Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem Passata B5 1999 przejściówka na 2000, TDI 115KM ATJ Manual, auto nie kopci, nie dymi, silnik pracuje bardzo dobrze, co wy myślicie akurat o tym modelu Passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić Passata B5 w kombi. Znalazłem taki oto egzemplarz: http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C31695109.html Dzisiaj go oglądałem na żywo. Szyba przednia wymieniana na Pilkingtona. Pozostałe szyby tj. prawa przednia, lewa przednia, lewa tylna, prawa tylna i tylna - SECURIT rocznik 97, natomiast szyby lewa i prawa bagażnika są innego producenta (nie pamiętam jakiego chyba Guardian) i rocznik 96. Lakier nie picowany, oznak korozji nie znalazłem. Podrapany tylni zderzak, co jest widoczne na zdjęciu. Czy te szyby mogą świadczyć o tym że samochód był bity, czy jednak nie? O ile dobrze pamiętam to przebieg około 225kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe, że został wyprodukowany z początkiem roku i wstawili szyby z przed roku produkcji. W domu mamy Golfa ze stycznia 99 i z szybami jest nieźle nagmerane. są z 98 i 99 i to różnie. Bity nie był.

 

Także to nie przesądza o tym że Pasek z ogłoszenia nie był bity, natomiast w tych rocznikach patrz na ogólny stan. Przebieg to wskazanie licznika w tym wieku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowali do auta co mieli na magazynie. Pewnie wiesz ze ilość kropek przed cyframi i po cyfrach to miesiące produkcji szyby, przyjrzales się temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiące się zgadzały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat z LPG, szczerze powiem ci że lepiej kupić Diesla, porównując spalanie diesla do benzyny koszt paliwa wychodzi ten sam, nie musisz się martwić o legalizację, systemy LPG często szwankują, wiem bo sam miałem już 4 auta z LPG, teraz kupiłem passka w Dieslu, tankuje za 320zł do pełna, i śmigam po 1000km na 62l. http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-9-tdi-110km-skora-klima-okazja-i3824724956.html polecam ci tego może miejsza moc, ale uwierz mi mam Passata 115 km i moc jest wspaniała, wiem co mówie. w dodatku silniki diesla w tym modelu 1.9 są niezniszczalne i nie zawodne ponad 500000tyś km nic im nie robi, jeśli dbasz o auto i wymieniasz oleje i filtry na bieżąco.

Edytowane przez darek12621

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kupić passata B5FL rocznik 2001 - 2003 w automatycznej skrzyni tiptronik. Z jakich sterowników można odczytać prawdziwy i oryginalny przebieg auta? Który najtrudniej przeprogramować, tak żeby mieć pewność, że oszust się do niego nie dobrał... Auto sprawdzałem po ViNie w ASO. Niby wszystko OK.... ale coś mi do końca nie gra. Podejrzewam cofkę na 50 tysięcy... Bardzo proszę o szybką pomoc...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysponujesz VCDS'em to odczytasz przebieg ze sterownika silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dysponujesz VCDS'em to odczytasz przebieg ze sterownika silnika.

 

Ale z tego co wiem to nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie chyba nie było problemu, przed liftem owszem. Mowa o dieselach bo jak jest z beznyną tego nie wiem.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze VCDS odczyta przebieg że sterownika silnika. A PB żadnej nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy to nie jest za mocno wygórowana cena.

 

Passat B5 FL Variant, Srebrny, 2004 rok, 1.9 TDI, 4motion

 

Xenon Spryskiwacze Reflektorów, Navi MFD2, Wzmak, Zmieniara na 6 Cd, Srodek to wnetrze z W8 w czarnej skorze. Decha i boczki maja Alu listewki Ori, kiera trojramienna Tez od W8. Heble tyl od W8 czyli tarcza niemal jak z przodu i wentylowana.

 

Auto na 100% doinwestowane od znajomego

 

Ceni: 20000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy to nie jest za mocno wygórowana cena.

 

Passat B5 FL Variant, Srebrny, 2004 rok, 1.9 TDI, 4motion

 

Xenon Spryskiwacze Reflektorów, Navi MFD2, Wzmak, Zmieniara na 6 Cd, Srodek to wnetrze z W8 w czarnej skorze. Decha i boczki maja Alu listewki Ori, kiera trojramienna Tez od W8. Heble tyl od W8 czyli tarcza niemal jak z przodu i wentylowana.

 

 

 

Auto na 100% doinwestowane od znajomego

 

Ceni: 20000zł

 

Widać na ogladałeś sie złomów z allegro po 13tys za 04rok i sie zastanawiasz? jak masz auto pewne i nie bedziesz od razu robic wtrysków,dwumasy i zawieszenia itp.to na jedno Ci wyjdzie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Mam takie małe zapytanie do użytkowników znających temat. Mam zamiar kupić Passata B5 i tu rodzi się pytanie z jakim silnikiem w jakim roczniku najlepiej się sprawują? Czy kupić autko przed liftem do 2000r czy poszukać coś po lifcie? Z racji że mam mieszane uczucia już nie wiem co wybrać do tego żona mąci w głowie że chce po lifcie. Jest mi obojętne czy kombi czy sedan. Mieszkam w mieście auto do krótkich podjazdów troche korków jak to miasto. Wypady raz na jakiś czas do rodziny czyli dłuższe trasy niż po mieście. Disel czy benzyna to moje następne pytanie? Z góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich użytkowników forum. Mam takie małe zapytanie do użytkowników znających temat. Mam zamiar kupić Passata B5 i tu rodzi się pytanie z jakim silnikiem w jakim roczniku najlepiej się sprawują? Czy kupić autko przed liftem do 2000r czy poszukać coś po lifcie? Z racji że mam mieszane uczucia już nie wiem co wybrać do tego żona mąci w głowie że chce po lifcie. Jest mi obojętne czy kombi czy sedan. Mieszkam w mieście auto do krótkich podjazdów troche korków jak to miasto. Wypady raz na jakiś czas do rodziny czyli dłuższe trasy niż po mieście. Disel czy benzyna to moje następne pytanie? Z góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam...

 

Powiem Ci tak - ja kupiłem 1.9TDI 130km, trasy jakie pokonuję / dzień tj. ok 15km + 15km (10km poza miastem, 5 km miasto), sporadycznie gdzieś dłuższa trasa (tj. 30+30 albo 70+70km).

Sam zastanawialem się - wersja przed liftem czy po - przed liftem były ciezko dostepne wiec wzialem po lifcie.

Auto ma przekulane 150 tys km (śmiech na sali!) ale wnętrze nie jest zużyte, wiec pewnie ma ok 250-300tys km.

Na krótkie trasy podobno lepsza benzyna, na dłuższe to oczywiście diesel.. Benzyna tańsza w utrzymaniu ale droższa w eksploatacji, diesel analogicznie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich użytkowników forum. Mam takie małe zapytanie do użytkowników znających temat. Mam zamiar kupić Passata B5 i tu rodzi się pytanie z jakim silnikiem w jakim roczniku najlepiej się sprawują? Czy kupić autko przed liftem do 2000r czy poszukać coś po lifcie? Z racji że mam mieszane uczucia już nie wiem co wybrać do tego żona mąci w głowie że chce po lifcie. Jest mi obojętne czy kombi czy sedan. Mieszkam w mieście auto do krótkich podjazdów troche korków jak to miasto. Wypady raz na jakiś czas do rodziny czyli dłuższe trasy niż po mieście. Disel czy benzyna to moje następne pytanie? Z góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam...
polecam lekturę tego tematu http://forum.vw-passat.pl/threads/752-Zakup-passata-B5-jaki-silnik-wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci tak - ja kupiłem 1.9TDI 130km, trasy jakie pokonuję / dzień tj. ok 15km + 15km (10km poza miastem, 5 km miasto), sporadycznie gdzieś dłuższa trasa (tj. 30+30 albo 70+70km).

Sam zastanawialem się - wersja przed liftem czy po - przed liftem były ciezko dostepne wiec wzialem po lifcie.

Auto ma przekulane 150 tys km (śmiech na sali!) ale wnętrze nie jest zużyte, wiec pewnie ma ok 250-300tys km.

Na krótkie trasy podobno lepsza benzyna, na dłuższe to oczywiście diesel.. Benzyna tańsza w utrzymaniu ale droższa w eksploatacji, diesel analogicznie na odwrót.

 

Dzieki za odpowiedź. Zdecydowlem się na benzyne 1.8T jak będzie bardzo dużo żarło to go zagazuje... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się i od razu go zagazuj :D Jeśli oczywiście robisz dużo kilometrów na przestrzeni roku. Mi instalacja zwróciła się po 5 miesiacach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zastanawiaj się i od razu go zagazuj :D Jeśli oczywiście robisz dużo kilometrów na przestrzeni roku. Mi instalacja zwróciła się po 5 miesiacach :D

 

No zobaczymy jak to bedzie średnio w miesiącu robie od 300 do 600km wiec to bardzo mało ale jak trzeba będzie jeździć wiecej to napewno gaz założe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności