Skocz do zawartości
mirek7009

wycieraczki przód

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat Zamieszczone przez SzMuD Zobacz posta

link do youtube .

Po fakcie wymiany, ale dobrze zmontowane. Jestem po pierwszych testach i jestem bardzo zadowolony. Gumki z allegro firmy ALCA. z przesyłką kosztowały 20pln. Nasączone grafitem tak że całe paluch brudne. Ale jako świeżynki wycierają bdb. Zobaczymy jak będą znosiły znoje zimy. Ale ekonomicznie wygląda to interesująco.

Kupiłem kolego te: http://allegro.pl/show_item.php?item=3578575334, beż żadnej autoreklamy. Mają prowadnicę. Ale demontaż to 1 sekunda. Wyglądają na solidne.
Nie minął cały miesiąc, przejechane 3 tys km i niestety wycieraczki do kosza. Zaczęły być głośne i rysować szybę - trochę za późno zdjąłem je. Także dobre wrażenie tylko na początku. Eksperyment nie udany. Wniosek: Pozostaję tylko przy nowych oryginałach.
Efekt jest taki - że kupuję całe nowe wycieraczki

 

Ja już też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę to co już napisałem

A ja mam najtańsze z najtańszych(z zaprzyjaźnionego sklepu za ok. 15 PLN) i też u mnie spełniają swoją rolę. I nie szkoda mi jak szlag je trafi po kilku miesiącach. Póki co jadą już rok.
Po ponad roku wymieniłem na następne nonejmy i pracują od maja i mają się dobrze. A rachunek ekonomiczny jest prosty. Owe nonejmy stać mnie wymieniać co kilka miesięcy, a i tak wyjdzie taniej niż "orginał Bosch".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wtrącę trzy grosze do tematu... Nie przeczę że oryginalne wycieraczki firmy Bosch są złe lub że nie są warte swoich pieniędzy, ale ja od kilku lat do swoich samochodów montuję wycieraczki niemieckiej firmy ALCA Co prawda nie montowałem ich jeszcze do passata bo nie miałem takiej potrzeby (poprzedni właściciel wymienił w aso we wrześniu bieżącego roku) ale w pozostałych samochodach takich jak Renaul Laguna, Ford Focus, Chevrolet Orlando spisują się znakomicie i za cenę za jaką można je dostać w Tesco są jak dla mnie bezkonkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Wtrącę trzy grosze do tematu... Nie przeczę że oryginalne wycieraczki firmy Bosch są złe lub że nie są warte swoich pieniędzy, ale ja od kilku lat do swoich samochodów montuję wycieraczki niemieckiej firmy ALCA Co prawda nie montowałem ich jeszcze do passata bo nie miałem takiej potrzeby (poprzedni właściciel wymienił w aso we wrześniu bieżącego roku) ale w pozostałych samochodach takich jak Renaul Laguna, Ford Focus, Chevrolet Orlando spisują się znakomicie i za cenę za jaką można je dostać w Tesco są jak dla mnie bezkonkurencyjne.

 

Tyle tylko, że z mocowaniem jakie ma Passat B6 w Tesco nie kupisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Potrzebny jest adapter T3. Do dostania na allegro i w sklepach motoryzacyjnych. Ale to wystarczy raz kupić a potem przekładać co każdą wymianę wycieraczek. Ten sam problem mam w Grande Punto.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy nie miałem problemów z mocowaniem. Zawsze gdy kupowałem w pudełku było kilka "dynksów" i zawsze któryś pasował. Może dlatego, że nie kupowałem w TESCO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio demontowałem całe ramiona wycieraczek razem z podszybiem i zauważyłem po montażu podszybia w miejscu łączenia plastików zauważyłem, że woda kapie na obudowę kompa. Czy u Was też przecieka tym łączeniem woda?

20140715_180541.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie tędy leci to może 10cm dalej, przez otwór odbierający wodę.

Te plastiki nie są łączone szczelnie wiec bez problemu może tam woda lecieć.

Komp jest szczelny, wtyczka hermetyczna więc chyba tak to przewidział VW aby się nic nie stało.

Po za tym nie słyszałem jeszcze na forum że komuś padł komp przez zalanie wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo już myślałem że uszkodziłem jakieś uszczelnienie na tym łączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - wlałem jakiś czas temu już zimowy płyn, ale widocznie gdzieś na końcówce był jeszcze letni, który przymarzł. Od tego czasu przy próbie psiknięcia płynem ciągnąc wajchę do siebie na przednią szybę nic nie leci. Co kilka pociągnięć leci tylko płyn na ksenony (tam są podgrzewane dysze?). Ale co dziwne, pomimo że nie chcę czyścić tylnej szyby, to w tym samym momencie po suchej szybie zaczyna kilka razy pracować wycieraczka z tyłu. Czy to normalne zachowanie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz wstecznego zapietego przy tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyjaśniony. Byłem dzisiaj w Autozentrum Wolfsburg, auto oddałem ok. 9:00, 15 minut temu gość dzwonił i powiedział, że naprawili usterkę. Chodziło o jakąś wtyczkę przy pompce od spryskiwaczy, wymienili ją i wróciło do normy (powiedział: "der Grund war ein Stecker bei der Pumpe, den haben wir ausgetauscht und es funzt wieder").

---

Odnośnie pytania o wsteczny - to nie to, bo opisywana przeze mnie sytuacja miała miejsce np. na autostradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak te gumki z aso?

 

U mnie gumki trzymają się ok. Zrobione jakieś 5tys km i nie marzą, nie hałasują, wszystko jak po założeniu.

Edytowane przez zyga_wr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie gumki trzymają się ok. Zrobione jakieś 5tys km i nie marzą, nie chałasują, wszystko jak po założeniu.
no u mnie tez gumki na jesieni wymienione czekam na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem na gumki z ASO miesiąc temu, przejechany 1tys.km, zbierają pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Wtrącę trzy grosze do tematu... Nie przeczę że oryginalne wycieraczki firmy Bosch są złe lub że nie są warte swoich pieniędzy, ale ja od kilku lat do swoich samochodów montuję wycieraczki niemieckiej firmy ALCA Co prawda nie montowałem ich jeszcze do passata bo nie miałem takiej potrzeby (poprzedni właściciel wymienił w aso we wrześniu bieżącego roku) ale w pozostałych samochodach takich jak Renaul Laguna, Ford Focus, Chevrolet Orlando spisują się znakomicie i za cenę za jaką można je dostać w Tesco są jak dla mnie bezkonkurencyjne.

 

Używam tych wycieraczek w Skodzie Fabii i sprawują się bardzo dobrze, ale jak założyłem w B6 to zaczęły się problemy. Przy niskich prędkościach jest OK, ale powyżej 120km/h przestają zbierać wodę z szyby. Przy 140 km/h w zasadzie nic już nie widać bo wycieraczka nic nie zbiera. Wcześniej miałem Valeo Silencio i problem był podobny chociaż dużo mniejszy - na wysokości oczu zostawał pasek wody około 10cm (tak jak u kogoś na początku wątku). Może ktoś spotkał się z czymś takim? Może ramię za słabo dociska? Teraz zamawiam Boscha AeroTwin z tych dedykowanych. Zobaczymy.

Edytowane przez kakofoniks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia trwałości, a te Bosch-a rzadko wymagają wymiany.

I wydaje mi się, że istotnie potaniały.

 

Ostatnio widziałem reklamę nowego modelu Valeo - "hybrydowe" ze spojlerem. Na visus wyglądają na grube, co może przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam tych wycieraczek w Skodzie Fabii i sprawują się bardzo dobrze, ale jak założyłem w B6 to zaczęły się problemy. Przy niskich prędkościach jest OK, ale powyżej 120km/h przestają zbierać wodę z szyby. Przy 140 km/h w zasadzie nic już nie widać bo wycieraczka nic nie zbiera. Wcześniej miałem Valeo Silencio i problem był podobny chociaż dużo mniejszy - na wysokości oczu zostawał pasek wody około 10cm (tak jak u kogoś na początku wątku). Może ktoś spotkał się z czymś takim? Może ramię za słabo dociska? Teraz zamawiam Boscha AeroTwin z tych dedykowanych. Zobaczymy.

Potwierdzam też ich założyłem do b6 i przy 140 km nie zbierają na mniejszych prędkościach ok użytkuje rok i myślę wymienić na inne bo te wcale nie zbierają już. Jakie polecanie ? BOSH ?

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Osobiście używam tego modelu "Bosch Aerotwin". Bez zastrzeżeń - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności