Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym szukał info na nalepce w bagażniku pod podłogą, ja co prawda mam paska b6 w wersji sportline ale jest to wpisane tam. Ale patrząc w google na inne nalepki z b7 to niby jest napisana taka informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko jak rozpoznać wersję passata b7 comfort , highline itd.? Gdzie to jest napisane? itd

 

Tak jak mówi @johny najlepiej na nalepce pod podłogą bagażnika. Jeśli masz książkę serwisową to na wlepce w książce.

No i można po wyposażeniu. Comfortline jak Highline mają listwy chromowane na zderzakach. Highline fotele z alcantarą. Tylko jak powszechnie wiadomo wyposażenie można zmieniać/konfigurować po zakupie doposażać modować itp. Także najpewniejszy sposób z wlepką.

 

Przy okazji. Z twojego opisu wynika, że masz B7. Nie jesteś pewny jaką wersję posiadasz :hmm ;) ?

Edytowane przez TeBe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, dokładnie tak znalazłem na nalepce:) za szybko umieściłem pytanko:)

Kupiłem 2 tygodnie temu, wcześniej śmigałem b5fl :) Mam wersję comfortline ;) choć bogato wyposażoną, brakuje tylko skóry i kamery od asystenta pasa, ale już szykuję się do doposażenia:)

Edytowane przez mark2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam samochodu dla rodziców. Padło na Passata CC rocznik koło 2010. Czy silniki 1.8 tfsi z DSG są awaryjne? Słyszałem że piją olej, ale nie wiem ile w tym prawdy. Warto kupować Passata z tym silnikiem i DSG? I pytanie dodatkowe, przy raczej oszczednej jeździe zmieście się ten samochó w spalaniu rzędu 10l w mieście?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, szukam samochodu dla rodziców. Padło na Passata CC rocznik koło 2010. Czy silniki 1.8 tfsi z DSG są awaryjne? Słyszałem że piją olej, ale nie wiem ile w tym prawdy. Warto kupować Passata z tym silnikiem i DSG? I pytanie dodatkowe, przy raczej oszczednej jeździe zmieście się ten samochó w spalaniu rzędu 10l w mieście?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

 

Podobno wersje na usa mają lepsze wykonanie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Marek :) Myślałem że lepsze egzemplarze idą na rodzimy rynek. Ale czy są aż tak złe żeby się ich bać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe to ja swoim się mieszczą w 10l/100 a 1.8 jest oszczedniejszy i dsg fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku dowiedziałem się przypadkiem, że w Passacie CC była opcja masażu w przednich fotelach (podobno dostępna także w B6). Przeglądając cennik z 2011 widzę jedynie aktywną klimatyzację foteli przednich a nigdzie nie wspominają o masażu. Wie ktoś jak ta opcja będzie się nazywać dekodując VIN? Czy ma ktoś zdjęcie panelu regulacji wentylacją/masażem (podgrzewanie foteli jest w pokrętłach na konsoli, więc dodatkowy panel na rogu fotela kierowcy jest chyba właśnie od wentylacji/masażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy bać się passatów z przebiegiem 230 - 300tys km auta firmowe, więc może zadbane. Czy przy takim przebiegu auto będzie wymagać sporego wkładu finansowego rok 2009-2010 diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak diesel 1,6 ,2,0 tdi to śmiało możesz brać. Nie wiem jak z benzyną. Praktycznie 90 % sprowadzanych passatów z zachodu to ma takie przebiegi z tą różnicą że jedne mają cofnięte liczniki,a inne nie. Ewentualnie rozbitek z mniejszym przebiegiem,ale z dwojga złego to stanowczo polecam duży przebieg. Jak dbany,a przeważnie tak jak dużo jeżdził,to 500 tys. spokojnie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś alternatywę???

230 tys w 7 lat to 30 rocznie- to jest nic.

Ja kupowałem 3 latka z przelotem 250- to był duży przebieg...

Obecnie auto ma 300 jako 6 latek.

Ludzie sie nie boja kupować aut z przebiegiem 450 tylko dlatego ze na liczniku mają 180....

Wiec jak masz prawdziwe 300 w 6 letnim aucie to jest to jak najbardziej "dobry" przebieg którego nie ma sie co obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie. Zamierzam kupić Passata B6 rok produkcji 2005 2.0 Tdi 140 KM z skrzynia DSG. Mam numer VIN pojazdu i chciałbym się dowiedzieć coś o tym aucie typu przebieg,uszkodzenia itp. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc? Jak tak proszę o kontakt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... Czy ma ktoś zdjęcie panelu regulacji wentylacją/masażem (podgrzewanie foteli jest w pokrętłach na konsoli, więc dodatkowy panel na rogu fotela kierowcy jest chyba właśnie od wentylacji/masażu.

Tutaj masz zdjęcie obrazujące przyciks wentylacji i masażu.WP_20150822_007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić Passata B6 2.0 tdi CR, mam jednego na oku sprzedający podał mi numer vin czy możecie mi rozszyfrować numer i coś powiedzieć na temat tego auta?

Numer vin WVWZZZ3CZ8E241509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz zdjęcie obrazujące przyciks wentylacji i masażu.[ATTACH=CONFIG]148171[/ATTACH]

Jak dobrze widzę to pierwszy z lewej przełącznik jest od wentylacji, a pierwszy z prawej jest od masażu (ten na górze)?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam kilka pytań przed zakupem Passata.

Mój wybór to B6 w kombi. Głównie chodzi mi o to jaki silnik wybrać. Auto napewno będe gazował, więc silnik benzynowy. Dużo jeżdżę po mieście, ale standardowo raz w miesiącu wyjeżdżam gdzies dalej. Nie potrzebuję mieć 200km pod nogą, ale też nie chce aby auto zamulało, wkońcu kombi troche waży. Tak więc prosze o opinie jaka jednostka jest najlepsza dla gazu i przy okazji jak wam wychodzi spalanie.

 

Chciałbym się również dowiedzieć jak wychodzi spalanie przy manualnej skrzyni biegów, a jak w automatycznej. No i oczywiście czy warto inwestować w automat.

 

Od jakiego rocznika w B6 był montowany nowy licznik, chodzi o lifting B6, czy wogóle taka była ?

 

I jeszcze pytanie z innej beczki. Czy warto szukać wersji z fabryczną nawigacją ?

Słyszałem opinie, że lepiej dokupić jakiś zestaw noname np z androidem.

To prawda, że gdy jest wlączona nawigacja w sensie mapy to nie można w tym czasie słuchac muzyki, ?

Znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-vw-passat-b6-b7-cc-scirocco-fv-i6316099267.html

Edytowane przez Yoo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalną nawigację i mogę robić wszystko na raz. Nie wiem kto ci tak powiedział ani jakie miał radio ale w RNS 510 wszystko jest ok i chyba zrobił cię w konia :) ja bym go nie zmienił na inne bo fajnie się z niego korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów, mam kilka pytań przed zakupem Passata.

Mój wybór to B6 w kombi. Głównie chodzi mi o to jaki silnik wybrać. Auto napewno będe gazował, więc silnik benzynowy. Dużo jeżdżę po mieście, ale standardowo raz w miesiącu wyjeżdżam gdzies dalej. Nie potrzebuję mieć 200km pod nogą, ale też nie chce aby auto zamulało, wkońcu kombi troche waży. Tak więc prosze o opinie jaka jednostka jest najlepsza dla gazu i przy okazji jak wam wychodzi spalanie.

 

Chciałbym się również dowiedzieć jak wychodzi spalanie przy manualnej skrzyni biegów, a jak w automatycznej. No i oczywiście czy warto inwestować w automat.

 

Od jakiego rocznika w B6 był montowany nowy licznik, chodzi o lifting B6, czy wogóle taka była ?

 

I jeszcze pytanie z innej beczki. Czy warto szukać wersji z fabryczną nawigacją ?

Słyszałem opinie, że lepiej dokupić jakiś zestaw noname np z androidem.

To prawda, że gdy jest wlączona nawigacja w sensie mapy to nie można w tym czasie słuchac muzyki, ?

Znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-vw-passat-b6-b7-cc-scirocco-fv-i6316099267.html

 

to sie niestety bardzo rozczarujesz, bo albo 1.6 102KM,

albo instalka Vialle lub jakaś inna a to koszt rzędu 8-10 tysi i wtedy pozostałe silniki benzynowe,

albo montaż zwykłej sekwencji, ale wtedy pali i PB i LPG

 

w B6 jedynie 1.6 102 KM to MPI, pozostałe to wtrysk bezpośredni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności