Skocz do zawartości
Gość pawel5000

Kupujemy Passata B3-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Głowice pękające nie dotyczą 1.6 D, problem jest z 1.9 75KM AAZ.

 

Kurde no patrz dałbym reke uciąc ze sprawa dotyczyła własnie silników 1.6TD...No nic może poprostu cos mi sie poprzestawiało albo ktos zle napisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głowice pękające nie dotyczą 1.6 D, problem jest z 1.9 75KM AAZ.

 

potwierdzam w celu utrwalenia wiadomości kolegi Szaki

a odpowiadając na pytanie kolegi to zdecydowałbym się albo na 1.6 TD albo 1.8 w benzynie z gazem ale niekoniecznie PF tylko raczej RP/ABS ;) z PF-ami nie miałem doczynienia ale niezawodność zadbanego silnika RP/ABS mogę potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość takesure19

witam! jestem tu nowy. Zarejestrowalem sie na tym forum bo szukam fachowej porady a te forum wyglada na konkretne. Potrzebuje szybkiej porady w sprawie kupna vw passata b3 kombi.

1)jaka ma pojemnosc zbiornika paliwa.

2)czy wszystkie roczniki i wersje silnikowe posiadaja taki sam zbiornik (diesel i benzyna)?

3)jesli nie to jakie sa pojemnosci zbiornikow (czytalem na roznych forach i pisalem ze nawet do 115l ale nie uzyskalem tam konkretnej odpowiedzi) czy jest to uwarunkowane rocznikiem czy wersja?

4) chcialbym poznac wasze opinie na temat silnikow jakie polecacie (sklanialbym sie ku dieslowi ale benzyna tez moze byc)

 

prosze o odpowiedz jesli ktos posiada taka wiedze bede bardzo wdzieczny bo zalezy mi na czasie i szukam samochodu z duzym bakiem a passaty maja ponoc duze baki i sa dobrymi autami

z gory dziekuje

 

pisalem w innym watku i skierowano mnie tutaj, jesli ktos pomoze bo zalezy mi na czasie bede wdzieczny

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1)jaka ma pojemnosc zbiornika paliwa.

2)czy wszystkie roczniki i wersje silnikowe posiadaja taki sam zbiornik (diesel i benzyna)?

3)jesli nie to jakie sa pojemnosci zbiornikow (czytalem na roznych forach i pisalem ze nawet do 115l ale nie uzyskalem tam konkretnej odpowiedzi) czy jest to uwarunkowane rocznikiem czy wersja?

na te pytania odpowie Ci szukajka...

4) chcialbym poznac wasze opinie na temat silnikow jakie polecacie (sklanialbym sie ku dieslowi ale benzyna tez moze byc)

kilka postów wyżej jest wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! jestem tu nowy. Zarejestrowalem sie na tym forum bo szukam fachowej porady a te forum wyglada na konkretne. Potrzebuje szybkiej porady w sprawie kupna vw passata b3 kombi.

1)jaka ma pojemnosc zbiornika paliwa.

2)czy wszystkie roczniki i wersje silnikowe posiadaja taki sam zbiornik (diesel i benzyna)?

3)jesli nie to jakie sa pojemnosci zbiornikow (czytalem na roznych forach i pisalem ze nawet do 115l ale nie uzyskalem tam konkretnej odpowiedzi) czy jest to uwarunkowane rocznikiem czy wersja?

4) chcialbym poznac wasze opinie na temat silnikow jakie polecacie (sklanialbym sie ku dieslowi ale benzyna tez moze byc)

 

prosze o odpowiedz jesli ktos posiada taka wiedze bede bardzo wdzieczny bo zalezy mi na czasie i szukam samochodu z duzym bakiem a passaty maja ponoc duze baki i sa dobrymi autami

z gory dziekuje

 

pisalem w innym watku i skierowano mnie tutaj, jesli ktos pomoze bo zalezy mi na czasie bede wdzieczny

pozdrawiam

 

a co będziesz fajki przemycał czy narkotyki? nie ma stacji w Polsce ze trzeba mieć duży bak? ja mam 1.9td i pełny zbiornik spokojnie starcza mi na 1000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma od razu przemycać fajki czy wódkę?

Wszystko zależy ile się jeździ. A skoro można zaoszczędzić to po co przepłacać? Każdy oszczędza na czym może...

Sam tankuję 2x w miesiącu na UA i przez 5 lat zaoszczędziłem "krocie"...ostatnio tankowałem ON po 2,82 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co będziesz fajki przemycał czy narkotyki?

 

:lol

 

ja mam 1.9td i pełny zbiornik spokojnie starcza mi na 1000km

 

Większości użytkowników jeżdżących na gazie zbiornik wystarcza na ok. 300 km,

a to potrafi być niekiedy wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ma od razu przemycać fajki czy wódkę?

Wszystko zależy ile się jeździ. A skoro można zaoszczędzić to po co przepłacać? Każdy oszczędza na czym może...

Sam tankuję 2x w miesiącu na UA i przez 5 lat zaoszczędziłem "krocie"...ostatnio tankowałem ON po 2,82 zł...

 

ano chyba ze tak o tym nie pomyślałem... widziałem kiedyś fajny patent... w miejscu koła zapasowego zbiornik paliwa taki jak do LPG . tylko ze nie miał dziury po środku na zawór itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem kiedyś fajny patent... w miejscu koła zapasowego zbiornik paliwa taki jak do LPG . tylko ze nie miał dziury po środku na zawór itd

w jakim celu ten patent??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wlać tam benzynę albo wódkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by mogł nalac wiecej paliwa... mial wlasna mala stacje i jak jechal gdzies to nie tankowal na stacjach i nie dawal zarabiac tym zlodzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...mial wlasna mala stacje i jak jechal gdzies to nie tankowal na stacjach i nie dawal zarabiac tym zlodzieja

No tak, bo dlaczego złodziej miałby dać zarobić innym złodziejom.

A dlaczego złodziej?

Najczęściej innych ocenia się na podstawie siebie! Bo skoro inni prowadzący stacje paliw to złodzieje to on dlaczego miałby być lepszy?

 

 

1)jaka ma pojemnosc zbiornika paliwa.

70 litrów

2)czy wszystkie roczniki i wersje silnikowe posiadaja taki sam zbiornik (diesel i benzyna)?

B3 (1988-1993) niezależnie od wersji nadwozia (sedan czy kombi) i typu silnika, standardowo były wyposażane w takie same zbiorniki.

Różniły się one jedynie budową wlewu (różne średnice).

Owszem, zdarzały się wersje specjalne - o powiększonej pojemności (policja, wojsko, itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodziło o złodzieja - jako Skarb Państwa (nie właściciela stacji)...gdzie w cenie litra paliwa jest ponad 65 % opłat, akcyz, itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
70 litrów

tak podaje producent, ale... troszkę inaczej to wygląda w rzeczywistości... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak podaje producent, ale... troszkę inaczej to wygląda w rzeczywistości...

Wiem, że jak się postarać to wejdzie zdecydowanie więcej, a Polak (i nie tylko) potrafi.

Ale znam też takich co z samochodu zrobili kurnik lub gołębnik, więc rozmawiajmy o poważnych rzeczach i rzeczywistym wyposażeniu fabrycznym, a nie możliwościach "pomysłowego Dobromira".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic przerabiać by wlać 100 litrów...wystarczy odpowietrzyć zbiornik wiadomym plastikowym "dzyndzlem" i zobaczysz paliwo na krańcu korka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, oświećcie mnie, gdzie i jak "dzyndzlem" odpowietrzyć zbiornik?:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak otworzysz klapę wlewu paliwa...to po lewej stronie na początku otworu wlewowego masz takie coś czarne sterczące...jak dobijesz do pełna...przytrzymaj to coś i będzie tak: sssssss...i znowu możesz dolać paliwa...

ja robię tak, że jak mam 70 litrów, to trzymam pistoletem dzyndzel i cały czas się odpowietrza i delikatnie dolewam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a zastanawiałem się co to za licho tam sterczy :D Teraz już wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że w benzyniaku wlew przeważnie z zapadką to ja używam śrubokręta płaskiego by odpowietrzyć.

a nie możliwościach "pomysłowego Dobromira".

pomysłowy dobromir to wstawia do passata zbiornik 180 litrów... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności