Skocz do zawartości

Guti

  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Guti

  1. U mnie problem znikł plynu juz nie wywala odpowietrznikiem przy zbiorniczku. Wymieniłem caly zbiornik wyrownawczy oraz termostat i spokój. To juz mój 2 termostat wciagu 4 lat. Dolny waż zimny robi się ciepły jak auto stoi dluzej włączone lub w korku. Tppl1986 jeśli masz tlustą maź w zbiorniku to jak kolega pisze UPG koszt nie mały wiem bo się orientowałem 500-700pln sama robota plus planowanie i sprawdzenie szczelnosci uszczelniacze itd kolejne ok 300 pln a jak dojdzie docieranie zaworów to kolejne 300 pln
  2. Witam. Od pewnego czasu (wymiany reduktora od lpg) zauważyłem że ubywa mi płynu chłodzącego. Dzieje się to wtedy gdy jadę dość szybko a płyn ucieka tym ujściem pod zbiorniczkiem wyrównawczym wygląda to tak jak przy dodawaniu gazu gotował się płyn i wywalało go tym króćcem. Górny wąż gorący - nawet bardzo gorący Dolny wąż jest cały czas zimny niezależnie od ilości przejechanych kilometrów Chłodnica zimna Wiatrak kręci się cały czas wisko mogę zatrzymać bez problemu bynajmniej na nierozgrzanym silniku, na rozgrzanym nie sprawdzałem. Wskazówka jest na 90* i ani drgnie. Termostat wymieniony na nowy (jak się okazało stary pracował prawidłowo - sprawdzony) Zbiorniczek wymieniony Ogrzewanie działa prawidłowo. Węże są miękkie. Brak spalin w układzie mazi oleju w zbiorniku itd. Czyżby układ był zapowietrzony? (pomimo przejechania ok 1 tyś km?- w naszych paskach chyba układ sam się odpowietrza) czy może pompa wody (jednak przy uszkodzonej pompie nie miał bym ogrzewania.)
  3. Guti

    zmulony? ;-( pasek

    Problem rozwiązany. Pasek był zamulony gdyż zawór Wastegate (tzw. gruszka przy turbinie) był kompletnie rozsypany po wymianie auto zbiera się dużo lepiej kazda reakcja na gaz jest taka jak być powinna.
  4. ROZWIĄZANIE PROBLEMU Mam problem w swoim pasku 98 rok 1.8t AEB, Podczas jazdy gdy obroty silnika wzrastają niezależnie od biegu zaczyna żarzyć się kontrolka "akumulatora" - wcześniej żarzyła się powyżej 3 tyś obrotów ale przeczyściłem masę przy akumulatorze i kilka kostek przy silniku i zaczęła żarzyć się już po naciśnięciu pedału gazu. Dodatkowo gdyż przeciągnę po obrotach tzn pociągnę powyżej 5 tys/obr dłuższą chwilę tj 3-5 sekund przestaje się wyświetlać godzina oraz przebieg na zegarach pozostałe kontrolki i podświetlenie oczywiście działa, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu godzina i przebieg wyświetla się normalnie dodam że mimo braku przebiegu i godziny na wyświetlaczu komputer zlicza przebieg i czas jest aktualny. Dodatkowo o słuchaniu radia mogę zapomnieć gdyż nie łapie mi fal i trzeszczy. Takie cuda zauważyłem po tym jak w warsztacie wymienili mi rozrząd wraz z innymi paskami klinowymi i rolkami - rolka od alternatora nie była wymieniana. Sprawdziłem napięcie na akumulatorze poprawnie i jest tak jak być powinno być 14,02-14,08 V zarówno na niskich jak i na wyższych obrotach. UWAGA! Problem rozwiązany: Podczas wymiany rozrządu i uszczelki pokrywy zaworów nie dokręcono mi śrubki która przytrzymuje cienki przewód od masy na pokrywie zaworów!.
  5. Witam. Potrzebuję nr części sprzęgła gdyż mam rozbieżne informację. Sprzęgło kompletne Passat b5 SEDAN Prod. 12/1997 1.8 Turbo silnik AEB Vin: WVWZZZ3BZWP281913 Według Inter carsu i nie tylko nr oryginału: 06b198141cx nr sachs: 3000 951 210 Według innych hurtowni: Nr kat: 3000 815 001 Proszę o pomoc które pasuje do mojego auta.
  6. Jak masz wahacze do wyrzucenia widelec lepszy ale często uszkadza gumę wahaczy dlatego w przypadku gdy wahacz demontowany będzie szedł na śmietnik.
  7. O dziwo ta masówka z Lidla lepiej wykonana jest niż produkty Covala czy Corony albo nawet YATO. Wiem że są marki mało znane przez przysłowiowego "Kowalskiego" ale np dla mnie PROXXON to też masówka.
  8. Ja dziś zakończyłem przygodę z wymianą kompletu wahaczy. Najtrudniej było wyjąć wahacza dolny przedni (PROSTY) z braku narzędzia do wyciągania sworzni pozostał młotek i kilkugodzinna walka... pozostałe wahacze tj dolny tylny (banan) i górne wyszły bez problemowo bez najmniejszego wysiłku. Moje rady jeśli ktoś dysponuje podnośnikiem jest to najlepsza z opcji ewentualnie kanał lub najazdy w ostateczności. 1. Górne wahacze polecam psikać preparatem penetrującym (ja miałem taki o nazwie "chemiczny klucz") codziennie na ok 5 dni przed zamierzanym demontażem widać śruby więc nie ma z tym problemu nie trzeba ściągać koła. 2. Wyposażyć się w DOBRE! klucze (2x16,2x18,13,) płasko oczkowe i nasadkowe ja używałem kluczy płasko-oczkowych z lidla są znacznie lepsze niż COVAL, Corona itd. nie są tak sztywne jak wyżej wymienione ale oczko mają świetnie wycięte pasują idealnie na śrubę nie ma mowy aby śrubę/nakrętkę uszkodzić i zrobić z niej koło. 2. Brecha, młotek i rurka i ściągacz do sworzni! i podnośnik/lewarek 3. Trochę siły, cierpliwości i 2 piwek Powodzenia
  9. Michał82 rozwiązałeś już problem z kontrolką ładowania? Ja mam w zasadzie to samo. Wymieniłem altka na inny i nadal przy dodawaniu gazu świeci się kontrolka. Wcześniej nie było ładowania na wolnych obrotach przy obciążeniu! teraz po wymianie jest ładowanie a kontrolka nadal się żarzy.
  10. Wymieniłem alternator zamontowałem jak należy. Sprawdziłem napięcia miernikiem i kontrolka nadal się żarzy Pomiary napięcia. 12,4-12,5 V - silnik wyłączony 13,8-13,9 V silnik włączony na wolnych obrotach 13,6-13,7 V - silnik włączony na wolnych obrotach max obciążony (włączona klima-max, ogrzewanie tylnej szyby, światła, kierunki, radio itd) 13,7 - 13,8 V silnik włączony max obciążony ale na wyższych obrotach - wtedy kiedy żarzy się kontrolka najmocniej. Już odechciewa mi się z tym walczyć czas jechać do elektryka (
  11. Wymontowałem alternator bez większych problemów nic nie wadziło nic nie przeszkadzało . Pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę to brak sprzęgiełka w rolce (kole pasowym) alternatora - najwyraźniej do mojego modelu nie jest przewidziane sprzęgiełko. Po rozebraniu tylnej pokrywy postanowiłem sprawdzić szczotkotrzymcze i pierścienie ślizgowe które wydają się być już na wykończeniu. Poniżej zdjęcia jak wygląda rolka i tuleja ślizgowa.
  12. Dzisiejsze pomiary napięcia. 12,7-12,8 V - silnik wyłączony 14,0 V silnik włączony na wolnych obrotach 12,5 V - silnik włączony na wolnych obrotach max obciążony (włączona klima-max, ogrzewanie tylnej szyby, światła, kierunki, radio itd) 13,7 - 13,8 V silnik włączony max obciążony ale na wyższych obrotach - wtedy kiedy żarzy się kontrolka. Z powyższych pomiarów wynika że alternator działa prawidłowo, ale kusi mnie żeby wyciągnąć go z auta i rozebrać.
  13. Witam Podepnę się pod temat. Mam problem w swoim pasku 98 rok 1.8t AEB, Podczas jazdy gdy obroty silnika wzrastają niezależnie od biegu zaczyna żarzyć się kontrolka "akumulatora" - wcześniej żarzyła się powyżej 3 tyś obrotów ale przeczyściłem masę przy akumulatorze i kilka kostek przy silniku i zaczęła żarzyć się już po naciśnięciu pedału gazu. Dodatkowo gdyż przeciągnę po obrotach tzn pociągnę powyżej 5 tys/obr dłuższą chwilę tj 3-5 sekund przestaje się wyświetlać godzina oraz przebieg na zegarach pozostałe kontrolki i podświetlenie oczywiście działa, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu godzina i przebieg wyświetla się normalnie dodam że mimo braku przebiegu i godziny na wyświetlaczu komputer zlicza przebieg i czas jest aktualny. Takie cuda zauważyłem po tym jak w warsztacie wymienili mi rozrząd wraz z innymi paskami klinowymi i rolkami - rolka od alternatora nie była wymieniana. Sprawdziłem napięcie na akumulatorze poprawnie i jest tak jak być powinno być 14,02-14,08 V zarówno na niskich jak i na wyższych obrotach. Co jeszcze sprawdzić?
  14. Ja polecam z czystym sumieniem Tungsram Megalight ULTRA lub SPORTLIGHT - Mam te pierwsze H7 i H1 Mają bardzo jasną barwę światła i dobrze oświetlają drogę. Na razie mam je 8 miesięcy i nie zauważyłem żadnych zmian.
  15. Witam. Czy ktoś może mi napisać co to za ustrojstwa zaznaczone na czerwono i żółto?? To urządzenie zaznaczone na czerwono jakiś czas temu zaczęło mi cykać dość głośno stąd moje pytanie.
  16. Guti

    zmulony? ;-( pasek

    Witam. Ostatnio zaóważyłem niepokojącą rzecz a mianowicie: Przyspieszając na biegach od 1 do 4 auto w miarę ochoczo przyspiesza na 4-do ok 200km/h natomiast kiedy wrzucę 5 bieg auto jak by chciało iśc dalej a w ułamku sekundy zdycha i aby przyspieszyć do 210 km/h mija ok 40 sekund do 220 nawet nie próbowałem bo brakowało drogi.... Co może być przyczyną tego że na 5 biegu zamiast przyspieszać to auto zamula?
  17. Guti

    Klimatyzacja - climatronic

    Witam serdecznie. Nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Włączając klimatyzację - klimatyzacja zaczyna pracować znaczne głośniej (za panelem klimatyzacji) dzieje się tak od ok miesiące wcześniej nie było takiego zjawiska, jeśli wcisnę ECON nastaje cisza odgłos znika. Dźwięk przypomina bulgotanie jak byśmy mieli wodę w gardle i je płukali. Zaznaczę że nie jest to wiatrak od klimy ani pasek ani napinacz - sprawdzone. Co może być przyczyną? Czy łożysko może takie dźwięki wydawać? Pozdrawiam
  18. Witam serdecznie. Pytanko czy ktoś z okolic Szczecina lub Nowogardu, Kamienia Pomorskiego ogarnia temat sprawdzenia logów i ogólnie czy nie ma jakiś błędów? Auto kupiłem ponad rok temu w pośpiechu bo musiałem na gwałt kupić auto w 3 dni i nie miałem okazji go jeszcze podpinać pod kompa. Kabel OBD mogę kupić bo koszta na alledrogo to ok 30 zł kwestia ogarnięcia tego na kompie. Pozdrawiam
  19. Wszystko fajnie pięknie. Oczywiście łącznik rury ten w połowie jest zdjęty a rury rozłączone. Ale jak odkręcić własnie tą część żeby to w całości wyjąć. Poniżej zdjęcie tam praktycznie nie ma dostępu aby odkręcić cokolwiek.
  20. Wymieniałem springi przód/tył jakieś 1,5 miesiąca temu - nie trzeba rozpinać wahaczy Instrukcja jest na forum lub Youtube. Pozdrawiam
  21. Witam. A czy ktoś wymieniał już rurę kolektorową w pasku 1.8T AEB (jest to rura już z łącznikiem). Ja walczę z tym już jakiś czas jak na razie bez skutecznie 2 podejścia zakończone fiaskiem. Od dołu nie podejdę nie ma za bardzo jak. Najlepiej było by wyjąć razem z katem ale nie mam się jak dostać do 2 śrub po prosu kluczem nie podejdę. jakieś pomysły??? Oczywiście obudowa filtra była zdemontowana.
  22. Witam a czy to łożysko kierunkowe na alternatorze można wymienić osobno czy jest ono jakoś zespolone z alternatorem?
  23. Jeszcze nie posiadam kabelka ale w przyszłym tygodniu zakupie taki tylko mam nadzieje że będę wiedział jak się go używa. Jak zakupie to sprawdzę błędy. Pozdrawiam.
  24. Witam. U mnie problem polega na: 1. Podczas zamykania drzwi kluczykiem (centralny zamek) czasem zdarzy się że szyby się opuszczają czasem 2 szyby po od strony pasażera czasem wszystkie (głównie jak mocno padało lub jak były mrozy na razie zdarzyło się to 3-4 razy w ciągu 6-7 miesięcy. 2. Oświetlenie wnętrza to był stroboskop po zamknięciu centralnego zamka trwało to kilka dni po osuszeniu wszystkiego nadal błyskało ale juz tylko jeden dzień i problem znikł. 3. Dioda przy rygielku się nie świeci tak było od porządku jak kupiłem auto 4. Kierunkowskazy nie migają przy zamknięciu drzwi (no chyba że nie mam alarmu fabrycznego) tak tez jest od zakupu. Do modułu się dobierałem w środku sucho i wyglądał jak nówka, kable były wilgotne ale wyglądały ok nie było widać żadnego osadu czy nalotu w związku z tym je wysuszyłem wraz z wykładziną ściągnąłem tę materiałowe coś czym były owinięte kable i zaizolowałem taśmą izolacyjną. Niestety nie sprawdziłem połączenia tych kilku czerwonoczarnych kabelków które łączą się z jednym tez czerwonoczarnym kabelkiem. Teraz pytanie czy to może być wina komfortu czy też problem leże w drzwiach kierowcy? Pozdrawiam
  25. Tak zapomniałem Jak ktoś potrzebował by jakieś zdjęcia z rozklejania i lakierowania niech da znać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności