidło z tej B6 acha i plastiki troche mogłyby byc lepiej spasowane po dotknięciu nacisnięciu słychac skrzypnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plastiki troche mogłyby byc lepiej spasowane po dotknięciu nacisnięciu słychac skrzypnięcia.

Ta opinia dosc czesto sie powtarza ale jakos u mnie choc sprawdzalem pare razy, tego nie zauwazylem... Moze nowsze modele sa troche lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czujniki i polecam. Bardzo pomocna rzecz. Może nie dla ojca, który ma spore doświadczenie za kółkiem, ale dla mnie i pewnie innych mniej doświadczonych kierowców jest wielkim ułatwieniem. Jedna wada. Czujniki chronowane szybko się psują. Trzeba je co jakiś czas wymieniać. A co do czujnika deszczu. Wkurza mnie niezmiernie. Być może jest uszkodzony, dowiem się tego jak będę na wymianie oleju, ale na dzień dzisiejszy jest denerwujacy. Czasami podczas lekkiej mzawki wycieraczki chcą odlecieć. Włącza się nawet trzecia szybkość. Ale nie ukrywam że może być uszkodzony bo szyba była wymieniana. Muszę to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do czujnika deszczu. Wkurza mnie niezmiernie. Być może jest uszkodzony, dowiem się tego jak będę na wymianie oleju, ale na dzień dzisiejszy jest denerwujacy. Czasami podczas lekkiej mzawki wycieraczki chcą odlecieć. Włącza się nawet trzecia szybkość.

 

Czułość sensora deszczu reguluje się przełącznikiem na manetce włącznika wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się reguluje. Ale albo nie działa wcale albo cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez posidam czujniki, I NIE UWAZAM ZE TO BZDURA !

ale raczej uwarzam ze jak ktos mowi ze to jest glupie to ON JEST GLUPI

bo ich pewnie NIE MA !

Na czujnikach gdy sa wszystkie sprawne mozna sobie zaparkowac co to 20cm

(bo gdy do przeszkody jest 30cm to pikaja ciaglym), a jest duzo takich sytuacji ze trzeba sie do kogos przytulic na cm'try. JA POLECAM, lepiej dolozyc troche, bo to naprawde przydatna rzecz. Pewnie zaraz ktos powie, ze nie umiesz jezdzic to ci sie przydadza... GDYBY MIAL SPRAWNE (LUB WOGOLE MIAL) TO BY WIEDZIAL,

ZE SA POTRZEBNE GDY SIE TROCHE JEZDZI PO ZATLOCZONYCH ULICZKACH GDY,

TAKIM PRAWIE 4.8 METROWYM SAMOCHODEM. warto dolozyc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmowce w 100%, szczegolnei jest mowa o sedanie, w kombi jest troche lepiej bo zaraz za szyba jest koniec auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mowic po co nam samochod. Koniem tez sie da wszedzie dojechac ;)

Ja czujnikow nie mam, rade sobie daje bo nie mam wyjscia a napewno by sie przydaly. Kto ma i uzywa niech sie cieszy a zadrosni niech siedza cicho bo chyba z takiego dziecinnego zachowania powinni juz dawno wyrosnac :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja passacina ma już 125tyś nalatane...

Kupiłem ten samochód tylko dlatego że chciałem mieć auto jak najmłodsze konstrukcyjnie za jakąś tam przeznaczona na zakup kwotę...wyszło na passata.

Jeździ nim moja żona i jest zadowolona, komfort ok.e

Silnik 105KM w serii do najszybszych nie należy ale juz go sobie delikatnie zmodziłem i może być...żonie wystarczy:)

Co mnie denerwuje w tym samochodzie...

- trzeszczące drzwi

- trzeszczący fotel

- trzeszcząca deska

Poza tym wszystko ok jak za taką kasę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności