Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Tego to chyba nikt ci nie powie, ja akurat tak jak pisalem nie mialem zadnych problemow, nie wiem skad sa takie opinie o wadliwych etc, i wcale nie mialem idealnych warunkow, tzn tankowania na markowych stacjach. Po prostu tankowalem na zwyklych i problemow nie widzialem, wartosci obecnie pompowtryskow odczytujac VCDSem rowniez sa w normie przy tak jak pisalem 280k km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , że wszystko zależy od poprzedniego właściciela jeśli robił wszystko na czas i dbał będzie OK jak trafisz na olewatora lub oszczędnego co tylko myśli jak tu ori wężyk zamienić jakiś szlauchem ogrodowym to wiadomo , mój BMP po 221 tys ma korekty około 0,20 na każdym cylindrze więc wręcz BDB

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 bo pali tyle samo co 1.6 a jest odpowiedni do tej budy

 

Jeździłem Octavią z 1.6tdi 105KM i w porównaniu do standardowego passata 2.0tdi 140KM jest duża różnica. Czuć brak tych 35KM. Po pierwsze w 105KM w manualu masz 5 biegów, częściej trzeba machać lewarkiem, silnik mniej elastyczny.

Wszystko zależy do czego Ci auto potrzebne. Jeździsz spokojnie, to możesz zainwestować w 1.6.

 

Panowie dzięki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich szukam intensywnie passka b6 z przedziału 2008-2009 gdyż ma to być traktorek na CR 2.0 tdi i tu moję pytanie który silnik jest bardziej trwały ten 140 km czy 170km do tego jak w nich sprawuję się filtr cząsteczek stałych gdyż mieszkam w niemczech i nie ma opcji żebym mógł go wyciąć jak to w polsce większość robi... chciałbym też automata w DSG ile one wytrzymują ??? i czy warto ryzykować czy jednak zostać w manualu.... trochę się naczytałem i stwierdziłem że kupiłbym też benzynkę 2.0 tfsi tą 200 konną trochę spalanie mnie przeraża bo podobno w 10l/100km ciężko się zmieścić w cyklu mieszanym przy normalnej jeżdzie teraz mam passka 5b fl 2003 rok 1.9 tdi 131km i pali mi od 5.8 do 7 i to przy normalnej jeżdzie na trasię 140-160 km/h z czego jestem zadowolony ale passka mam już prawię 5 lat na budziku 340 000 km i czas na zmianę auta prośze pomózcie coś wybrać optymalnego dla mnie :) dodam że rocznie robię 25 000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w nich sprawuję się filtr cząsteczek stałych gdyż mieszkam w niemczech i nie ma opcji żebym mógł go wyciąć jak to w polsce większość robi...
Kto ci takich głupot naopowiadał? Jaka większość? :) W cr-kach dpf nie jest problematyczny. Potrafi się wypalać nawet na postoju.
chciałbym też automata w DSG ile one wytrzymują ???
Zależy od kierowcy, są tacy co robią ponad 300kkm i nic się nie dzieje
kupiłbym też benzynkę 2.0 tfsi
kolega sadziak z forum sprzedaje swoje cudeńko, może się zainteresujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który waszym zdaniem jest lepszy i trwalszy... 1.6 TDI 105KM CZY 1.9 TDI 105KM:ocochodzi

NA PLUS dla mnie 1.6 ma euro 5 co daje już mniejsze opłaty w niemczech bo 1.9 ma euro 4 a co dalej...:pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam tez pytanie dotyczące passata b6 z 2009r chodzi mi dokładnie o silnik 2.0 140 ps CR czy przebieg ponad 300tkm to dużo na ten silnik i czy przy takim przebiegu trzeba spodziewc się już jakiś niespodzianek troszkę się naczytałem o tych 2.0 i wiem ze nie ma co już ich porownywac do pierwszych produkcji ale ciekaw jestem jak ten silnik wytrzymuje takie przebiegi drugie pytanie do jakiej ceny mogę szukac w polsce zadbanego passata z silnikim cr z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150kkm powinien jeszcze wytrzymać, resurs tego silnika to ok. 450kkm. Cena ok. 40tys. powinieneś znaleźć coś wartego uwagi. Naprawdę można kupić cr nie jest ona tak problematyczna jak pd i ma większą kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 airbagów... :wmorde

 

air to by było dobrze a tam jak wół - 10xair bag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po przeczytaniu wszystkich cennych uwag. Najbardziej martwi mnie Filtr cząstek stałych (DPF). Stoję przed zakupem Pasatta b6 TDI CR 140km silnik CBAB rok 2008 czy ktoś z użytkowników może mi podpowiedzieć czy w tym modelu był montowany powyższy filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Po przeczytaniu wszystkich cennych uwag. Najbardziej martwi mnie Filtr cząstek stałych (DPF). Stoję przed zakupem Pasatta b6 TDI CR 140km silnik CBAB rok 2008 czy ktoś z użytkowników może mi podpowiedzieć czy w tym modelu był montowany powyższy filtr.

 

Przestan klepac te same posty w roznych tematach.

Przeczytaj regulamin forum i spokojnie czekaj az ktos odpowie na post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie są dwa passaty CC 2.0 tdi

 

1 ze stycznia 2009 w full wypasie ( brązowa skóra , xenon ) przebieg 45k ( prawdziwy i realny bo auto było własnością salonu jako samochód zastępczy dla tych bardziej zamożnych klientów - sprzedaje je vw salon z 12 miesięczna gwarancją

 

2 passat z 2011 taki golas ma tylko nawi i nic wiecej , przebieg 140k , full serwis , 1 właściciel - oba w podobnej cenie

 

ja opcjuje za 1 - mimo ze starszy ale za to ma o 100k mniej na budziku nalatane ,

 

a co wy myślicie ? jakie jest wasze zdanie ? co wy byście brali gdyby na was padło !

czy to ze samochód dużo stał a czasami wjeżdżał ma jakieś negatywny wpływ na użytkowanie w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to ze samochód dużo stał a czasami wjeżdżał ma jakieś negatywny wpływ na użytkowanie w przyszłości?

 

Nie aż tak duży, kupisz przegonisz turbinę i będzie git. Bez dwóch zdań brałbym 2009 rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochod zastepczy - mi to się kojarzy ze słowami i myśleniem " nie moje wiec pi....da ogień już od startu ) ale nie każdy tak robi , no i te stanie i deszcze czy mrozy nie wpływa dobrze na niektóre elementy np gumy w zawieszeniu.

 

Ale też na pewno bym się napalił na ten 09 full opcja robi swoje hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochod zastepczy - mi to się kojarzy ze słowami i myśleniem " nie moje wiec pi....da ogień już od startu ) ale nie każdy tak robi , no i te stanie i deszcze czy mrozy nie wpływa dobrze na niektóre elementy np gumy w zawieszeniu.

 

E tam. W deszcze i mrozy stoi tysiące aut więc to nie wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos kiedykolwiek mial auto zastepcze to wiadomo ze sie takiego nie oszczedza. Kierowcow pewno przez te lata mialo cos ok 500. A kazdy inny i innego buta mial. Grubo bym sie zastanowil czy brac takie auto. Auto demo to nie auto zastepcze gdzie nie jedzie sie z pracownikiem serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to do 2011 było jako auto demo, a potem jako auto zastępcze kiedy wszedł nowy model, może w Polsce to takie normalne katowanie bo nie moje ale w UK troszkę inna kultura. Tutaj nawet się dobrze nie rozpedzisz bo kamer nacpane a za każdy punkt na prawo Ossetia masz większe ubezpieczenie przez chyba następne 3 lub 5 lat. Po za tym jak ktoś oddaje polo czy upa do servisu to nie dają mu CC w zastępstwo. Po za tym nawet gdyby coś było nie tak to i tak w servisie usunął i naprawia. Gdyby nie byli pewni to chyba nie dawali by 12 gwarancji . Tak sobie tylko tłumacze to wszystko, oglądałem autko wczoraj i wygląda naprawdę super .

 

Dzięki za wszelkie opinie, jak ktoś ma coś jeszcze to chętnie poczytam muszę podjąć jakąś decyzję bo jutro będzie wystawione na sprzedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz to CC, mały przebieg, full opcja, gwarancja na 12 miesięcy, ja bym sie nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności