Skocz do zawartości
tomcio1

GŁOŚNIKI w wersji Comfortline i Basic: takie same?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chciałbym się dowidzieć, czy w wersji wyposażenia BASIC (pasek '05) są takie same głośniki jak w wersji COMFORTLINE (rok '01).

 

Z tego co zauważyłem mają 4 Ohmy i są produkcji Blaupunkt, jednakże nie ma informacji odnośnie MOCY.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś informacje na ten temat? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale wydaje mi się że mogą te wersje się różnić tylko ilością głośników a nie ich jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewny ale wydaje mi się że mogą te wersje się różnić tylko ilością głośników a nie ich jakością

I chyba Damianie masz rację bo w mojej wersji Basic mam tylko głośniki z przodu blaupunkt'a w tylnych drzwiach tylko jest na nie miejsce. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a ja mam comforta i z tyłu mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wersję Comfort i 4 głośniki, przy czym wydaje mi się, że ilość głośników bardziej zależy od zastosowanego radia - Gamma ma 4x a Beta 2x (chyba 2x).

 

Ale czy jest różnica w jakości wymienionych głośników - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co ja się orientuję, to różnica w głośnikach była dopiero wówczas, jeśli autko było wyposażone w procesor dźwięku... Jeśli miało Bete, Gamme, MCD/MFD to głośniki były takie same, tylko ilością się róźniły (jak wspomnieli przedmówcy)... Pod procesor są już nieco inne głośniki-ale nie wiem nic na temat ich mocy itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DSP ale nigdy nie porównywałem głośników ze standardowymi. Wiem tylko tyle, że grają o niebo lepiej w połączeniu z DSP niż w standardowe. Jak będę zdejmował tapicerkę następnym razem to się przyjże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nikt nie dopłacił przy zakupie do lepszego nagłośnienia (tak jak teraz w przypadku B6 można zafundować sobie system Dunaudio) to głośniki były zawsze takie same i było ich 4 lub 8 (licząc z tweeterami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej ilość głośników była zależna od klienta np ja mam wersje basis i mam 8 głośników (w tym po dwa w tylnich drzwiach)

 

...może dlatego też, że jest wsadzone radio z navi mcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam basis i 8 glosnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Basic i radio Gamma z 8 głośnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Trendline, MFD + DSP, a o dziwo mam chyba tylko 4 glosniki z przodu :/

Pisze chyba, bo nie zdejmowalem nigdy tapicerki z tylu, ale jak dam fader na tyl, to nic nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja mam Basis, Gammę V i 8 głośników... rocznik 1999... wydaje mi się, że jak sobie klient życzył tak wkładali wyposażenie...

 

np. niektórych dziwi że mam fabryczne xenony, spryski i układ samopoziomowania w wersji 3B... wg vin mam wer. 2000r...

 

chyba jak kto chciał i płacił - takk dostawał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Basis i jest 8 głosników, wersją nie ma sie co kierowac bo jak widac wkładali jak chcieli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest Basis i jest 8 głosników, wersją nie ma sie co kierowac bo jak widac wkładali jak chcieli

Nie wkładali jak chcieli, tylko to za co klient zapłacił :).

 

Pisze chyba, bo nie zdejmowalem nigdy tapicerki z tylu, ale jak dam fader na tyl, to nic nie gra.

No to w B6 już jest fajniej, bo jeżeli nie masz głośników z tyłu funkcja fader nie jest aktywna, po ich podpieciu i wykryciu oporu na kablu staje się dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Mam passata 2004 highline kombi, pół roku temu zakupiłem drugiego identycznego paska dla rodziców-różnica między nimi polega na kolorze nadwozia i wnętrza, oraz skrzyniach biegów. Po za tym to dwa identyczne modele, różnica dwóch miesięcy między nimi. Konfiguracja audio ta sama, tzn gamma v, zmieniarka w desce, głośniki w drzwiach z przodu i z tyłu. Myślałem, że moje audio gra przyzwoicie(nie jestem jakimś audiofilem, aczkolwiek nie lubię tandety), audio to nie ustępowało wiele systemowi Bose który miałem w omedze, jednak do czasu, aż nie wsiadłem do paska rodziców. Różnica między tymi passatami w dźwięku jest kolosalna, zwłaszcza jeśli chodzi o nasycenie basów. w moim na maxa mam cały czas +9 i jest tak akurat. W rodziców, basy trzeba mieć ustawione w okolicach +4 bo wszystko później to już wali nie miłosiernie, a i przy tych +4 bije na głowę moje +9. No mówię wam jak by zupełnie dwa różne systemy. Radia mimo, że obydwa wyglądają tak samą różnią się dwoma szczegółami. Ten rodziców ma dłuższą gałkę głośności i przyciski wciskają się trochę inaczej jak u mnie-u mnie bardziej miękko. Nie wyciągałem radia rodziców, więc nie wiem kto jest producentem-moje zrobił sony. Wydaję mi się, że radia mimo, że obydwa to gamma V, to zrobione przez różnych wytwórców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w B6 już jest fajniej, bo jeżeli nie masz głośników z tyłu funkcja fader nie jest aktywna, po ich podpieciu i wykryciu oporu na kablu staje się dostępna.

 

w B5 też chyba tak to działa, ja mam MCD i mam tylko przednie głosniki i nie mam opcji fader w radiu, a MCD obsługuje 8 głośników:), więc mam nadzieje, że po podpięciu tylnich uaktywni się ta opcja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu i zapytam o coś. Chcę zrobić instalację audio z tyłu, ponieważ mam tylko z przodu i to od strony pasażera jedynie głośnik wysokotonowy ;] Pytanie: czy zastosowano jakąś zwrotnicę do głośników czy zwyczajnie zostały podłączone do radia, wysokotowny tylko przez kondensator? jak wygląda fabryczne rozwiązanie?

 

Dziękuję z góry, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: czy zastosowano jakąś zwrotnicę do głośników czy zwyczajnie zostały podłączone do radia, wysokotowny tylko przez kondensator? jak wygląda fabryczne rozwiązanie?

 

Fabrycznie głośnik wysokotonowy ma przylutowany kondensator .

Niskotonowe natomiast bywały w wersji z filtrem dolnoprzepustowym (LC) lub bez (też dolutowany do końcówek).

Zwrotnicy sensu stricto - nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności