Dandek88
-
Liczba zawartości
108 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez Dandek88
-
Bicie (wibracje) na kierownicy "tylko" przy hamowaniu
Dandek88 odpowiedział siniakTDI → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam. Tez mam problem z hamulcami. Bicie czy tez wibracje pojawiaja sie przy dojazdach np z gory hamuje z predkosci 30 - 40 km/h i wtedy czuc jakby pulsowanie hamulca - lekkie objawy tez na kierownicy. Moje pytania: 1. Czy odpowiedzialne za to moga byc hamulce tylko z przodu ? Mam nowy komplecik Zimmermana zrobione okolo 10 kkm. Na tyle mam jakies gowno TRW i juz widac na nich ze lipa, przod wyglada jak nowka. 2. Mam lekkie luzy na koncowkach drazkow kierowniczych wymieniac ? 3. Przegob prawy przod troche sie odzywa ale tylko czasami. Ogolnie jade na wakacje i wole miec wszystko tip top, ale sprzedaje tego passiaka i nie chce wladowywac nie wiadomo ile kasy. Z gory dzieki za pomoc. -
Poradziłes może sobie z tym zapachem ? Mam to samo w moim awx. Udało mi się jedynie zaobserwówczas ze biały dym po odpaleniu trwa jakiś czas i w pewnym momencie nagle znika. Płynu chłód nie ubywa oleju tez. Podekrzewami ze pompki do roboty bo na zimnym pewnie leją. Sprawdzalem na ciepłym i odczyty w normie. Smród jednak jak był tak jest a co naj dziwniejsze to czasem nic nie czuć a czasem wali na kilka metrów.
-
skrzypiący schowek podczas jazdy ****! :(
Dandek88 odpowiedział passekb5 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
MI tez cos skrzypi ale bardziej jakby z wewnatrz. Tzn moze nie skrzypi a jakby sie cos trzesło i jakby to było w schowku ale schowek pusty. Czy ktos mial cos podobnego ? -
Pompowtryskiwacze, pytanie do znawcow w tym temacie.
Dandek88 odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Czy tam nie ma jakiejs uszczelki pod pokrywa ktora trzeba wymienic ? Da sie to zrobic bez klucza dynamometrycznego ? Dzieki -
Przeguby zewnętrzne - firmy, ceny.
Dandek88 odpowiedział klasycznymaster → na temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Chyba tez dopadl mnie problem z przegobem. Jest on o tyle dziwny ze nie zawsze strzela. Czasem tak czasem nie, kola wcale nie musza byc na full skrecone to strzela, czasem na full i nie strzela. Moze to przegob wewnetrzny ? Jak to sprawdzic ? -
Jakie radio kupić do Passata B5
Dandek88 odpowiedział prego → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Kupiłem w końcu radio. Wybór padł na Blaupunkt SanFrancisco 320 - Podswietlenie ideał wg mnie - czerwone przyciski nibieski LCD. Zamieniłem kable do podtrzymania pamieci. Założyłem separator - smiga super! Problem który miałem z trzeszczacym tweeterem - wystarczyło docisnąć jednego pina w kostce bo prawie wypadł. -
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
Dandek88 odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Jaki koszt takiego kata ? -
Witam. Odkopie temat. Mam pytanie - mam u siebie 4 glosniki i 4 tweetery. Z kostki od radia wychodza po dwa kable na kazde drzwi ? Plus i minus do tych duzych glosnikow a do malych ida od glosnikow nie od radia ? To cale audio w passacie ? Ma ktos moze schemat ?
-
Wymiana mieszka dźwigni skrzyni biegów 3BG
Dandek88 odpowiedział remlus → na temat → Poradniki i instrukcje
A gdzie kupujecie te mieszki ? Ja galke mam jeszcze w porzadku tylko mieszek przetarty lekko - data w srodku sugeruje ze od nowosci. I jakis update manuala z pierwszej strony ? Bo niestety ale zdjecia padly i nie da rady sprawdzic. z gory dzieki -
Bicie (wibracje) na kierownicy "tylko" przy hamowaniu
Dandek88 odpowiedział siniakTDI → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam. A o ktore gumy dokladnie chodzi ? Znacie minimalny wymiar tarcz do jakich mozna toczyc ? Te mi drga ale zestawe TRW - moze one tak maja ? dodam ze klocki po przejechaniu 40 kkm prawie nic nie zjechane - a kto wie ile poprzedni wlasciciel na nich jezdzil. Tarcze, pod palcem czuc jakies rowki wiec moze cos z tymi TRW nie tak ? -
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
Dandek88 odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Jest ktos z okolic bielska bialej kto pomoglby ogarnac temat logow ? -
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
Dandek88 odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Wszystko spoko ale czy uwazacie ze mocny zapach spalin to powod normalnej pracy EGR'a ? Ojciec w Rav4 tez ma EGR i wcale nie czuc tych spalin. Do tego ( silnik 2.2 D-cat ) po przejechaniu 8kkm olej czysciutki - a tutaj ktos wspominal ze diesel to od razu czarny, ja w AWX mam czarny olej od razu . Chcialbym wyeleiminowac ten zapach spalin bo strasznie mnie on denerwuje. Ostatnio jak pisalem w innym temacie czyscilem caly dolot wraz z kolektorem ssacym EGR'em i po przejechaniu 1000 km EGR suchutki. sciagalem weze zeby sprawdzic po 1000 km i suchutko a zapach spalin dalej ten sam. Myslicie ze to pompka ktoras leje ? Z obserwacji wynika ze chyba na zimnym smierdzi bardziej niz na goracym - ale to moze subiektywne odczucie. -
[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?
Dandek88 odpowiedział cooler → na temat → Hamulce, felgi, opony
Tez mysle nad tym ATE - mam niby calkiem dobre klocki ale chyba cos tarcze sie pokrzywily bo troche szarpia szczegolnie jak goracy - TRW chyba nie polecam, tylko kupilem juz auto na nich, zrobilem prawie 30k przez rok a klocki jak nowe a tarcze pod palcem czuc ze troche jakby nierowne. Czy ktos z forum sprzedaje w dobrej cenie ten zestaw ATE 288 i klocki z czujnikami ? Wie ktos co to za klucz do odkrecenia zacisku ? 18 czy 19 ? Rozumiem ze mocowanie jarzma jest pod tymi gumkami ? Tloczki z przodu wciskamy czy wkrecamy ? ( Tyl robilem - wkrecane ) Cos musze jeszcze wiedziec ? Z gory dzieki. -
Witam. Jestem swiezo po czyszczeniu zaworu EGR. Do tej roboty pozdejmowalem wszystkie weze, caly dolot od filtra do bloku czyli razem z kolektorem. Polecam zabieg bo syfu jest co nie miara, na laczeniach rur itd. U mnie EGR zamykal sie do konca ale w srodku byl bardzo maly przeswit UWAGA !! Do czyszczenia kolektora ssacego najlepiej nadaje sie srodek do czyszczenia szyb kominkowych EMWAY wraz z taka szczoteczka. 30 zl taki preparat ale kolektor jest wyczyszczony do zera - absolutnie zadnej nawet najdrobniejszej czarnej kropki w srodku. EGR czyscilem nafta przez 1 dzien moczony pozniej szczoteczka do zebow i preparat WURTH do czyszczenia hamulcy czy cos takiego - EGR wyglada jak nowy. Rura IC karcher i jazda wiec troche sie wymyla. Wszystkie weze dokladnie myte karcherem a szczegolnie laczenia. Ogolnie w dolocie calym mialem sucho, jedynie po stronie kierowcy jest taki krotki waz typu "L" i z neigo wyciekly 3 moze 4 kropki oleju. Zastanawia mnie tylko dlaczego EGR plul olejem jak szalony skoro w rurach tego oleju wcale duzo nie ma - raczej mgła olejowa i troche brudu. Zestaw uszczelek wszystkich wg numerow podanych gdzies tutaj na forum kosztowal mnie 67 zl w ASO VW. Ogolnie rozbierania 4 godziny skladania tyle samo - czyszczenie 2 dni Nie wypowiem sie czy samochod chodzi lepiej czy gorzej - odczucie jest oczywiscie na + jakby szybciej reagowal na gaz. Polecam kazdemu kto waha sie czy to zrobic - napewno nie zaszkodzi a pomoc tylko moze. Spostrzezenia: Otwory na kolektor w bloku mocno dosc zasyfione - balem sie tego ruszac zeby nie wlecialo do srodka Ktos cos z tym robil ? Mam chyba walnieta gruszke od EGR'a bo troche trzesie jak sie gasi i chyba nie zamyka tej przepustnicy do konca. Ma ktos podobnie ? To tyle.
-
USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB
Dandek88 odpowiedział pobs → na temat → Diagnostyka VAG
Witam, Tez mam problem z kablem. Kabel KKL. Port com ustawiony na COM4 latency probowalem na 10 na 7 - bez roznicy. Laptop z windowsem XP. Problem: Nie laczy z engine a dokladniej laczy tylko z ABS/ESP kontrolki migaja pokazuje ze nie ma bledow. z Airbag sie proboje laczyc bo kontrolka miga ale niestety pisze too many connections. Z modulem komfortu proboje ale niestety w tych napisach co jakies krzaki, niby sie polaczy ale jak dam fault codes to wypluwa taki komunikat jak w airbag. EDIT: program VCDS lite - sprawdzalem VWtool to samo. Wtyczki po prawej i po lewej przy progu cale. Mam dolozone odciecie zaplonu oraz niefabryczny alarm - czy to moze byc przyczyna ? To odciecie jest wylaczone i nie mma pojecia nawet jak to wlaczyc - samochod tak kupilem niecaly rok temu. Pisal ktos o odpieciu klemy - czy nie zresetuje mi to czegos ze bede musial na nowo ustawiac ? Odpale normalnie auto ? Jak odepne keleme to alarm nie zacznie wyc ? Z gory dzieki za porady!!!! Czekam -
Dziwny odglos z okolic rozrzadu. FILM 1.9 tdi AWX.
Dandek88 odpowiedział Dandek88 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Inny. Moj dzwiek jest na 1 poscie tego tematu. -
Dziwny odglos z okolic rozrzadu. FILM 1.9 tdi AWX.
Dandek88 odpowiedział Dandek88 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Ja dalej z tym dzwikiem jezdze. Czekam na foto od kolegi z forum jak popuscic ten pasek i sprawdze czy pomoglo. BTW: Wczoraj przechodzac przez pasy w krakowie tak slucham... ktos mi auto buchnal i jedzie rozgladam sie a tutaj inny passat ktory wydaje taki sam dzwiek Moze to taka przypadlosc ? -
Problem z pompą podciśnienia (Vacuum) w AWX
Dandek88 odpowiedział elkrecik → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Panowie wyminilem ta pompe na boscha jakis czas temu i naprawde i hamowanie i zbieranie sie auta poprawilo sie. Koszt 150 zl plus 20 zl uszczelka i godzina roboty. Naprawde warto. -
Ma ktos schemat calej instalacji audo w B5 fl ? Musze troche posprawdzac bo jak skrecam w prawo to nie gra lewy glosnik w drzwiach kierowcy jak w lewo to gra a jak prosto to roznie Musze w koncu rozwiazac ten problem bo strasznie mnie to wkurza. Wie ktos moze dlaczego wszystkie glosniki lacznie z tweeterami mam z blaupunkta ?Tak bylo w serii montowane ?
-
Podświetlenie popielniczki z tyłu w 3BG
Dandek88 odpowiedział kazio → na temat → Poradniki i instrukcje
Dokladnie. Kupowal ktos moze w serwisie ta tylna czesc ? Ramka popoilka itd ? Mam tam dziure i kiepsko to wyglada a chcialbym go doprowadzic do normalnego stanu:) -
Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)
Dandek88 odpowiedział robertAVF → na temat → Poradniki i instrukcje
Mozesz powiedziec gdzie kupiles ? Jakie to uszczelnienie do tlumikow ? Jak sie nazywa ? -
Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)
Dandek88 odpowiedział robertAVF → na temat → Poradniki i instrukcje
Wypowie sie ktos ? -
mechaniczne stukanie w silniku AFN
Dandek88 odpowiedział stanley 24 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
I dobrze. Ja poki co nie rezygnuje i planuje zrobic stan tip top swojego B5, ale zobaczcie po tematach, po ilosci uzytkownikow - czy jest cos co w tym cholernym passacie moze sie nie s*******ic ? Bo mi sie wydaje ze kazdy juz wszystko przerabial. Nie mniej jednak, samochod spisuje sie rewelacyjnie, malutko pali, buta ma nawet nawet, i wyglada tez swietnie - wkurwia jedynie fakt ze zawsze cos malego, ale jest do zrobienia i praktycznie kazdy ma jakis mniejszy czy wiekszy problem. -
Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)
Dandek88 odpowiedział robertAVF → na temat → Poradniki i instrukcje
Da rade przez plecionke zobaczyc jak wyglada wklad ? Kupowal ktos z allegro po 200 zl takie gotowe zestawy do wmontowania ktore sa razem z plecionka ? Mam.plecionke do wymiany i zastanawiam sie czy nie wypiepszyc kata pry okazji. Bez wizyty w warsztacie bo podmienie sam a spawary nie mam. Co powiecie ? Sa jeszcze jakies minusy ? Mi z katem bardzo wali a co dopiero bez. -
Jak sie bardzo zdenerwuje to roz******** cala deske i nie ma bata jakos to na sztywno przymocuje. Jest jakis manual odnosnie demontazu deski ?
