Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę moją ratę i wychodzi mi dokładnie to, co Volkswagen mi przedstawił. Zawsze przy krótszym okresie leasingu i niższej wpłacie własnej masz wyższy procent. Przedłużenie gwarancji to 1200 PLN brutto, nie ma żadnych "różnych" ubezpieczeń poza RTI, co akurat uważam za bardzo przydatne. Niemniej ani jedno ani drugie nie wpływa drastycznie na podniesienie miesięcznych zobowiązań, u mnie wyszło 20 PLN netto/m-c. Myślę, że troszeczkę przesadzasz z tą nieopłacalnością leasingu od VW.

Z drugiej strony dlatego pytam o twoje parametry leasingu (czas trwania, wpłata własna i wykup), bo od tego zależy realny procent leasingu, jaki otrzymujesz. Widocznie do pewnego momentu oferta leasingu jest atrakcyjna, później "szukanie jelenia, bo u innych taniej" - być może to drugie rozwiązanie jest bliższe twojej ofercie, stąd ta opinia.

 

Co do leasingu VW to "ciekawie" zaczyna się przy likwidacji szkody...

 

VW Leasing wydaje zgode na wypłate odszkodowania TYLKO I WYLACZNIE po okazaniu FV za naprawę z ASO, wiec dla mnie ten leasing zdecydowanie odpadł w przedbiegach.

I nie mam na myśli tutaj naprawe auta po dzwonie, tylko zwykly przyklad zarysowanego zderzaka, szkoda z OC sprawy, zarysowanie było tak małe, że nie chcieliśmy lakierować zderzaka w Audi, chcieliśmy żeby rozliczyli kosztorysowo i niestety, nie pozwolili wypłacić ubezpieczalni ani złotówki bo nie bylo FV z ASO.

 

Tak samo z odpryskiem na szybie... Trzeba było wywalić prawie idealną szybę, bo też nie pozwoliliby wypłacić ani złotówki

 

Pozaty VW Leasing ma mase ukrytych kosztów (wiem bo mamy w firmie A6 Avanta wlasnie w VW Leasing i żalujemy okrutnie!) takie np jak "Oplata za wydanie zgody na wyjazd samochodu za granice" czy "Oplata za upomnienie telefoniczne o nie zaplaconej FV" i możnaby wymieniąc i wymieniać.

 

Ciekawie dzieje się też jak ktoś przestaje płacić... :-)

Znajomy auta już dawno niema a płacić będzie jeszcze rok.

 

Jesli ktoś jest zainteresowany to wiecej na PW.

Edytowane przez Patrykp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie byłem zdecydowany na paska kombi a tu Opel wyskoczył z promocją "odpisz 2xVAT" i teraz insignia kombi cosmo 2.0 130KM wychodzi 84 tyś netto...a pasek comfortline ok 92 netto... i bądź tu mądry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy w B7 macie menu w j.polskim tak jak jest w Skodzie Superb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie, czy w B7 macie menu w j.polskim tak jak jest w Skodzie Superb ?

 

Począwszy od MR2012 (mniej więcej od lipca 2011) tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tydzień temu też kupiłem paska i byłem zdziwiony że ma Polskie menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tydzień temu też kupiłem paska i byłem zdziwiony że ma Polskie menu.

 

To prawda ma polskie menu ale nie rozumie komend w języku polskim, po czesku i chińsku można wydawać polecenia dla komputera ale po polsku , czyli po ludzku nie rozumie :) .Oczywiście przy zakupie w salonie informowano mnie ,że wszystko już jest po polsku , a to nie prawda !

W nowym oplu Insygnia jest naprawdę wszystko po polsku , również działają polskie polecenia głosowe , można np. podać numer telefonu na jaki chcemy zadzwonić i wiele innych.

Edytowane przez mmarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy spece od tych spraw mogliby w takim razie napisać oprogramowanie do B6, żeby mieć j.polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to moj pierwszy post .Przymierzam sie do zakupu passata (obecnie mam leona mk1 1.9 tdi 110km).Mysle nad 2.0tdi r line cr dpf 140km (choc chcialbym 170km)z 2010 roku.Mieszkam w uk i znalazlem jednego za 8775 funtow czyli jakies 43 tys ale nie o cene mi chodzi tylko czy warto?

Przestudiowalem forum i mam pytanko czy jest szansa na jakas porade ?

Mam kumpla z vag-iem i z nim pojade i naprawde jest dobry w tym co robi no i sam tez jakas wiedze posiadam i przy leonie wiekszosc rzeczy robilem sam ale zawsze jakies jakies ale i czy powinienem szukac czy sprawdzac pod jakims katem tzn. zwracac uwage na cos podczas jazdy itp czy pelny skan vagiem wszystko mi powie no i podnosnik i co pod spodem sie kryje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypek1975 czy ty sobie zartujesz ? Przeciez moj leon z 2004 byl caly ocynkowany a passek 2010 mialby korodowac .

To chyba sobie odpuszcze ogolnie juz rodzine vw tzn. audi seat skoda no i vw .Ogolnie to chcialbym a4 ale sa drozsze .Duzo sie naczytalem i "naslyszalem" o tych nowych 2.0 cr silnikach zlego ,ze to przesada . Ten moj kumpel co ma vaga kupil b6 i odrazu wymienial pompe oleju zeby mu przy okazji turbo nie siadlo i inne rzeczy no i sprzeglo tez wymienil.Koszty w uk duuuze.No ale tak jest jak mnie nie stac na nowe.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co myślicie o tym autku:

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-i-rej-2007-2-0fsi-turbo-200km-C32112056.html

Może ktoś był i oglądał??

szukasz po taniości - szykuj kaskę na naprawy. Ten to chyba z ameryki a nie z francji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukasz po taniości - szykuj kaskę na naprawy. Ten to chyba z ameryki a nie z francji...

 

Margonin - zakątek importerów aut z Francji :) Fakt faktem - klapa od wersji US.

 

Trzeba poprosić o vin i zobaczy się skąd autko, chociaż licznik wyskalowany w km. Jeżeli będzie faktycznie z Francji to wzmożona czujność, bo mogło być w tył uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten to chyba z ameryki a nie z francji...
klapa od wersji US.

 

nie chyba a napewno, nie tylko klapa a całe auto.

klima manualna

skóra plastikowa

brak roletki w tunelu przednim

Hameryka Panie, hameryka.

Jak koniecznie chcesz B6 za mała kase na start....

ja nie daże sympatią aut z USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja tam widzę w prawych drzwiach pasażera przycisk do zamykania i otwierania centralnego zamka?!?! :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ja tam widzę w prawych drzwiach pasażera przycisk do zamykania i otwierania centralnego zamka?!?! :umm
Ano. Amerykaniec jak nic :) Ciekawe czy dużo roboty z podłączeniem tego u nas, bo też mam taki przycisk, tylko na razie leży i się kurzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co z prawej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale po co z prawej strony?
Bo amerykanie mają to zagwarantowane w 34 poprawce do konstytucji :bezzebow. Ja kupiłem kompletną tapicerkę z amerykańca i przyciski były w obu przednich boczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto robić 340km w jedną stronę żeby go obejrzeć?

a już się cieszyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności