Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

czy silnik 101 KM rzeczywiście jest zbyt "ospały" do tego auta,

wg mnie nie, ale to juz zależy z czego się przesiądziesz, w porównaniu do 110-tki jest żwawszy.

 

jak wygląda jego trwałość (każdy zachwala 130 konną jednostkę nie wspominając nic o silniku AVB)

Jak każde TDI, bez obaw (130-tka ma bardzo mocny dół silnika, co pozwala na wyciskanie z niego sporych mocy), trwałość osprzętu podobna.

 

czy nieduże wysilenie jednostki w mniejszym stopniu wpływa na przydarzającą się we współczesnych dieslach wymianę koła dwumasowego

Tu największy wpływ ma styl jazdy, ale większa moc napewno temu sprzyja.

 

jak wygląda spalanie auta (wierze że nikt nie jeździ na powietrze jednak słyszałem od znajomego który posiada to auto że można zmieścić się w granicach 6-7 l na 100km),

101-ka jest oszczędniejsza od 130-tki. Spalanie u mnie (130 AVF):

- trasa ~6-6,5

- miasto ~9-11 (bardzo krótkie i zakorkowane odcinki w godzinach szczytu, z reguły na zimnym silniku)

 

czy modele produkowane od 2003r mają trochę trwalsze zawieszenie ?(słyszałem że VW to i owo pozmieniał i nie ma już takiej tragedii jak w modelach starszych rocznikowo)

Zmienił się producent części, generalnie nie ma tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg mnie nie, ale to juz zależy z czego się przesiądziesz, w porównaniu do 110-tki jest żwawszy.

Przesiadam sie z Civica 3D 1.4 90 km (małe acz zwinne auto), jednak w rodzinie nie ma już duetu lecz jest teraz trio więc szukam jakiegoś auta, a uwagę moją przykuł Pasat B5 Fl. Kuzyn mój miał Passata B5 98r. 110KM i nie narzekał. Wspominał jedynie o zawieszeniu które było bolączką tych aut. Jednak był to stary model a moje zainteresowanie wzbudza 3BG, stąd też moje pytania. Darek dzięki za odp.

Co do "żwawości" auta doszło do mnie że VW dba o klienta i w jednostkach typu AVB można otrzymać zamiast deklarowanych 101 KM nawet powyżej 110 KM. Przez to może to być auto trochę lepsze w osiągach od Passata z silnikiem AFN.

Edytowane przez Gregsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem troszkę zielony jeśli chodzi o auta i chciał bym się Was poradzić, planuje zakup Passata b5 FL z około 01-02 rocznik w TDI o mocy 115km, czy auto z przebiegiem 300 000 km można śmiało kupować?, nie chcę kupować auta ze 180 000km bo nie chce mi się wierzyć, bylem zagranicą i tam cena ropy i benzyny jest mniej więcej taka sama, osoby kupujące diesla kupują go bo wiedza ze dużo będą jeździć, a te 300 000km to wygląda w miarę realnie jeśli to był "niedzielny kierowca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje zakup Passata b5 FL z około 01-02 rocznik w TDI o mocy 115km,

a były te silniki w tych rocznikach??

Z tego co wiem to 1,9 TDI 115KM był w sedanach z roczików 1998-2000

w kombi z roczników 1998 - 2000 !!

Więc nie wiem skąd ta informacja?

 

niedzielny kierowca

Na to określenie to uważaj bo każdy sprzedający handlarz tak mówi. Tym się nie sugeruj.

Patrz na fotele.stopień zużycia kierownicy,pedałów i obowiązkowo jak już upatrzysz autko to pod VAGa się podłącz...on prawdę Ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał andy205 Zobacz post

planuje zakup Passata b5 FL z około 01-02 rocznik w TDI o mocy 115km,

a były te silniki w tych rocznikach??

Z tego co wiem to 1,9 TDI 115KM był w sedanach z roczików 1998-2000

w kombi z roczników 1998 - 2000 !!

Więc nie wiem skąd ta informacja?

chodziło mi o silnik z oznaczeniem TDI (I na czerwono), dzięki za odpowiedz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj (za godzinę) idę oglądać passata 2000 r 115 KM ma przejechane 177 000 tys mil nie km mil (okolo 300 000 tys km) czy warto kupować z takim przebiegiem passata czy nawet głowy sobie nie zawracać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o silnik z oznaczeniem TDI (I na czerwono), dzięki za odpowiedz,

 

Tym sie nie sugeruj... Te same silniki potrafia miec rozne znaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Dzisiaj (za godzinę) idę oglądać passata 2000 r 115 KM ma przejechane 177 000 tys mil nie km mil (okolo 300 000 tys km) czy warto kupować z takim przebiegiem passata czy nawet głowy sobie nie zawracać ???

 

napewno mwarto bo to bardzo realny wynik km moze sie wydac na allegro wiekszosc B% pewnie juz po takim rzebiegu a podaja ze 177.000km :) Jeszcz jak serwisowany jak trzeba to mysle ze warto obejrzec i napewno vin srawdzic jak i w jakims serwisie jak bys sie decydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno mwarto bo to bardzo realny wynik km moze sie wydac na allegro wiekszosc B% pewnie juz po takim rzebiegu a podaja ze 177.000km Jeszcz jak serwisowany jak trzeba to mysle ze warto obejrzec i napewno vin srawdzic jak i w jakims serwisie jak bys sie decydował.

To jest 177 000 tys mil czyli okolo 290 000 tys km warto jak jest 290 000 tys km ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umim czytac ze zrozumieniem.

teraz twoja kolej:)

 

moim zdaniem warto jesli histroria auta jest jakos zapisana i widomo co bylo kiedy rtobione sprawdz po vin kiedy ile mial km przejechanych.

 

Chodzi mi o to ze te 290.000km nie jest straszne moj 2001 mam prawie 260.000km przejechanych od nowosci.

 

A na alledrogo czesto masz samochody ktore maja taki przebieg co podales w milach ale zmieniony na km :)

 

A jak w milach to pewnie US albu UK sprawdz na bezwypadkowe.pl.

 

Czesto samochody ze stanów sa po jakis stłuczkach bo sie bardzij opaca. wiec warto sprawdzic historie auta i numery:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umim czytac ze zrozumieniem.

teraz twoja kolej

 

moim zdaniem warto jesli histroria auta jest jakos zapisana i widomo co bylo kiedy rtobione sprawdz po vin kiedy ile mial km przejechanych.

 

Chodzi mi o to ze te 290.000km nie jest straszne moj 2001 mam prawie 260.000km przejechanych od nowosci.

 

A na alledrogo czesto masz samochody ktore maja taki przebieg co podales w milach ale zmieniony na km

 

A jak w milach to pewnie US albu UK sprawdz na bezwypadkowe.pl.

 

Czesto samochody ze stanów sa po jakis stłuczkach bo sie bardzij opaca. wiec warto sprawdzic historie auta i numery

W ogloszeniu jest napisane pierwszy wlasciciel, serwisowany (jest ksiązka), zmieniony pasek rozrządu, dwa kluczyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ocen konkretnych aut jest odpowiedni wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okolo 300 000 tys km) czy warto kupować z takim przebiegiem passata czy nawet głowy sobie nie zawracać ???
w mojej opinii warto jeśli to prawdziwe 300 000. Ja mam oryginalne 290 000 w tej chwili i wiele się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gojak83

Witam

Na forum jestem nowy, z góry sorki jeśli zamieszczam posta w nie odpowiednim temacie.

Noszę się z zamiarem kupna passata B5 FL 1,9 TDI 130 KM rocznikowo między 2001 a 2003.

Chciałbym zapytać jakie są realne ceny za to autko ile powinien wynosić w miare "realny" przebieg i czy kupować w Polsce czy Jechać do Niemiec.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zwolennikiem kupowania z Niemiec, ale rynek wiadomo że tam jest już "przetrzepany", co nie znaczy, że nie można nic ciekawego znaleźć.

Jeśli masz zamiar dużo jeździć, to lepiej szukać w Polsce - najlepsze wyjście to salonowy Polski od pierwszego właściciela (chociaż tu też nie ma reguły). Na pewno będzie miał mniejszy przebieg (trzeba liczyć te 30.000 rocznie).

A te z Niemiec mają dużo więcej na 100 % (jakieś 50.000 rocznie) - to nie są dane statystyczne, tylko moje amatorskie obserwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gojak83

A jaka cena jest ceną w miare realną bo są duże rozbieżności.

od 25 tyś do prawie 40 tyś a może i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale to oczywiście zależy od wyposażenia itp. Cena 25.000 za 2003r. na pewno mało, Sam wiesz, że nikt dobrego auta nie sprzeda tanio jeśli na prawdę dbał. Myślę że za 130 KM to te 30.000 trzeba mieć min. przygotowane.

Edytowane przez Variant CL
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że dodam ale wole 50.000 lub nawet 70.000 rocznie w niemieckich warunkach niż 30.000 w polskich (chodzi nawet o stan dróg i paliwa) a do tego kwestia wyposażenia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz zogłosienie w necie to daj linka cos moze ocenimy. W odpowiednim dziale: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25364

 

Samochód pogadałem straszny szrot. Dzisiaj idę oglądać inny z innym silniczkiem AFN więc mam pytanie co myślicie na temat tego silniczka kupować AFN czy lepiej jakiś 115 albo 130 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności