Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytam sobie teraz wszystko po cichu

 

nie czytaj po cichu tylko tam umieść zapytanie :fajny

każdy ma prawo się pomylić i ja nie potrafię czasami czegoś odnaleźć :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje Passata B5 FL w wersji kombi, silnik TDI, myślę o 1.9 130KM. Na tą chwilę jedynie takie informację mam pewne bo niewiele wiem o tych samochodach, jestem nowym użytkownikiem na forum i dopiero zaznajamiam się z tematyką VW Passata, codziennie poświęcam wieczór na czytanie tematów na forum żeby sie przygotować przed zakupem autka. Kwotę jaką dysponuje to max. 13-15tyś. zł. (w zależności czy będą na dzień dobry części do wymiany typu rozrząd itp.). Autko dobrze by było żeby miało bogate wyposażenie, obowiązkowo tempomat, komputer, manualna skrzynia, wszystkie szyby el., klima, airbagi itd.

Jest to moje 1 auto jakie będę kupował, dlatego nie chcę zrobić wtopy i nie zmarnować zapracowanych pieniędzy. Z racji tego że aktualnie mieszkam w Holandii auto będzie używane często na autostradach i długich dystansach Liczę na porady z Waszej strony i dobre rady. Auto chcę kupić w lutym 2014r. (chyba to nie najlepszy okres na zakup auta-zima?!)

 

Np. takie by mi pasowały bardzo, co sądzicie? :

http://allegro.pl/show_item.php?item=3771068990

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3765847605

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3751985282

 

 

albo tutaj cos tańszego ale czy pewnego? Podejrzenia budzi u mnie myty silnik http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C31498577.html

 

Pozdrawiam Użytkowników! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Uciu , mieszkasz w Holandii , patrzysz na te super ogłoszenia z Polski i nic Cię nie dziwi ???

Popatrz sobie w ogłoszenia w kraju tulipanów , zerknij na przebiegi , a następnie zastanów się dlaczego wszystkie diesle sprowadzone z zagranicy mają w Polsce 200 tys +- 20 tys.

 

Kupując taką ściemę godzimy się na bezkarne oszukiwanie (było by lepsze słowo ale jest zabronione).

 

Znajdź sobie auto w Holandii ----- pewniej będzie , niekoniecznie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Holandii auta bym nie kupował bo oni ich nie szanują, nie potrafią jeździć i nie jedna osoba myślę że podobne ma zdanie. Jak już kupować to w Niemczech...

Ciągle nad tym myślę i często przeglądam mobile.de, ceny porównywalne do Polskich tylko jeszcze trzeba doplacić te1,5-2tys. za rejestrację w PL... trochę mnie to zniechęca, ale z drugiej strony auto pewniejsze jest od Niemca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Holandii nie potrafią jeździć tak jest w prawie każdym kraju w Polsce szczególnie. My jesteśmy zbyt nerwowym narodem również za kółkiem. Z holandii kolega kiedyś sciagal auto audi a4 czy s4 już nie pakietam w kombi i był bardzo zadowolony.

 

Na niemcach za to możesz napewno fajnie trafić jakaś okazję lekko klupnieta uszkodzony np blotnik czy zderzak to może mieć sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że są jednostki które nie szanują aut nie ważne w jakim kraju :)

 

Porozglądam się na serwisach po Passkach tak do 3tyś euro żebym miał ewentualnie na oplaty w PL jeszcze trochę kasy :)

 

Tutaj przykładowo ładny model: http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=241542607&asrc=st|sr

 

Ewentualnie od prywatnej osoby własnie tak jak piszesz z lekkim defektem do zrobienia bo wtedy można fajne znegocjować cene na miejscu :) Kolega tak miał z Golfem V w Niemczech ostatnio, jakoś 200e do przodu za lekko obtarty zderzak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak na ich warunki płacowe i zyciowe plus mentalnosc że każdy chce jeździć nowym autem a nie takim z przebiegiem to i tak się cenia za taki model no alr to oferta salonowa/komis poszulaj czegoś od prywatnych sprzedawców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porozglądam się na serwisach po Passkach tak do 3tyś euro żebym miał ewentualnie na oplaty w PL jeszcze trochę kasy

Kolego zapamientaj tez jedna rzecz, że nikt Ci dobrego auta nie sprzeda tanio :)w PL to są modele przeważnie z padnięta dwumasą i wtryskami,cofniętym licznikiem.Czyli auto wyjdzie Cie 18 tysi w rzeczywistości:)Z reszta niemiec tez tanio auta nie sprzeda a wrecz drożej niz w PL:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takiego VW 3tys. euro to chyba nie jest tragedia, w PL by zakrzyczeli pewnie z 1tys. E więcej.

 

Od prywatnych osób jak patrzę na ogłoszenia jeszcze drożej wychodzi, co najmniej 500-1000e niż w komisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prywatnych osób jak patrzę na ogłoszenia jeszcze drożej wychodzi, co najmniej 500-1000e niż w komisie.

Dziwisz się kolego, że od prywatnego właściciela wychodzi drożej? Przecież to normalne, że nikt zadbanego auta nie sprzeda taniej niż cena rynkowa. Jeśli w komisie jest auto sporo tańsze i ktoś na tym jeszcze zarabia to raczej nie będzie to zadbany egzemplarz, bo taki już się ceni. Nie śpiesz się bynajmniej w poszukiwaniach no i czasem jest lepiej zapożyczyć się i dołożyć, niż kupić padlinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie highline w sedanie i koniecznie ze 130 KM bo inne nie jada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w środku jakoś tak biednie...

Nie każdy potrzebuje skóry do szczęścia.

Jest 4 szyby w elektryce, 1/2FIS, lusterko fotochrom, czujnik deszczu, podłokietniki, tempomat, klimatronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prywatnego liczę 4tys. euro bo tak to wychodzi właśnie, jeszcze do tego dochodzi negocjacja ok. 10-15% od ceny gdy masz gotówkę jak czytam na forach :)

 

Mnie do szczęścia skóra nie potrzebna, wystarczy welur ;) obowiązkowo tempomat, najlepiej 4x el. szyby, komputer... czyli chyba już podstawa jak by się decydować na auto w takim przedziale cenowym.

 

ten passuje ;)http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=240026438&asrc=st|sr

 

Mam zamiar kupować w lutym, bo teraz nie moge zjechać do PL go zarejestrować :/ Także już będę dysponował taką kwotą żeby na spokojnie jechać do prywatnej osoby obejrzeć auto i mam nadzieję że się zdecyduje jak będzie warte swojej ceny ;)

Też tutaj auta nie są tak zniszczone jak od nas, pogoda robi tu robotę bo nie ma srogich zim, jakiś większych mrozów czy śniegów do marca/kwietnia. W sumie zimy są tutaj łagodne, dzisiaj było +5st. i słońce i tak od kilku dni jest ;) Na autostradzie wczoraj gościa w kabriolecie mijałem :D

Edytowane przez Uciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skóra jest dobra zazwyczaj podgrzewana i wentylowana:)brak plam itp :) i highline jest ładnie olistwowany na srebrno i wszystko w kolorze nadowzia a to ładnie wygląda no i kosztuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obowiązkowo tempomat

 

na to nie patrz możesz sobie w każdej chwili dołożyć i koszty nie duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Overloaded26
będę miał to uwadze, fajnie jakby się taka opcja trafiła ;)

 

pavvlo1988
da się dołożyć tempomat tak, żeby było jak w oryginale VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da się dołożyć tempomat tak, żeby było jak w oryginale VW?

Jasne a koszt części to około 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze wiedzieć w takim razie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności