Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie... Na rynek Szwajcarski był robiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak reszta z wlepki się zgadza, to widocznie tak musi byc.

 

Ja mam nowego diesla 2.0 i też mało kto słyszał, zeby miał 120 koni a nie 140 czy 170, jak to normalnie jest. Więc zdarzaja się wyjątki.

Patrz czy zostawia tylko dwa ślady :D Jeśli tak, to reszta jest nieważna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FIBE

Witam.

Mam w planie kupić Passata 1.9 tdi fl sedan. Mam dwa modele w automacie i manualna skrzynia. Poniżej linki. Możecie mi tak wstępnie doradzić, na który z tych modeli na pierwszy rzut oka powinienem bardziej zwrócić uwagę a który sobie odpuścić?

Automat: http://tablica.pl/oferta/sprzedam-volkswagena-passat-b5-fl-1-9tdi-polecam-CID5-ID3ulKn.html#b78c75ddfe

Manual: http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C30472861.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie o Passatach z silnikiem 1.8 bez T? 125km?:)

widze ze poszukujesz już troche passata,dam i dobra rade,z góry musisz wiedziec czego szukasz...i cierpliwie czekać,ja tez po kilku miesiacach juz zacząłem szukac benzyny,potem z gaze,moze turbo a moze nie...jednak poczekałem jeszcze troche i jestem mega zadowolony,tobie tez radze tak zrobić niema sensu kupić byle "padaki" zeby tylko miec passata,a nawiązujac do twojego pytania to chyba jednak wolał bym turbo,a widziałem ze interesuja cie tez TDI i to chyba najlepszy wybór jak sie trafi dobry egzemplarz,ja wolałem do drobnych poprawek niż "igłe od handlarza" sam zrobie to wiem co mam,wolałem zeby wady nie były maskowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 bez T to bardzo dobry silnik i często w dużo lepszym stanie niż te z T , bo mniej katowany i na pewno będzie mniej zajechany niż TDI .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów , ja mam paska z 1998 roku bez turbo , juz piąty roczek nim pomykam , bez turbo i jak go kupiłem niby miał 160 tys na liczniku a teraz 294 tys na budziku , jedyna wada to ten łanuszek z napinaczem rozrzadu z tyłu silnika , trochu kosztuje a sprawdza sie tylko orginał z aso , pozatym jazda spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panów , ja mam paska z 1998 roku bez turbo , juz piąty roczek nim pomykam , bez turbo i jak go kupiłem niby miał 160 tys na liczniku a teraz 294 tys na budziku , jedyna wada to ten łanuszek z napinaczem rozrzadu z tyłu silnika , trochu kosztuje a sprawdza sie tylko orginał z aso , pozatym jazda spoko

 

A ile takie coś kosztuje w ASO?:)

 

widze ze poszukujesz już troche passata,dam i dobra rade,z góry musisz wiedziec czego szukasz...i cierpliwie czekać,ja tez po kilku miesiacach juz zacząłem szukac benzyny,potem z gaze,moze turbo a moze nie...jednak poczekałem jeszcze troche i jestem mega zadowolony,tobie tez radze tak zrobić niema sensu kupić byle "padaki" zeby tylko miec passata,a nawiązujac do twojego pytania to chyba jednak wolał bym turbo,a widziałem ze interesuja cie tez TDI i to chyba najlepszy wybór jak sie trafi dobry egzemplarz,ja wolałem do drobnych poprawek niż "igłe od handlarza" sam zrobie to wiem co mam,wolałem zeby wady nie były maskowane

 

 

A poszukuje poszukuje:) Ogólnie to wiele opcji jest:) jak sie nie znajdzie autko to poczekam i zakupie juz B5 Fl:P

TDI , 1.8T , 1.8 mnie interesuje:)

 

Dlatego szukam i przeglądam i pytam:P Wczoraj kolega mnie oswiecił ze 1.8 bez T dobrze sobie pomyka:) ma 10-15 km wiecej niz TDI a ta sama waga auta:P Tylko ze trzeba gaz wrzucic:)

 

Jak jakis nawet się trafi to w okolicach 10tysi...a szkoda taka kase wykladac skoro dozbieram i FL mogę miec za 14tys:)

Dlatego szukam i szukam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj kolega mnie oswiecił ze 1.8 bez T dobrze sobie pomyka ma 10-15 km wiecej niz TDI a ta sama waga auta

Ale zobacz jaki moment ma TDI, a jaki PB wolnossące i przy jakich obrotach. KM są mało ważne przy tym porównaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie km beny i tdi jest niemiarodajne.

 

Przecież takie 1,6 101km ledwo się toczy podczas gdy AHU 90km nawet nieźle jedzie. No i konsumpcja PB jest nieporównywalnie większa przy chęci zachowania tej samej dynamiki jazdy co dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież takie 1,6 101km ledwo się toczy podczas gdy AHU 90km nawet nieźle jedzie. No i konsumpcja PB jest nieporównywalnie większa przy chęci zachowania tej samej dynamiki jazdy co dieslem.

Amen :tdi2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zobacz jaki moment ma TDI, a jaki PB wolnossące i przy jakich obrotach. KM są mało ważne przy tym porównaniu ;)

 

Zgadza się... choć 125km daje rade juz w passatach i ludzie nie narzekaja na dynamike:) wiadomo 1.8T lepsze, ale cena wyzsza + trzeba gaz wrzucic:)

 

TDI ma swoje zalezy jak i wady:P dlatego szukam 1.8T albo TDI 110km:)

 

Porównanie km beny i tdi jest niemiarodajne.

 

Przecież takie 1,6 101km ledwo się toczy podczas gdy AHU 90km nawet nieźle jedzie. No i konsumpcja PB jest nieporównywalnie większa przy chęci zachowania tej samej dynamiki jazdy co dieslem.

 

1.6 to wogole odpada:) w moich oczach sa tylko TDI 110+ albo 1.8T:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszamy Nm a prędkość maksymalna to juz KM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyspieszamy Nm a prędkość maksymalna to juz KM ;)

Święte słowa,tylko pamiętajmy,momentem się jedzie na rodzimych drogach,prędkości maksymalne pozostawmy na autobahn....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy w angliku po zmienionym już na wyświetlaczu licznika przebiegiem z mil na km, stan przebiegu zapisanego (faktycznego) na komputerze samochodu nadal jest w milach czy już w km ? (przebieg z licznika zgadza się po podłączeniu z komputerem)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam na oku tego paska http://tablica.pl/oferta/passat-b5-fl-1-9-tdi-okazja-pilnie-sprzedam-CID5-ID3hdoX.html#5508683be9

Dzwoniłem do faceta i okazuje się że auto nie ma książki serwisowej, opon zimowych ,szarpie automat na wstecznym. Pytanie,czy w związku z brakiem książi serwisowej w ogóle warto interesowac się tym autem? Według mnie jest podejrzanie za tani. Bez większych negocjacji facet spuścił cene do 9tys zł. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam na oku tego paska http://tablica.pl/oferta/passat-b5-fl-1-9-tdi-okazja-pilnie-sprzedam-CID5-ID3hdoX.html#5508683be9

Dzwoniłem do faceta i okazuje się że auto nie ma książki serwisowej, opon zimowych ,szarpie automat na wstecznym. Pytanie,czy w związku z brakiem książi serwisowej w ogóle warto interesowac się tym autem? Według mnie jest podejrzanie za tani. Bez większych negocjacji facet spuścił cene do 9tys zł. Co o tym sądzicie?

 

 

Tak jak juz ktos pisał:) za 10tyś to wyrwiesz dobrego B5:) a nie B5 FL:)

Sam się zastanów czy chcesz się pchać w to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dziale sprzedam kolega Eltom wstawił ciekawą sztuke......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo 1.8T lepsze, ale cena wyzsza + trzeba gaz wrzucic:)

 

dlaczego trzeba gaz wrzucić?

 

przecież spalanie 1.8 i 1.8T jest takie samo więc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności