Skocz do zawartości
Gość bania1980

Test klimatyzacji w B6

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie, w sumie nie wiem jakie on ma zadanie, bo dmuchac wszystko dmucha, cieplo tez leci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że nic z tym nie robiłeś i jest ok bo ja też nie zauważyłem żeby coś złego się działo ,a czy miałeś już to jak było ciepło ciekawe czy będzie klima bez problemu chłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawilo mi sie to w listopadzie, a klimy jeszcze nie zrobilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka jest ktoś z okolic Biała Podlaska Siedlce Warszawa Lublin kto ogarnie kodowanie panelu klimatyzacji w b6 a panel ten nowszy z ekranikami b7 . Nie leci mi z środkowych nawiewów powietrze i biorąc na HI to czuje ze leci na przemian ciepłe i letnie powietrze . Na HI powinno byc gorąco a jest tak letnio w aucie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, climatronik w moim pasku również zaczyna wariować. Na początku zaczęło się od tego że po stronie pasażera, tak jakby w schowku, stuka( "pryka") jakiś silniczek(?). Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Jak włączam klimę to chwilę pochodzi wieje wszędzie, ale po chwili nic nie leci z nawiewów tylko słychać że to powietrze tak jakby gromadzi się gdzieś za deską rozdzielczą. Zrobiłem test klimatyzacji i wyskakują mi takie błędy:

IMG_2713.jpg

 

Jeśli ktoś wie co oznaczają te błędy to będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku zaczęło się od tego że po stronie pasażera, tak jakby w schowku, stuka( "pryka") jakiś silniczek(?). Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.

 

wyrobiony potencjometr silniczka od regulacji klapy nawiewu

 

co do bledu to wychodziloby to:

http://www.briskoda.net/forums/topic/279527-aircon-help-needed/

 

00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie ja zrobiłem test tej klimatyzacji i wyskoczył mi błąd 71 00 h co to może znaczyc macie moze tabele kodów klimatyzacji do b6

 

Witam serdecznie.Mam ten sam problem.Proszę o podpowiedz co zrobiłęś żeby to naprawić.Moj numer 509 854 769.Czytałem forum i w sumie nic się nie dowiedziałem.Będę bardzo wdzięczny za pomoc.Nadchodzi lato a ja bez klimatyzacji.Zaznaczam że jestem nowym forumowiczem.Pozdrawiam serdecznie zniecierpliwiony

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam ten sam problem.Jak go rozwiązałeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem forum i w sumie nic się nie dowiedziałem.

 

sorry ale slabo czytales :)

silniczek/potencjometr do wymiany klapa regulacji nawiewu strona lewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić. VCDS nie pokazuje żadnych błędów. Postanowiłem zrobić test wg tego schematu:

1.ECON/AC + obieg zamkniety = auto test climy

2.ECON/AC + nawiew od dolu do gory = reset climy

3.ECON/AC + nawiew od gory do dolu ,na nogi = ?

4.ECON/AC + nawiew do srodka ,na twarz = nastawy podstawowe

I nic. Zero reakcji. I co ciekawsze kiedyś miałem podobny problem z grzaniem(zamiast chłodzenia) klimy i zarówno test jak i reset(i nastawy podstawowe) przebiegł bez żadnych problemów. Sprawdziłem za pomocą VCDS ciśnienie w układzie i w spoczynku wynosiło ok. 2-2,5. Podczas pracy ok. 4-4,5. Zastanawiam się nad wizytą u klimatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku także nie chłodziła a zdawało się że nawet grzeje. Wizyta w serwisie klimatyzacji i okazało się, że w układzie mam jedynie 100g czynnika. Układ przeczyszczony nabity chłodzi aż miło nawet za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad wizytą u klimatologa.

Nie ma co się zastanawiać ewidentnie niskie ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy.

Mam B6 z 2006r.

Problem leży prawdopodobnie w klimie, nie bardzo sie na tym znam ale gdy ją włączam słychać jakby bulgotanie wody (jakby sie gotowała w czajniku). Nie wiem co to jest ale irytuje mnie to. Miał ktoś może coś takiego? Wiadomo co może być?

Ahaa... jeszcze jedno pytanie mam przycisk Econ, więc jesli go włącze to klima jest wyłączona czy odwrotnie wyłączony ECON to wyłączona klima?

Edytowane przez bbartekk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak włączyć test klimy w passacie B7 ? Panel klimatronic jak w poście nr 284 . Przewertowałem cały temat lecz konkretnej wskazówki nie znalazłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Passata B6 z 2007 roku, wersja Highline DSG.

Ostatnio zacząłem używać klimy bo zrobiło się gorąco ale jakoś tak słabo mi chłodzi.

Zrobiłem test klimy poprzez przytrzymanie strzałki + ECON i później zapłon.

 

Wyszło mi po lewej 52 i mała 2, a po prawej 04h.

Co to może oznaczać? Może być już mało środka chłodzącego?

Z tego co wiem to powinno być 0 i 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima mi nie działała całą zimę i teraz jak odpaliłem ją na max i pochodziła z pół godziny to już bardzo ładnie chłodzi... ale w teście wychodziło to co pisałem. Czy jest się czym przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie mam takie pytanie czy ktoś mi podpowie jak mogę podłączyć sprężarkę klimatyzacji na krótko w passacie b6?Gaz mam nabity wentylatory się załączają na climatroniku zero błędów a jednak nie chłodzi. Może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klima mi nie działała całą zimę i teraz jak odpaliłem ją na max i pochodziła z pół godziny to już bardzo ładnie chłodzi... ale w teście wychodziło to co pisałem. Czy jest się czym przejmować?

 

W zimie klima nie działa.Gdy temp. jest niższa niż +5 stopni C kompresor nie działa.Nie masz co się przejmować.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam Panowie i Panie mam takie pytanie czy ktoś mi podpowie jak mogę podłączyć sprężarkę klimatyzacji na krótko w passacie b6?Gaz mam nabity wentylatory się załączają na climatroniku zero błędów a jednak nie chłodzi. Może jakieś pomysły?

 

Przyczyna może być zawór sterujący w kompresorze.Zawór sterowany jest sygnałem PWM. Są takie testery do sprawdzania sygnału z pojazdu oraz do sprawdzania zaworu.Druga sprawa to sprawdź czy koło zrywalne kompresora obraca się wraz kołem pasowym kompresora.Koło zrywalne jest przykręcone do ośki kompresora centralnie w środku śrubką oblukaj czy ona tam jest i czy też się kręci bo nie ma prawa stać w miejscu.

Edytowane przez waski1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło o to, że w ogóle nie odpalałem klimy w zimie. Miałem ciągle włączone ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło o to, że w ogóle nie odpalałem klimy w zimie. Miałem ciągle włączone ECON.

 

No raczej. Zacznij ją teraz używać i wykonaj test ponownie.Z tych kodów niestety Ci nie pomogę bo ich nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności