musashi80
-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
Samochód
-
Generacja
B6
-
Silnik
B6 1.9 TDI-PD 105KM(BXE)
-
Rok produkcji
2008
Ostatnie wizyty
398 wyświetleń profilu
-
diesel 1.9 BXE zgasł w czasie jazdy
musashi80 odpowiedział musashi80 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Pompa tandemowa. -
Witam. Nie znalazłem nic pomocnego na podobną usterkę więc piszę. Może ktoś coś... 1.9 BXE zgasł w czasie jazdy po ok 30km i nie daje się uruchomić. Ta sama sytuacja była miesiąc temu. Wtedy padła pompa paliwa choć dziwne to bo poprzednia była 2t km. W sumie w ciągu 2 lat i ok8 tkm ta jest już 4! Ta narazie działa i pompuje dobrze. W ostatnim czasie wymieniona pompa w zbiorniku,wiązka pompowtrysków,same pompki czyszczone i sprawdzone,podkładki nowe,posprawdzane wszystkie wtyczki,przelotki. Najlepsze jest to , że błędów brak!!! Żaden komunikat ani kontrolka nic. Z plaka też nie chce gadać. Akumulator sprawny a rozrusznik kreci jak szalony.Na rozrządzie zrobione 40tkm. Ręce opadają. Jakieś pomysły gdzie szukać albo wywołać jakieś kody?
-
Nie. Linki są tylko do klamek. Wyczyść i przesmaruj cały zamek i silniczek centralnego. Jeśli nie słychać go przy zamykaniu to masz winnego.
-
Pomoc w zdiagnozowaniu problemu
musashi80 odpowiedział Stevcio → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
Obstawiam elastyczne przewody hamulcowe,które puchną do środka. Miałem podobny przypadek. Po kilku hamowaniach w krótkim czasie nie puszczały ciśnienia płynu z zacisków. Im częściej hamowałem tym ciężej się jechało i nowe klocki zjadło za 2k km.W trasie było ok ale po mieście tragedia. -
Passat B6 Wyciekające paliwo z Pompy Paliw. Proszę o pomoc
musashi80 odpowiedział Martines123 → na temat → Układ paliwowy, wydechowy
Nie ma co grzebać po internetach za przyczyną. Trzeba to wymienić. Pływak i tak nie działa. Szkoda nerwów i paliwa -
Czym przykleić szkło lusterka do maty grzewczej?
musashi80 odpowiedział Karol027 → na temat → Nadwozie i wnętrze
Wymień na nowe 20zł. Klejone słabiej podgrzewa a dobry klej bedzie droższy -
Napisz jaki silnik i przebieg a i wspomnij coś o tym ile usłyszałeś
-
Jest ok. Ważne żeby nie było dużych różnic między cylindrami.
-
Passat B6 - Zamarznięte wszystkie zamki !!! Pomocy
musashi80 odpowiedział PawelMusic1989 → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
Problemem jest linka klamki zewnętrznej. Zeby się do niej dostać trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i wyjąć szybę.Czyszczenie i smarowanie rozwiązuje problem,chyba że jest uszkodzona co widać gołym okiem. Nowa kosztuje ok.60z za orginał Wrazie zacięcia przytrzymaj drzwi i zamknij pilotem. Po otwarciu bedzie dzialać tylko klamka wewnętrzna ale zato da się zamkąć . -
Passat b6 1.9 nie odpala
musashi80 odpowiedział piotrpassat9309 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Coś się zmieniło czy dalej nie odpala? -
Passat b6 1.9 nie odpala
musashi80 odpowiedział piotrpassat9309 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Auto odpalone a na desce choinka a kolega grzebie po omacku przy paliwie i sam nie wie czego szukać. Niestety to nie astra 2 albo inny escort i bez konkretnego VCDS nic nie zrobisz bo akurat w tym aucie jest wiecej elektroniki niż na stacji kosmicznej. Pierwsze co to trzeba zczytać błedy bo CHECK nie świeci tak sobie.Drugie blokada kierownicy i trakcja przy odpalonym silniku też nie świeci bez powodu a nie powinna. Podobny temat właśnie przerabiam u siebie.Diagnostyka zwyklym VAGiem wyrzuciła błąd silnika klapy gaszącej i zaworu EGR. Po czyszczeniu zaraz wyskoczył czujnik położenia wałka rozrządu ale VAG tego już nie widział. Po wymianie czujnika na używany nie bylo poprawy a zamiennik pomógł na ok40km. I się dyskoteka zaczęła na desce. Okazało się, i tu też proponuje sprawdzić,że uszkodzony jest sterownik silnika także bez kompa lub podmianki na identyczny pozostaje sprawdzić cisnienie w kołach albo posprzątać wnetrze bo nawet niski poziom płynu do spryskiwaczy ma swój czujnik. -
Zarejestrował się nowy użytkownik: musashi80
-
Passat b6 1.9 nie odpala
musashi80 odpowiedział piotrpassat9309 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Panowie nie tędy droga. Co pokazał VCDS?Kiedy myłeś auto na myjce?
