Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny klon uwalony ... reklamuj !

Zapytaj kolegi Michal.Enter , on miał ten sam problem, chyba już czas coś z tym zrobić ...

Pozdrawiam

ps.ciekawe, czy znowu mój post zginie ;)

 

kolejny klon uwalony ... reklamuj !

Zapytaj kolegi Michal.Enter, on miał ten sam problem, chyba już czas coś z tym zrobić ...

Pozdrawiam

ps.ciekawe, czy i ten mój post zginie ? :)

a będzie już kolejny raz ...

Zgłaszam to

 

 

 

//przywróciłem i scaliłem - artmin

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się dopisuje do tematu bo mam problem z kabelkiem i nie wiem jak go rozwiązać.

Objawy podobne jak u @sledziu wypowiedź 285 tylko u mnie pisze po teście pisze :

[ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68203[/ATTACH]

 

Co może być ,neta nie miałem jak podłączyłem kabel i wszystko instalowałem zgodnie z instrukcją

pozdro.

Edytowane przez Vittoriok
dodanie fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co może być ,neta nie miałem jak podłączyłem kabel i wszystko instalowałem zgodnie z instrukcją

pozdro.

Reklamuj !

Niestety, ale to jest problem sprzętowy (nie programowy - ale da się naprawić), nie jesteś pierwszy z tym czymś, takie badziewie chinole zrobili, a ktoś to jeszcze sprzedaje bez żadnych skrupułów...

Michał.enter ma zdaje się namiary, na kogoś od tych spraw i na pewno Ci to naprawi, jeśli będziesz miał problem z reklamacją.

Ostatnie dobre klony skończyły się na 805 (jakość wykonania).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elegancki1234

Witajcie :)

 

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:16 ----------

 

Witajcie,

 

Czy znaleźliście już może sposób na regenerację kabelka w wersji 908 PL (w vcds mam napis 900). Próbowałem go reanimować, jest kontakt z autem ale funkcjonalność programu została ograniczona (pojawia się komunikat o braku licencji)... Help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kabelek cvds 1103 oczywiście klon en. czy mogę zmienić oprogramowanie na vcds pl? czy po zmianie atmega do programowania? jest szansa ze ktoś z was ma wsad do atmegi z językiem pl? jeśli tak to z która vers vcds pl będzie działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na chwilę obecną taka możliwość jest, to pewne i sprawdzone

Jak jest i wiesz jak to zrobic to dlaczego tego nie napiszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do przedmówcy, chętnie poznam sposób na zmianę języka. Jeśli ktoś posiada chociaż wsad do atmegi w vers 704 proszę o podesłanie. Kolego Sipowitz doszła do Ciebie moja wiadomość na pw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam problem z kablem Hex Can-usb od kolegi yassek. 704.1

Chodzi o to że kabelek dobrze przechodzi test, w programie jest licencja zielona i nr kabla a przy scanie czy jak chce w adaptacji zapisać to wyskakuje Sorry! This Function Requires VAG-COM to be Registered ...

W czym może być problem??

Wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pilnie potrzebuje wsadu do ftdi pod program VAG COM 607.3 W WERSJI PL

Edytowane przez madcap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam zaś problem z HEX-CAN-USB ,po wymianie u sprzedającego zainstalowałem na nowo wszystko i sprawdzałem w "cmd" i wszystko było zgodnie z instrukcją czyli nie powinien pobierać aktualizacji.Dwa razy sprawdzałem moje auto i w czwartek sprawdzałem VW Polo 2005r.TDI i odczytał kilometry ale jak chciałem sprawdzać czy nie ma błędów już nie sprawdził.Jak testowałem swoje auto i Polo net był wyłączony,teraz jak sprawdzam TEST to wyskakuje komunikat "INTERFACE: NOT FOUND"

Wychodzi że kabel uwalony tylko jakim sposobem,wszystko zainstalowane było zgodnie z instrukcją,pisałem do sprzedawcy teraz czekam co mi odpisze.Te kable to straszny szmelc ,nawet na złom miedzi w nim nie za wiele.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś namiar na naprawę, potrzebuję kogoś co mi naprawi i będzie działało, mam 2 szt, wersja 10.6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem temat i widze,ze jest kilku specow na forum.

Posiadam kabel w wersji 10.6(chinol),niestety uwalony i potrzebuje wsadu do atmegi.Dodam,ze kabel posiada FTDI232RL.

Wszystko mi jedno jaka wersja wsadu,byle kabel zadzialal.Zaprogramowac chyba potrafie.Programowalem kilka razy ten kabel lecz wsadami dla BL\BM i chyba dlatego mi nie bangla.

Pomoze ktos?

Szukam wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bat,dzieki za odpowiedz.

Tak,faktycznie.

Przed chwila czytalem o tym na PEBie.

Bede musial wylutowac cztery elementy i zrobic trzy extra polaczenia pomiedzy GaL,FTDI i ATmega.Problem bedzie jedynie z przeprogramowaniem GAL.Nie posiadam programatora.

Myslisz,ze przeprogramowanie GAL jest konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma ktoś namiar na naprawę, potrzebuję kogoś co mi naprawi i będzie działało, mam 2 szt, wersja 10.6?

 

Dobra mój kabelek działa ponownie, wersja 11.2, koszt 100pln., jak coś możecie podsyłać, kolega naprawił od 3 dni działa aż miło ;-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to dzisiaj ja mam problem z komunikacją. Kabelek chodzacy z VCDS 11.2 i 11.3 kupiłem przedwczoraj - podłączyłem się - działa super, wczoraj rano sie podłączałem i zmieniałem czułość mikrofonu od telefonu - super działa, malina.

Pojechałem do tescia się z jego 3BG pobawić - zczytałem błędy z jego paszczaka i zacząlem się konkretnymi modułami bawić i nagle wywaliło, że nie mogę kontynuować - mam niezarejestrowaną wersję... WTF? Odpiąłem kabelek i dałem spokój.

Wieczorem próbowałem podłączyć się znowu do mojego 3C - juz nie pisze nic, że mam niezarejestrowaną wersję, tylko w ogóle nie jestem w stanie się połączyć z żadnym modułem w aucie. Jak daję w opcjach TEST, to wyskakuje takie okienko:

52811350.jpg

 

a jak każę mu zczytać błędy to wyskakuje cos takiego:

26303884.jpg

 

Idąc za radami z forum sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, odpiąłem akumulator na parę minut (2 razy) - nic zadnych zmian...

Jak wpinam się do złącza to zapala się dioda, a jak włączam stacyjkę - gaśnie.

 

Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mały update - próbowałem się połączyć z innymi passami - interfejs działa jak należy...

Czyli coś się z autem porobiło.

Dzisiaj jak zaraz po podłączeniu dałem "test" to nawet wyświetlił CAN - OK. Tyle, że już przy próbie odczytu czegokolwiek pisał że brak komunikacji z jakimkolwiek modułem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to końcowy update i rozwiązanie - dla potomnych. Jak pisałem wyżej problem dotyczy tylko samochodów z CAN.

Jeśli macie objawy jak moje wyżej trzeba się w opcjach VCDSa pobawić dwoma rzeczami - Poziomem Debugu i Limitem czasu CAN.

Domyślnie obie wartości są na 0. Najpierw należy spróbować ustawić limit czasu CAN na 1, dać Save i próbowac się połączyć z jakimś modułem. Jak nie pomoże zmieniamy wartość na 2, 3. Jak to nie pomaga, to z limitem CAN wracamy do 0 i bawimy się poziomem debugu - u mnie wystarczyło ustawić to na 1 i momentalnie wszystko zaczęło działać :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem VCDS 10.6 EN lub PL. Propozycje na gg:15644900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos odsprzedac wsad,taki co nie jest na czarnej liscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem padł mi VCDS 10.6 widziany jako serial... Próby reaktywacji nic nie dają nie mogę wgrać nowego wsadu Mprog wyrzuca komunikat Error "no devices found". Czy jest możliwiść wymiany FTDI i wgrania wsadu na nowo? Czy jest to uszkodzona Atmega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności